Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Seriál Glee, jeden z nejúspěšnějších v Americe

  vydáno  •  filmy, divadlo a muzikály
  Seriál Glee (v překladu do češtiny to znamená radost) je seriál pro teenagery i pro dospělé. Glee je hudební seriál. V každé epizodě je nejméně čtyři až šest písniček. U nás Glee první až třetí série běžely chvíli na stanici Prima Love. V Americe je to jeden z nejúspěšnějších seriálů.

  Ze seriálu Glee, © Archiv Prima Cool

  Glee je seriál ze střední školy v Ohiu v USA. Zatím znám čtyři série, které mají každá 22 epizod. Patá je roztočená, má zatím 9 epizod.

  Hlavní postavy

  Wiliam Schuester (Matthew Morison), Rachel Berry (Lea Michele), již zesnulý Finn Hudson (Cory Monteith), Mercedes Jones (Amber Riley), Kurt Hummel (Chris Colfer), Quinn Fabray (Dianna Agron) a další....

  William Schuster: je učitel španělštiny na střední škole v Ohiu. V mládí chodil do sboru a vyhrál s ním celostátní kolo.

  Rachel Berry: je studentka židovského původu, kterou si adoptovali. Rachel je nadaná zpěvačka, které se nedaří udělat kariéru. Skoro vždy ji uvidíte v sukni a halence. Po čase se zamiluje do úspěšného fotbalisty Finna. Na střední škole se seznámí s její matkou. Ze začátku nebude moc kamarádit s Mercedes, Quinn a dalšími, ale po čase z nich budou nejlepší kamarádky.

  Finn Hudson: je oblíbený student. Má mnoho nápadnic. Chodí s Quinn, ale pak se s ní rozejde a bude dlouho chodit s Rachel. Umí dobře zpívat a s Rachel si v seriálu střihl hned několik nádherných duet.

  Quinn Fabray: je oblíbená roztleskávačka, která chodí s úspěšným fotbalistou Finnem, ale jejich láska skončí tím, že Quinn v šestnácti otěhotní s dalším fotbalistou. Dítě si nenechala a nechala ji Rachelině matce, která nemohla už mít děti.

  Mersedes Jones: je černoška, která není moc hubená, má nádherný hlas a pořád soutěží s Rachel, kdo je lepší. Je také roztleskávačkou, ale zastíní ji ostatní v roztleskávání a pak ji z roztleskávaček vyhodí, protože nemá míry roztleskávačky.

  Kurt Hummel: je muž, kterého zajímá móda a všechno kolem ní. Výšky nezazpívá z kluků nikdo lépe nežli on. Kamarádí s Rachel, Mercedes, Blaine a bude mít nakonec nevlastního bratra Finna.

  Zajímavostí na tomto seriálu je, že každý chodil skoro s každým. Začíná to tak že učitel uslyší, jak si pár studentů brouká a uvědomí si, že jsou nadějní zpěváci. Tak založili sbor, nejprve o pěti, pak o osmi, nakonec o čtrnácti členech.

  V cestě jim stála trenérka roztleskávaček, které William sebral roztleskávačky.

  První série:

  Sbor se dostal do krajského kola, kde skončili poslední. Na krajském kole porodila Quinn holčičku jménem Beth a tu nechala matce Rachel. Rachel žila v rodině se dvěma táty. V poslední epizodě začali spolu chodit Rachel a Finn.

  Druhá série:

  Je myslím nejlepší nebo druhá nejlepší série tohoto seriálu. V této sérii začnou všichni chodit se všemi a všichni se začnou rozcházet se všemi. V této sérii jsou nádherné písničky. Hlavní postavy Rachel a Finn se rozejdou, pak se dá Finn znovu dohromady s Quinn. Do hudebního sboru přijdou noví členové, Sam a jedna slečna, která také není moc hubená, Lauren. Sam bude chodit s Mecedes. Rachel je smutná, že s ní Finn není, ale i on si začíná připouštět, že Rachel byla ta pravá a že s Quinn to musí co nejdříve skončit. V tom si ale Rachel najde nového přítele Jesseho St. Jamese. Tento rok se dostali až do celostátního kola soutěže školních sborů. Právě tam se dali Rachel s Finnem zase dohromady.

  Třetí série:

  Je o tom, že původní a hlavní postavy seriálu maturují, ale také o tom, jak Rachel chce jít na vysokou školu do New Yorku. Třetí série je hodně dojemná a také je tam hodně vážných, ale i legračních momentů. Quinn v této sérii srazí auto a bude na vozíčku. Po čase ale začne chodit, ale bude předstírat, že nemůže, aby vyhrála královnu plesu. Ovšem během večera se v ní pohne svědomí a nechá vyhrát Finna s Rachel. Tato série skončí celostátním finále, kde sbor jménem New Direction vyhraje první místo. V poslední epizodě odjede Rachel do New Yorku studovat.

  Čtvrá série:

  Je o nových studentech, ale nezapomněli ani na staré známé. Část epizody se odehrává i v New Yorku. V této sérii se rozejde Rachel s Finnem, protože Finn nejeví dost zájem. Byl na vojenské škole, ale z ní ho vyhodili a tak se vrátil na střední školu v Ohiu. Finn převzal na půl série sbor. V půlce tohoto seriálu nastala svatba Williama a školní psycholožky Emy. Ta ale na poslední chvíli svatbu zruší. Na svatbě se ale zase skamarádí Rachel s Finnem. Do Rachelina bytu se nastěhovala Santana, kumpánka Quinn a Kurt. Tato série neskončí celostátním finále, ale skončí otevřeně. Na konci Rachel dělala casting na muzikálovou roli a tím tahle série skončila. V Česku tato série nebyla zatím odvysílaná.

  Pátá série:

  Navazuje na čtvrtou sérii. První dvě epizody jsou věnované písničkám od Beatles. Ve třetí epizodě se rozloučí se zesnulým Finnem. Představitel Finna, Cory, zemřel na předávkování drog ve skutečnosti. Pak se pár párů rozejde a utvoří se jiné páry. V zatím poslední deváté epizodě byly v Glee Vánoce. Rachel, Santana, Kurt, Dani (Demi Lovato) a Adam Lambert utvoří kapelu.

  Četla jsem, že pátá série je také poslední sérií tohoto seriálu.

  Autorka: (12 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 17. května 2014 v 15:15.
  Rebecca-ja v něm napsala:

  ......:-)

  Serial je úžasný videla som každý diel :-)25