Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Šetřeme penězi!

  vydáno  •  Volný čas doma
  Šetřete penězi pro konec platnosti 50 haléřů. Můžete ušetřit tím, že budete pořádně vypínat televizi. Když nabíjíte mobil hned ho vypojte ze zásuvky, jakmile se dobije, protože to ubírá ještě trochu elektřiny. Tím můžete ušetřit i malinko peněz - i když to jsou třeba jen 2 koruny.

  (ilustrační snímek) - peníze, dítě, kasička, © Profimedia.cz

  Dále kupujte levnější jídlo - nezáleží na tom, jestli je šunka zabalená a je od nejlepší značky. Méně drahé jsou ty, které se prodávají u pultu. Také sbírejte 50-ti haléře - ty pak můžete odevzdat do různých bank, kde vám je vymění. Více se sprchujte než koupejte – spotřebujete méně vody. To vše můžete udělat, když chcete ušetřit peníze... Jsou i další možnosti, ale tyhle jsou asi nejdůležitější.

  Teď se podíváme na to, jak byste si měli šetřit do kasičky. Já sama si ukládám peníze, abych si mohla koupit svůj vlastní notebook. Peníze můžete střádat tak, že když dostanete nějaké kapesné např. od babiček, tet nebo mamky, tak je hned neutrácejte za hlouposti jako jsou sladkosti, koly či brambůrky, ale dejte si je do kasičky. Není lepší, když si třeba našetříte hodně peněz na něco jiného? Tak se zamyslete co by to asi mělo být...

  Já sama neutrácím za různé sladkosti, brambůrky atd. I když třeba najdete venku 5 korun, nechoďte si za ně něco koupit - můžete si je dát do své kasičky a šetřit si peníze na něco o hodně lepšího. Přeji vám mnoho úspěchů v šetření peněz a příště ahoj!!!

   Vizitka autorky článku na Alíkovi -n-i-k-y-

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (30)

  Příspěvek z 28. září 2008 ve 13:53.
  Housle v něm napsal:

  Reakce na pipipi:

  Nic si z toho nedělej já taky nic nedostávám.16

  Příspěvek z 28. září 2008 ve 13:52.
  Housle v něm napsal:

  Reakce na karin4:

  Taky máš hru The Sims tak rád/a?21

  Příspěvek z 28. září 2008 ve 13:15.
  DODY v něm napsal:

  bdsfzevnsdzztsidv hzfzlkscéísaeuud

  já si setrim na helmu ale jednou jsem si doma otevrela stanek neco jsem namalovala a pak jsem to prodavala a videlala jsem si čtiricet korunek............(zkuste to taky)22222222222221212121212121212121212121212121212121212121