Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Sedmikvítek – živá kytka

  vydáno  •  Pohádky

  Sedmikvítek je miloučký chlapík. Že nikoho takového neznáte? Skřítek podobný kytičce nebo chodící květina? Tak nějak by to mohlo být. A věřili byste, že se dostal do nesnází? Zahynul, nebo přežil?

  V parku, © Mari1

  „Filípku, Danielko, už nepovídejte a spěte. Je pozdě,“ volala na děti maminka právě ve chvíli, kdy zaslechly podivné zvuky. Byly to zvuky jako od bzučení mouchy nebo skřípání dveří. Slabé naříkání připomínalo volání o pomoc.

  „Říkala jsi něco, Dani?“ ptal se trošku vyděšený Filip. „Ne,“ odpověděla jeho sestra a přiznala, že taky něco slyšela. Tázavě a vystrašeně se na sebe podívali. „Co je to? Odkud to vychází?“ Znova a znova se ty zvuky, které ještě nikdy před tím neslyšeli, opakovaly.

  Podívali se pod postel, za dveře i do skříně. Když nikde nic nenašli, tak se pomalým krokem docourali k oknu, odkud se jim zdálo, že zvuk přichází. Trochu nejistě ho otevřeli a podívali se do černé tmy. Nic ale neviděli, tak si šli zase lehnout. Zrovna, když už skoro spali, tak zvuk uslyšeli znova. Oba dva se vylekali a s hrůzou se postavili na nohy. Utíkali zase k oknu, ale opět nic neviděli, jen slyšeli ten zvuk. Proto se rozhodli, že se půjdou podívat do zahrady. Venku byla tma, tak si vzali baterky a po špičkách se vydali ven.

  Venku bylo chladno, vydali se za zvukem. Ze začátku ho sotva slyšeli, ale jak se temnou zahradou prodírali, tak jim bylo jasné, že jsou už blízko. Pozorně se dívali kolem sebe a nad hlavami uviděli obří pavučinu. Ta pavučina se hodně hýbala a jakoby vydávala onen podivný zvuk. Dani s Fílou na ni rychle posvítili a zjistili, že v ní něco uvízlo. Vypadalo to jako malá oživlá kytka, jen místo stonku měla tělíčko.

  „Pomóc, pomóc,“ volala a snažila se zachránit. Dětem bylo hned jasné, že musí něco udělat. Vzaly žebřík a protože se Filip štítil pavouků, tak se Daniela rozhodla, že vyleze nahoru a vysvobodí tu „kytku“ ona. Byla nervózní, ale strach překonala. Když byla u cíle, tak uviděla velkého chlupatého pavouka, jak přichází ke své kořisti. Věděla, že nesmí na nic čekat. Popadla tu malou bezbrannou bytost do dlaně a rychle slezla dolů, kde netrpělivě čekal Filip.

  „Ukaž mi to. Co se v pavučině hýbalo? Zachránila jsi to?“ Dani stála jako přikovaná a bála se toho, co se jí třese v ruce. Pomalinku rozevřela dlaň a spatřila vystrašeného roztomilého skřítka, který měl hlavičku posetou sedmi kvítky. „Neboj se, jsi v bezpečí, Sedmikvítku,“ uklidňovala to malé stvoření Daniela. „Sedmikvítku?“ zvolali Filip a skřítek najednou. „Je to docela hezké a výstižné jméno, když máš hlavičku ze sedmi květin,“ usoudila Daniela.

  Bylo už hodně pozdě a děti věděly, že by už dávno měly spát. Přesto zůstaly s novým kamarádem a snažily se pochopit, co se vlastně děje. „Odkud jsi? Co jsi zač? Proč jsi v naší zahradě?“ Kladly mu otázku za otázkou.

  „Bydlím tady s vámi, děti, už dlouhou dobu. Nedokážu určit čas, ale když jste hledali vypadlý zoubek, byl jsem to já, kdo ho našel a odložil na tento kámen.“ „Úžasné, tam jsme ho vážně našli!“

  „Schovejte se, rodiče jdou,“ zavelel Filip. Všichni se schovali a čekali, až rodiče zase odejdou. Naštěstí to netrvalo dlouho.

  Sedmikvítek se pustil do vyprávění. Mluvil o tom, že bydlí v zahradě v dutém dubu. „Jéééé, tam to musí být hezké a útulné. Škoda, že jsme moc velcí na to, abychom se mohli k tobě domů podívat,“ posteskly si děti. Sedmikvítek jim byl za záchranu vděčný. Proto jim dal odměnu. Byl to kouzelný prášek, který jim umožňoval se kdykoliv zmenšit na skřítkovu velikost. Stačilo se práškem malinko posypat.

  Od té doby se ze Sedmikvítka a dětí stali nerozluční kamarádi. Daniela s Filipem žili tu nejkrásnější pohádku a nikdy nikomu existenci Sedmikvítka nevyzradili.

  Autor: (12 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 13. dubna v 10:29.
  Kubik111 v něm napsal:

  Musím říct, že se ti to velmi povedlo, moc pěkné. Jen bych podotkl, že obrázek mohl být v případě tohoto článku vlastní, například nakreslit něco, co se v tom příběhu stalo, například právě toho Sedmikvítka. ;-)
  Kdyby to šlo, dal bych asi 4 a půl tlapky, to nejde, tak dám 4. okokokok

  Příspěvek z 13. dubna v 9:33.
  tenista v něm napsal:

  Moc všem děkuji :D

  Příspěvek z 13. dubna v 8:26.
  Kattynka v něm napsala:

  Povedená pohádka