Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Seriál Sestřičky + kvíz

  vydáno  •  Televize

  Sestřičky je český seriál, který se odehrává na urgentním příjmu v Rubavě, ale také u sestřiček doma. Děj je často napínavý... Seznámím vás podrobněji s postavami. Na konci vás bude čekat kvíz. ;-)

  Sestřičky ze seriálu Sestřičky, © FTV Prima, spol. s r.o

  Seriál Sestřičky volně navazuje na Modrý kód. Vysílá se na Primě v pondělí a ve středu ve 20:15. Seriál, jak jsem již v úvodu zmiňoval, se odehrává z poloviny na urgentním příjmu v Rubavě, ale často se děj odehrává i u sestřiček doma (nebo u zdravotního bratra, Lukáše Hartmana).

  Tento český seriál se zaměřuje na osobní život sestřiček urgentního příjmu. Hlavní hrdinové tohoto seriálu jsou bezpochyby:
  Míša Kratochvílová
  Mery Tomášková (dříve Černá)
  Ema Vlčková

  Za celkem významné a oblíbené postavy považuji:
  mjr. Naďu Hartmanovou
  Lukáše Hartmana
  Katku Kinskou
  Barboru Holasovou
  Daniela „Danyho“ Dvořáka

  Rubavský urgent je velice zajímavé oddělení nemocnice. Místo primáře urgentu patří Viktoru Žákovi, kterého ztvárňuje Igor Chmela. Místo vrchní sestry zasedá Marie “Mery“ Tomášková, kterou ztvárňuje Sabina Laurinová. Z jejího místa ji chce sesadit Libuše “Libuna“ Volejníková, která udělá vše proto, aby se mohla stát vrchní sestrou, tu ztvárňuje Michaela Sejnová. Rubavský urgent tvoří 9 doktorů, včetně Viktora Žáka, a 7 sester, včetně Mery.

  Rád bych vás nyní seznámil s postavami podrobněji:

  † Bc. Marie „Mery“ Tomášková (rozená Černá) – Sabina Laurinová

  Bc. Marie „Mery“ Tomášková, © FTV Prima, spol. s r.o

  Mery Tomášková je vrchní sestra rubavského urgentu, manželka Michala Tomáška a nevlastní matka Michalovy dcery Markéty Tomáškové. Je to nejlepší kamarádka Míši Kratochvílové a Emy Vlčkové, toto trio je nerozlučné, rády řeší drby a navzájem si pomáhají. Mery je odvážná, pilná a má ráda svého manžela. Je to expřítelkyně Viktora Žáka a Davida Hofbauera. Nemá vlastní děti a ani je kvůli zdravotnímu problému nemůže mít.

  Mery se nakonec dala dohromady s Davidem Hofbauerem, čeká dítě, které není Davidovo, ale Michalovo. Bohužel zemřela díky masivnímu krvácení, které se spustilo kvůli tomu, že autistický syn její kamarádky bouchl dveřmi do jejího břicha. Díl, ve kterém zemřela, byl podle tvůrců nejsmutnější ze všech... Diváky to velmi překvapilo a jsou z toho velice smutní, protože jim Mery přirostla k srdci.

  Bc. Michaela „Míša“ Kratochvílová – Adéla Gondíková

  Bc. Michaela „Míša“ Kratochvílová, © FTV Prima, spol. s r.o

  Míša pracuje na urgentu jako sestra, je manželkou Mgr. Martina Kratochvíla a matkou své pubertální 16leté dcery Andrey “Andy“ Kratochvílové a půlročního syna Olíka. Nedávno nalezla svého bratra, Tomáše Husárka, který se poslední dobou chová divně. Dříve pracovala v Německu, odkud dostala nabídku i později, byla v rozpacích, vypadalo to, že se bude stěhovat do Německa a bude tam i pracovat, ale nakonec zůstala v Rubavě.

  MUDr. Ema „Vlčice“ Vlčková – Kristýna Frejová

  MUDr. Ema „Vlčice“ Vlčková, © FTV Prima, spol. s r.o

  Ema je nejlepší kamarádka Mery Tomáškové a Míši Kratochvílové, na urgentu pracuje jako lékařka. Čeká s Romanem dítě. Ráda se montuje do cizích věcí, je svérázná, odvážná a náladová. Nemá manžela ani děti. Roman jí je největší oporou.

  Mjr. Naďa Hartmanová – Daniela Kolářová

  mjr. Naďa Hartmanová, © FTV Prima, spol. s r.o

  Mjr. Naďa Hartmanová je babičkou Lukáše Hartmana, který jí jako jediný zbyl, ostatní členové rodiny bohužel zemřeli. Je to velice rázná žena, hodně přikazuje, snaží se dostat Kamila Havlenu za mříže, protože má něco společného s vraždou jejího syna. Celý den nedělá nic jiného, než vyšetřuje a snaží se najít nějaké důkazy, které by mohly dostat Havlenu za mříže. Většinou tyto věci se svojí nejlepší kamarádkou Jarkou dělají na vlastní pěst. Díky její pomoci se podařilo dostat Havlenu za mříže, ale na jak dlouho?

