Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Seznamte se: Hrdinové z Velké šestky

  vydáno  •  filmy · soutěže · mediální partner
  Velká šestka je akcí nabité komediální dobrodružství o dospívajícím geniálním konstruktérovi robotů Hiru Hamadovi, jež se učí využívat svůj talent.

  z filmu Velká šestka, © Falcon

  Alíkova soutěž

  Do 25.1. 2015 hrajeme v Alíkově soutěži o ceny k filmu Velká šestka.

  Ceny k soutěži s filmem Velká šestka

  Pomáhá mu v tom jeho neméně nadaný bratr Tadashi a jejich kamarádi: dívka Go Go Tamago, vyhledávající adrenalinové zážitky, čistotou posedlý Wasabi, sličná chemička Honey Lemon a jejich fanda Fred.

  Když se parta kvůli katastrofální souhře náhod ocitne uprostřed nebezpečné hry, kterou kdosi rozehrál v ulicích San Fransokia, Hiro se obrátí na svého nejbližšího kamaráda – robota Baymaxe - a přetvoří svou partu přátel na high-tech hrdiny odhodlané vyřešit vzniklou záhadu. 

  Další 3 videa k filmu na konci článku.

  Seznam se s hrdiny z nového animáku Velká šestka:

  HIRO HAMADA

  Hiro je vynálezce robotů s mozkem génia a srdcem čtrnáctiletého chlapce. Jeho sofistikovaní bojoví roboti dominují podzemním soubojům v temných koutech San Fransokia. Naštěstí se jeho staršímu bratru Tadashimu podaří Hirův talent usměrnit a Hiro začne usilovat o přijetí na Sanfransokijský technický institut. Když v metropoli dojde k tragické události, obrátí se Hiro na robota Baymaxe. Tato dvojice se stane základem šestice high-tech hrdinů, které čeká velmi důležitá mise. 

  Fotogalerie

  BAYMAX se stará… protože k tomu byl stvořen

  Nafukovací robot má totiž fungovat jako Osobní zdravotník. Díky svým senzorům dokáže okamžitě zjistit zdravotní stav pacienta a vyléčit téměř každý neduh. Baymaxe vymyslel a stvořil Tadashi Hamada s tím, že robot měl způsobit revoluci ve zdravotnictví. Avšak vynálezcův mladší bratr Hiro přetvoří bezelstného a starostivého Baymaxe v neohroženého hrdinu a svého nelepšího kamaráda. Po přeprogramování a přestavění, které Baymaxovi přidá raketovou pěst, super-sílu a raketový pohon, se z Baymaxe stane jeden z „Velké Šestky.“

  FRED je pohodář, který nemá žádný cíl

  Miluje komiksy, příšery, přetáčení cedulí, a když dostane příležitost, neváhá vyrazit za dobrodružstvím. Tak například k „Velké Šestce“ se přidá okamžitě a hned ví, jaké super-schopnosti by měl mít. Jeho super-hrdinské alter ego je divoké, plive oheň, má ostré drápy, integrované komunikátory a umí super-skok. A i přetáčení cedulí se hodí.

  GO GO TOMAGO je dívka, která ví, co je to rychlost

  Tato drsná atletka je věrná a nikdy by nezradila, moc toho však nenamluví. Spíš jí užije na praskání žvýkačkových bublin a trefné, sarkastické poznámky. Miluje adrenalinové zážitky, a když se přidá k „Velké Šestce“ rozjede svou životní jízdu, během které metá disky, vrhací zbraně a používá nejrůznější štíty.

  WASABI je hrdina, který miluje přesnost.

  Je super chytrý, lehounce neurotický a posedlý pořádkem a čistotou. Když ho Hiro požádá po pomoc, nemůže si Wasabi pomoci a přidá se k němu. Jako člen „Velké Šestky“ je Wasabi obávaným bojovníkem vyzbrojeným plazmovými čepelemi. Pojem „ostrý“ ztrácí v porovnání s tímhle klukem říz.

  HONEY LEMON je dívka, která žije chemií.

  Nenechte se mýlit jejími brýlemi a nevšedním oblečením. Na pohled je možná sladká jak med, ale v srdci jí žhne plamen, který z ní dělá nezastavitelnou tygřici. Její znalosti chemie se velmi vyplatí, jakmile se Honey stane členkou „Velké Šestky“. Dokáže totiž namíchat takové dryáky, které dostanou partu z každé bryndy. 

  Vynálezce TADASHI HAMADA je dobrák. Od kosti.

  Vynalezl a naprogramoval super-sofistikovaného zdravotnického robota – Osobního zdravotníka Baymaxe – který má pomáhat milionům lidí po celém světě. Hlavní roli však sehraje Tadasi jako starší bratr. Každý kluk potřebuje někoho, jako je Tadashi a Hiro chápe, jaké má štěstí, že Tadashiho má.

  PROFESSOR ROBERT CALLAGHAN

  Je šéfem prestižního Sanfransokijského technického institutu a Tadashiho mentorem. Když institut poprvé navštíví Hiro, je světoznámým odborníkem na roboty ohromen. A Callaghan okamžitě ve čtrnáctiletém chlapci rozpozná potenciál a postrčí ho, aby svůj talent lépe využíval.

  Podnikatel a technický guru ALISTAIRA KREIE

  Nejslavnější absolvent Sanfransokijského technického institutu a majitel Krei Techu - největší technologické společnosti na světě. Krei stále hledá něco nového. Když navštíví výstavu na Sanfransokijského technickém institutu, je unesen schopnostmi malého Hira.

  YOKAI

  Je tichý maskovaný muž, který stojí za hroznou katastrofou, jež postihne San Fransokio a jež obrátí Hirovi život vzhůru nohama. Výsledkem je, že Hiro přetvoří šesti ňoumů v super-hrdinské bojovníky proti zločinu – ve „Velkou Šestku“ – které spojuje jediný cíl: Najít Yokaie a postavit ho před spravedlivý soud.

  Tři nové upoutávky k filmu:

  Příjemnou zábavu a nashledanou v kině 18.1.2015.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 27. ledna 2015 ve 20:42.
  Chihiro12 v něm napsala:

  Inspirace...

  1Tenhle film se podle mě inspiroval malinko vocaloidem a japonskem vůbec.
  Postavy ale japonsky moc nevypadají10 jinak....