Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Serafína, Příběh draků

  vydáno  •  Knihy
  Ráda bych se s vámi podělila a svoje dojmy z knihy Serafína - Příběh draků, která mě zaujala.

  Serafína, příběh draků, © Fragment

  Nevím, co mám na této knize pochválit dříve. Napsala ji Rachel Hartman, je to její první vydané literární dílo. Doufám, že co nejdříve napíše pokračování nebo nějaký jiný příběh. Knihu si můžete koupit buď v knihkupectví, v e-shopu, nebo na knihy.idnes.cz, tam ji seženete nejlevněji.

  Kniha je vhodná spíše pro starší čtenáře, na obálce je červený proužek Young adults. Obálka je dílem osoby jménem Juliana Kolesova a je velmi zdařilá. Čtenář s nedostatkem fantazie si díky ní může udělat přibližnou představu o podobě hlavní hrdinky a draků. No a čtenáři s dostatkem fantazie to vadit nebude, protože Serafína je stejně hodně zahalená svými vlasy. V textu nejsou žádné ilustrace. Pokud přesto nějaké najdete, zkontrolujte, jestli nejsou dílem vašeho mladšího sourozence nebo novou obdobou „kruhů v obilí“.

  Kniha začíná tím, že v zemi jménem Gored zčistajasna zemřel princ. Někdo ho zabil. To by nebylo tak zajímavé, kdyby podezření nepadalo hlavně na draky, se kterými lidé žijí v dost křehkém příměří. Přípravy na oslavy výročí uzavření míru jsou v plném proudu, má přijet i dračí generál a vůdce Andmagar Comonot. Lidé drakům zrovna nedůvěřují, z čehož kouká pořádný malér.

  Do toho se seznamujeme se Serafínou skrývající šokující tajemství, které vám dopředu nechci prozrazovat. Pokouší se vypátrat princova vraha a zamiluje se do prince Luciana. To není úplně nejlepší situace, hlavně kvůli jejímu tajemství. Do toho zjišťuje pravdu o své minulosti, hledá další jí podobné a z nevyhnutelných důvodů lže všem okolo. Na konci je vrah dopaden, princ se dozví její tajemství, ale nereaguje tak, jak ona předpokládala.

  Co se mi na knize obzvláště líbilo je originální pojetí draků. Mohou žít i v lidské podobě jako tzv. sárantrasové. Je dost tlustá, což oceňuji. Vlastně se mi líbilo skoro všechno. Nelíbilo se mi akorát příliš dlouhé napínání a neznalost situace na začátku.

  Všem, které moje recenze navnadila, přeji pěkné počtení.

  Alíkův tip:

  Na stránkách knihy.idnes.cz najdete i mnoho dalších elektronických knih, které by vás mohli bavit.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 23. srpna 2014 ve 23:27.
  Azzisia v něm napsala:

  hezký

  vypadá to jako hezká knížka možná si ji jednou přectu16