Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Selfies

  vydáno  •  volný čas venku
  Tzv. „selfie“ je druh focení, kdy lidé fotí sami sebe. Název vznikl z anglického slova yourself (sám sebe). Lidé se takto fotí především na mobilech, pak na foťácích a tabletech.

  Selfie tyčky na CES 2015, © iDNES.cz

  Někdo na telefonu používá přední kameru, někdo ne. Kdo ji ale používá, většinou dělá tu chybu, že se nedívá přímo do kamery, ale na sebe, na obrazovce mobilu. Selfie si lidé dávají na profilovky na sociálních sítích. Selfie se fotí všude. Doma, s přáteli, s rodinou, na dovolené, v hospodě. Nejoblíbenější druh selfies je asi ten, kdy se lidi sami fotí a na fotce je pak trochu vidět jejich ruka, nebo se lidi fotí s pomocí zrcadla.

  Existuje také pomůcka na focení selfies. Když chcete sami sebe fotit nebo natáčet z větší dálky, můžete si koupit tzv. Selfie Stick (monopod). Je to tyč s držátkem na telefon nebo foťák. Nastavit délku tyče si můžete sami. 

  Já sama fotím selfies, baví mě to. Používám na to i foťák v telefonu, ale spíš mobilní aplikaci Retrica, kde můžete fotit s různými efekty, nebo vytvořit obrázek z několika fotek.

  Když se mi chce, upravuji fotky v aplikaci Autodesk Pixlr. Dají se tam přidat třeba brýle, nebo vtipné komentáře. Ale stejně si myslím, že selfies sami znáte, nebo dokonce i fotíte.

  Jestli ano, napište do komentářů, jak fotíte a která druh selfies fotíte. Jestli ne, doufám, že jsem vám selfies aspoň trochu přiblížila.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 1. srpna 2015 v 17:38.
  KanekiShiro v něm napsala:

  Hezký článek

  Je to hezky napsané a tak, ale sama za sebe musím říct, že selfie nefotím ani fotit nebudu(nesnáším když mě někdo fotí). Pro mě je selfie zlo ! A snapchat taky!

  Příspěvek z 1. srpna 2015 ve 14:17.
  vikanocka11 v něm napsala:

  Dobrej článek

  Já selfie nefotim , jenom dakedy , jestli chcu mat pěknou spomínku . Taky jsem už počula o dost nebezpečných selfies akdy někdo stojí na zábradlí , nebo při lezení . 25