Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Sherlock Holmes - nejslavnější detektiv světa!

  vydáno  •  Volný čas doma · Knihy
  Ke čtení detektivních příběhů s Sherlockem Holmesem jsem se dostala úplně náhodou o prázdninách, když jsem neměla co dělat. Při svém prvním případu jsem se krásně bála a tak jsem začala vyhledávat i další. Dnes už jich mám přečteno velké množství, ale ráda se vracím i k těm prvním.

  Sherlock Holmes - ilustrační kresba, © archiv

  Když se řekne Sherlock Holmes, každý si jistě hned vzpomene na nejslavnějšího detektiva všech dob. Všem je též jistě dobře známá jeho dýmka, ze které pokuřoval při řešení zapeklitých případů, jeho neodmyslitelná čepice a hra na housle. Většina případů byla zapsána jeho nejlepším přítelem Dr. Watsonem, jenž mu pomáhal při řešení většiny z nich, ale který byl bohužel trochu pomalejší.

  Shelock Holmes bydlel v Londýně na Baker Street, ale na řešení případů ho zvali po celé Anglii a je znám i případ v Čechách. Slavný detektiv měl i špatné vlastnosti, například si prý píchal drogy a kouřením si také jistě nezlepšil zdraví. Co možná každý neví je to, že měl Sherlock Holmes i bratra.

  Více

  Česká společnost Sherlocka Holmese: www.sherlockholmes.cz

  Muzeum Sherlocka Holmese -  Londýn, Baker Street 221b: www.sherlock-holmes.co.uk

  Sir Arthur Conan Doyle

  V jednom případě to už vypadalo se slavným detektivem dost špatně. To když ho autor detektivek Sir Arthur Conan Doyle nechal utonout ve vodopádu. Všichni se ovšem bouřili a Holmes musel být záhadným způsobem oživen, aby mohl opět stíhat zločince a svého největšího nepřítele profesora Moriartyho.

  Případům Sherlocka Holmese se dostalo mnohých filmových i knižních zpracování a po celém světě má dodnes spoustu nadšenců. Nikdo už však Sherlocka Holmese asi nenahradí. I když vlastně, proč ho nahrazovat? Vždyť Sherlock Holmes možná dodnes žije někde na venkově, chová včely a sem tam i něco vyřeší. Kdo ví?

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (12)

  Příspěvek z 31. srpna 2009 v 19:55.
  gujki v něm napsal:

  Reakce na Tikujanka:

  Teď zase nějakou budou dávat, to budu určitě koukat26

  Příspěvek z 30. srpna 2009 ve 23:54.
  Tikujanka v něm napsal:

  Reakce na Májinta:

  To já taky. A slečna Marplová je taky supr.4

  Příspěvek z 26. července 2009 v 1:37.
  majdaléna v něm napsal:

  Případy Sherlocka Holmese

  Je to moje nejoblíbenější čtení4