Alíkovina

Shrnutí: Olympiáda v Soči

vydáno  •  Sport
Sledovali jste olympiádu v Soči? Já ano, moje oblíbené sporty na olympiádě byly krasobruslení, biatlon a rychlobruslení.

Slavnostní závěrečný ceremoniál zimních olympijských her v Soči na stadionu Fišt. (23. února 2014), © AP

Biatlon nám zařídil pět medailí. Zajímavostí je, že minulou olympiádu jsme z biatlonu nedostali medaili ani jednu. O jednu stříbrnou se postaral Ondřej Moravec. O druhou stříbrnou se po dvou čtvrtých místech zasloužila Gabriela Soukalová a třetí stříbrnou získala biatlonová smíšená štafeta. Jednu bronzovou si přivezl Jaroslav Soukup a druhou bronzovou Ondřej Moravec. V ženských závodech nejvyššímu stupínku vévodila Darja Domračevová.

Také Martina Sáblíková se postarala o dvě medaile, jednu stříbrnou a jednu zlatou. Na 3000 metrech ji o zlatou medaili připravila jen Ireen Wüstová. Na 5000 metrech ji už ale neměl kdo ohrozit. Martina obhájila zlatý titul z Vancouveru. O druhou zlatou medaili se postarala Eva Samková, která soutěžila v disciplíně snowboardcross.

Celkově jsme tedy získali osm medailí, dvě zlaté, čtyři stříbrné a dvě bronzové. Ve Vancouveru v Kanadě jsme vybojovali šest medailí a v Turíně v Itálii jsme získali medailí pět.

Já mám olympiádu ráda. Letní i zimní mají něco do sebe. Na obou je hodně zajímavých sportů. Na zimní olympiádě nemám moc ráda skeleton, boby a saně. Ale jinak mám ráda všechny. Takže už se těším na rok 2016 a 2018, kdy budou další olympijské hry. Letní v Riu de Janeiru a zimní v Pchjongčchangu v Jižní Korei.

Tento článek je z mého webu www.pribehy-a-povidky7.webnode.cz

Autorka: (12 let)

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!