  Lukáš Hartman – Jan Nedbal

  Lukáš Hartman, © FTV Prima, spol. s r.o

  Lukáš Hartman, syn Nadi Hartmanové, bydlí se svou babičkou. Chodí s doktorkou Sašou Růžičkovou. Je to velmi vtipný a snaživý člověk. Na urgentu pracuje jako zdravotní bratr. Je studentem vysoké školy, kterou musel pro nedostatek financí na chod domácnosti bohužel na chvíli přerušit a jít pracovat na urgent. Chce být jednou doktorem.

  Katka Kinská, DiS. – Natálie Halouzková

  Katka Kinská, DiS., © FTV Prima, spol. s r.o

  Katka Kinská je adoptovaná dcera Ivany a Radka Kinských. I přesto, že je adoptovaná, své rodiče miluje. Bydlí v bytě s nejlepšími přáteli Barčou a Danym. Je to nerozlučné trio. Katka je velmi milá, pilná, někdy až moc hodná. Nesnáší sestru Libunu. Snaží se nalézt své pravé (biologické) rodiče. Byla to milenka Matyho Bojana, který údajně čekal dítě s Laurou. Její nejlepší kamarádka Bára jí říká Hraběno.

  Barbora „Barča“ Holasová, DiS. – Michaela Tomešová

  Barbora „Barča“ Holasová, DiS., © FTV Prima, spol. s r.o

  Barča Holasová je nejlepší kamarádka Katky Kinské, bydlí společně s Danym a Katkou v jednom bytě. Pracuje na urgentu jako sestřička. Nesnáší sestru Libunu. Ráda se motá do cizích věcí, snaží se dohazovat kluky Katce. Nemá ráda Katky zdravá jídla. Katka jí říká Barbucho.

  Ing. Daniel „Dany“ Dvořák – Petr Ryšavý

  Ing. Daniel „Dany“ Dvořák, © FTV Prima, spol. s r.o

  Dany je spolubydlící Katky a Barči. Je to vynikající počítačový technik. Má rád počítače a také Barču, svou spolubydlící, která o tom však neví. Barča a Katka si myslí, že Dany je gay. Je to velmi hodný, milý, pořádný a pracovitý kluk. Má rád všechna jídla od Katčiny mamky, Ivany Kinské.

  Moje zhodnocení seriálu

  Seriál sestřičky miluji, je to nejlepší seriál, který jsem kdy sledoval. Libí se mně, že je to občas dramatické, občas vtipné, ale občas i smutné. Doporučuji všem, aby se na seriál koukli, stojí to za to. O Sestřičkách si můžeme popovídat na mé nástěnce, kterou naleznete zde.

  A pro ty, kteří to vydrželi číst až sem, tu mám kvíz. Hodně štěstí! ;-)

  1. Jak se jmenoval zesnulý syn mjr. Nadi Hartmanové?


  2. Jak se jmenuje grázl, který dával doping Andy i jejím soupeřkám?


  3. Kolik si poprvé Tomáš Husárek, Míši bratr, od Míši půjčil?


  4. Jak se jmenuje Matyho přítelkyně, se kterou údajně čekal dítě?


  5. Jakou práci dělá Ivana Kinská?


  6. S kým chodila Andy Kratochvílová?


  7. V jakém oboru pracuje Martinova sestra Zuzana?


  8. Jaký sport dělá Andy Kratochvílová?


  9. Co udělala Libuška, když se dozvěděla, že focení vyhrála Katka Kinská?


  10. Lauru údajně bolelo břicho, pak volala Matymu. Co mu řekla?


  O Sestřičkách toho víš maličko... :-(

  No... O Sestřičkách něco málo víš, ale moc ne. Asi je moc často nesleduješ...

  Ujde to, o Sestřičkách něco víš... :-)

  Super! Malá chybička se vloudila, ale to nevadí. O Sestřičkách toho víš hodně. :-D

  Úžasné! O:-) O Sestřičkách víš úplně všechno. Jsi pravý fanoušek! ;-):-3

  Vyhodnotit

  Tak co, kolik jsi měl/a bodů? Pochlubte se v diskuzi pod Alíkovinou.;-) Děkuji ti, že sis přečetl/a tento článek až sem, do diskuze mi napište svůj názor na Sestřičky. Budu se těšit! :-D

  Související:

  Autor: (14 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Příspěvek z 24. června v 10:03.
  Romulus-Caesar v něm napsal:

  Fakt nechápu jak může někdo řešit zda fiktivní postava A je s fiktivní postavou B, či s fiktivní postavou C. České moderní seriály jsou s prominutím žumpa kinematografie. To už snad radši ty ulítlé argentýnské telenovely, tam je alespoň „legrace“. Upřímě mám svých starostí dost a starostí reálných lidí kolem mě taky. Nevidím důvod, proč bych měl řešit ještě problémy fiktivních postav, které jim nenapsal život, ale scénář. Nicméně článek jako takový je po písemné složce dobrý a hezky napsaný. Neopackuji ti to, neboť nevím co mám hodnotit. Téma je za mě tak -100 pacek. Článek sám o sobě tak na 4.

  Příspěvek z 16. června ve 14:51.
  Andrejka7821 v něm napsala:

  Pěkný článek, na Sestřičky se moc nekoukám, měla jsem 12 - 21 bodů, nevím, kolik, ale na to, že jsem to viděla tak pětkrát, se mi to, myslím, docela povedlo. :-D:-D pět tlapek. Dneska vlastně Sestřičky budou!8-P

  Příspěvek z 14. června ve 20:17.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Super článek, měla jsem všechno dobře :->