Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Shrek: Zvonec a konec

  vydáno  •  Kultura · Filmy
  Shrekovi by mohla leckterá filmová hvězda závidět. Od letošního května už má i vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. V polovině července vstoupí do našich kin poslední, čtvrtý díl. Povedl se?

  Shrek 4: Zvonec a konec, © USA Today/DreamWorks

  Tvůrcům posledního dílu příběhu zlobra Shreka: Zvonec a konec se nedá upřít snaha posunout příběh ještě dál. I animace je jako v minulých dílech výborná a hudba také stojí za to. Něco tomu ale přeci jen chybí.

  Můžete se těšit, že Oslík bude ještě zmatenější, Kocour v botách se do bot ani opasku pro nadváhu nevejde a Fiona Shreka vůbec nezná. Jak se to mohlo stát?

  Jednoduše. Shrek si totiž už vůbec nepřipadá jako zlobr, ale spíš jako hodný taťka. Vesničané se ho už nebojí, dokonce si od něho nechávají podepsat vidle, a on dělí veškerý svůj čas mezi Fionu, trojčátka a kamarády. Byl by však mnohem raději, kdyby si mohl alespoň jeden jediný den užít jako opravdový zlobr! Zkrátka prožívá menší krizi.

  Neodolá tedy nabídce zlého skřítka Rampelníka, který mu dá podepsat zvláštní smlouvu. Na jeden den bude zlobr jako za starých časů a nikdo si toho ani nevšimne! Za to dá skřítkovi jeden den ze své minulosti a všechno bude v pořádku. On se vyřádí a pak se bude zase věnovat dětem a Fioně.

  Samozřejmě to ale nevyjde tak, jak si Shrek představoval. Když zjistí, že si vzal Rampelník den, kdy se narodil, a teď s pomocí čarodějnic ovládá království Za sedmero horami, uvědomí si, že to je pořádný průšvih. Když se totiž nikdy nenarodil, nikdy nezachránil Fionu, nikdy nepoznal Oslíka ani Kocoura v botách a nikdy neměl děti! 

  DVD Shrek zvonec a konecCo teď? Díky Oslíkovi, se kterým se mu podaří znovu spřátelit, zjistí, že aby byla smlouva zrušena, musí dostat polibek z opravdové lásky. Vydá se tedy hledat Fionu, kterou neobjeví nikdy jinde než v čele zlobřího odboje proti Rampelníkovi. Shrek musí vynaložit všechny své síly a šarm na to, aby ji dokázal znovu okouzlit a ona mu dala polibek z pravé lásky dřív, než den skončí – s ním totiž skončí i Shrekův život. 

  Režisér Mike Mitchell chtěl Shrekův příběh nějakým způsobem uzavřít, myslím si ale, že to bylo skoro zbytečné. Ve třetím filmu opouštíme šťastnou zlobří rodinku a po skončení titulků se chce už jen dodat ono pohádkové "…a žili spolu šťastně až do smrti." Tvůrci se ale bohužel rozhodli pro natočení čtvrtého filmu, už skutečně posledního. Snaha okouzlit tím, že celý příběh je natočený ve 3D, však vyznívá naprázdno, protože si toho všimnete jen v některých scénách, kdy někdo letí nebo něco padá směrem do sálu.

  Z filmu Shrek: Zvonec a konecZ filmu Shrek: Zvonec a konec

  Z filmu kouká ještě jedno velké ALE – během předchozích tří filmů sledujeme postupnou proměnu Shreka-zlobra ve Shreka-manžela a nakonec Shreka-tátu. Čtvrtý film ale nic nového nepřináší. Shrek je pořád táta, akorát prožívá menší krizi, než pochopí, že rodina je to nejcennější, co může mít. To se mi zdá na 93 minut filmového času trošku málo.

  Z filmu Shrek: Zvonec a konecZ filmu Shrek: Zvonec a konec

  Shrek: Zvonec a konec

  Režie: Mike Mitchell
  Hudba: Harry Gregson-Williams
  Scénář: Josh Klausner a Darren Lemke
  Hrají (hlasy): Cameron Diazová, Eddie Murphy, Mike Myers, Antonio Banderas, Justin Timberlake
  Český dabing: David Novotný, Tomáš Juřička, Kamila Špráchalová, Aleš Procházka
  Česká premiéra: 15. července 2010

  Další zajímavé články:

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (50)

  Příspěvek z 12. prosince 2010 v 16:12.
  1303 v něm napsal:

  Shrek

  Shrek nemuze zemrit protoze bi s nim zmizel smich25

  Emily8 v něm napsala:

  ame

  ne shrek neumře ale je to ze začatku smutné a nakonec dobré132621

  Příspěvek z 7. prosince 2010 v 11:35.
  KUŘÁTKO123 v něm napsal:

  Reakce na KUŘÁTKO123:

  BLBČE