Alíkoviny

Seznamte se: Elka a Kit z nové Popelky

vydáno  v 7:00
Slavná pohádka se dočkala svého dalšího filmového zpracování. Jací tedy jsou hrdinové nového filmu Popelka?
z filmu Popelka

Autor fotky: Falcon

Alíkova soutěž

Do 31.3.2015 hrajeme v Alíkově soutěži o ceny k filmu Popelka.

Ceny do soutěže s filmem Popelka, diář
Ceny do soutěže s filmem Popelka, hodinky

O čem je film Popelka?

Otec Elky se po smrti své ženy znovu ožení. Když zanedlouho zemře, Elka zjistí, že je vydána na milost své nové rodiny. Zanedlouho se z ní stane obyčejná služka, které ostatní posměšně říkají Popelka.

A pak je tu pohledný cizinec, se kterým se Elka setkala v lesích. Uvidí ho ještě?

Jako ve všech správných pohádkách přijdou na řadu i kouzla v podání kouzelné víly kmotřička, která – proměnou dýně a několika myšek – Popelčin život navždy změní.

Fotogalerie

 • Elka
  (Lily James/ Barbora Šedivá)

  Elka je krásná mladá žena s mírumilovnou duší, která se umí radovat z maličkostí. Byla vychována ve spořádané a milující rodině, má čisté srdce a je milá a laskavá ke všem okolo sebe. I navzdory krutostem a urážkám ze strany nové macechy a nevlastních sester neztrácí Elka dobrou náladu a zůstává cílevědomá. A když je jí nejhůř, připomene si slova své zesnulé matky: „Buď vždy odvážná a laskavá“.


 • Macecha
  (Cate Blanchett/ Zuzana Slavíková)

  Macecha přišla o své životní sny a to z ní učinilo zahořklou a krutou stárnoucí ženu. Touží po životě bez finančních starostí a po šťastné budoucnosti pro své dvě dcery. Velmi žárlí na lásku, kterou její manžel projevuje vůči své dceři Elce. Elku nenávidí pro její mládí, krásu a šarm. Po smrti manžela způsobí panika a finanční problémy, že žárlivost Macechy vzroste, což se projeví krutým chováním a ponižováním nevlastní dcery.

 • Princ
  (Richard Madlen / Lukáš Rous)

  Princ je krásný, inteligentní, rozumný a je to spřízněná duše Elky. Miluje svého otce a doufá, že jednoho dne bude vládnout stejně moudře jako on. Princ se právě se vrátil z války a chápe důležitost míru. Je mladý, zapálený pro věc a má spoustu nápadů. Královy názory jsou však konzervativnější a nápady prince přijímá jen váhavě.

 • Víla kmotřička/ žebračka
  (Helena Bonham Carter / Radka Stupková)

  Víla kmotřička je roztomile roztržitá postarší dáma, která dělá vše proto, aby byla Elka šťastná. Je však zapomnětlivá a silně roztěkaná. Elce se nejprve představí v přestrojení za hladovou žebračku, které Elka bez váhání nabídne jídlo.

 • Nevlastní sestry, Anastázie a Drizela
  (Holliday Grainger and Sophie McShera / Ivana Korolová a Eliška Nezvalová)

  Elčiny nevlastní sestry, Anastázie a Drizela, žijí v přepychu, ale jsou nevychované, drzé a neváží si ničeho na světě. Obě jsou fyzicky přitažlivé a navenek se snaží tvářit roztomile, ale smutnou pravdou je, že uvnitř jsou zlé a kruté. A protože jim oběma chybí sebevědomí a touží po uznání své matky, žárlí na Elčinu vnitřní krásu a šarm, které samy nemají a chovají se k Elce ošklivě.

 • Král
  (Derek Jacobi / Jan Vlasák)

  Všemi milovaný a úspěšný král je hrdý na svého syna. Chce, aby princ vedl šťastný a smysluplný život. Zdraví však přestává králi sloužit a tak chce mít jistotu, že jednou svěří vládu do dobrých rukou. Král je velmi konzervativní a je velmi obezřetný ke všem změnám.

 • Velkovévoda
  (Stellan Skarsgård / Jaromír Meduna)

  Velkovévoda je pragmatický a vypočítavý spojenec královské rodiny. Manželství je pro něj pouhý obchod a proto věří, že princ by se měl oženit s někým, kdo bude mít pro královskou rodinu politickou hodnotu. Z celého srdce věří, že je jeho povinností princi zabránit, aby našel Elku a oženil se s ní. A tak spojí síly s macechou a dělá vše proto, aby opětovné setkání Elky a prince zmařil.
InsertSingleVideo

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (1)

Příspěvek z 18. srpna 2015 v 16:51.
Rock_Lee13 v něm napsal:

Moje předpověď

Jelikož jsem tento film neviděl, takže můj názor nebude plnohodnotný. Jsem ale přesvědčen, že toto dílo bude velmi úspěšné.