Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Šest let přemlouvání se vyplatilo. Teď mám králíčka Ňufinku

  vydáno  •  zvířata · chovatelství · rodina
  Už od první třídy jsem si přála, snad jako každé dítě, pejska. Hrozně jsem prosila, slibovala, na Vánoce jsem chtěla jen toho pejska. Ale pejsek pořád nikde. Později jsem začala uvažovat, proč vlastně toho pejska nemám?

  Králíkům můžete dopřát i pastvu. Pozor ale, mohou se podhrabat a budete je honit po okolí. , © www.toulcuvdvur.cz

  Zeptala jsem se rodičů, a oni odpověděli: "Máš alergii na chlupy." Od té doby jsem probrečela spoustu nocí. Ne že bych měla nějakou velkou alergii, ale v noci by to s pejskem prostě nešlo.

  Nakonec jsme museli jít i kvůli bráchovi na test alergie - prostě jestli nějakou alergii máme. Sice jsme měli popíchané ruce, ale stálo to za to. Paní doktorka řekla, že mi alergie mizí a možná ji už nebudu mít. To jsem byla šťastná jako blecha.

  Asi o rok později se k nám do vchodu přistěhovala taková mladší paní. Měla miminko a dva pejsky. Rodiče se s ní nějak začali bavit, no a já venčila psy. Bylo to super. Každý den klepat na dveře číslo 2 s pomyšlením, že zase budu venčit ty malé krásné pejsky, které jsem měla tolik ráda a považovala je za vlastní.

  Ale co myslíte? Už jsem neměla tolik času. Tedy spíš, abych to upřesnila, ta paní učí ve škole. A tak když já byla doma, ona ne, a naopak. Pak se jim v chovatelském kroužku narodili králíčkové. To bylo někdy kolem Vánoc. Šla jsem se na ně podívat a byli nádherní. Zamilovala jsem se do jednoho bílého. A ta paní začala mou mamku přemlouvat. A víte co? Podařilo se jí to!

  O týden později, když jsme měli vše přichystané, jsem si pro tu bílou kuličku šla. Byl to tedy králík. Až potom jsem si uvědomila, jakou jsem udělala chybu. Nechtěla jsem, aby se mi vrátila alergie zpět. Ale dopadlo to dobře. Svou králičí slečnu miluju. Je to ten nejlepší králíček na světě. Ňufinko, nikdy tě neopustím!


  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (85)

  Příspěvek z 11. února 2021 ve 21:58.
  Killercow v něm napsala:

  Nesnáším Alíkoviny, kde uživatelé popisují své problémy, touhy apod...:-[):-E:-$

  Příspěvek z 11. února 2021 ve 13:07.
  Lollymaniak v něm napsala:

  Jé, to je náhoda, můj bratranec se sestřenicí mají králíčka Ňufíka :-D

  Příspěvek z 9. ledna 2013 v 9:26.
  Sasule008 v něm napsala:

  kralicci

  Taky mam kralicka,jmenuje se Anicka10.Je to skvělí králíček.25