Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Šikana a přetvářky

  vydáno  •  Škola
  Chtěla bych vám říct, co se mnou udělala šikana a přetvářky. Možná v tom někteří, co to taky zažili, najdou pomoc.

  Šikana, © MAFRA

  V první třídě jsem poprvé zažila přetvářku u kluka, od které bych to nečekala. Říkala jsem mu všechno, pak se začal bavit s ostatními spolužáky a pořad na mě ukazoval. Nezdálo se mi to divné, v první třídě jsme na sebe ukazovali pořád. Na konci prvního školního roku jsem zjistila, že se přetvařoval, když mi začala celá třída říkat to, co věděl jen on.

  Ve druhé třídě začala psychická šikana. Už jsem s nikým nemluvila, byla jsem sama. Začala jsem si vymýšlet všemožné výmluvy, jen abych nemusela do školy. Mamka mi to dlouho netrpěla a na konci druhého školního roku šla do školy a řešila to s učitelkou. Ta jí ale řekla, že s tím nic nezmůže.

  Ve třetí třídě začala už fyzická šikana. Vždy jsem čekala, až do třídy vejde učitelka. Myslela jsem si, že mi pomůže, ale přetvařovala se taky. Chodila jsem ze školy s modřinami, od krve a podobně. Došlo to tak daleko, že jsem si začala psát omluvenky a chodila jsem za školu. V květnu mě pak tak zkopali, až mi odrazili slezinu. Učitelka se mě pak zeptala, jak a kde mě zkopali. Neřekla jsem jí to, protože jsem se bála. Začala jsem propadat z českého jazyka a z matematiky, protože jsem se to už nestíhala doučovat.

  Do čtvrté třídy jsem chodila pouze tři neděle, pak jsem přestoupila na jinou školu. Nejdříve to šlo, ale v šesté, sedmé a osmé třídě to začalo nanovo. Bránila jsem se a nebála jsem se to říct učitelům. Nakonec mi dali pokoj a teď se se mnou baví normálně.

  Těm, co něco podobného prožívají, chci říct: „Nebojte se říct to učitelům nebo rodičům.“ A pro ty, co někoho šikanují nebo se přetváří, mám vzkaz: „Ti, kterým ubližujete, na to nikdy nezapomenou, ale až vás někdo bude šikanovat, tak vám podají pomocnou ruku, protože umí odpouštět.“

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 7. ledna 2015 v 11:01.
  Ada30 v něm napsal:

  Reakce na Tera79:

  Souhlasím s tebou, i posmívání může být kruté11

  Příspěvek z 22. prosince 2014 v 18:43.
  Ada30 v něm napsal:

  šikana není legrace

  Myslím si že by se šikana měla vymítit ,protože je to špatné
  a
   hrubé.Já osobně sem se šikanou setkal.11
  Je mě líto jak tě šikanují.
  Měli by vědět jaké to je1111.88.
  Přeji at ti to skončí.

  Příspěvek z 13. prosince 2014 v 8:44.
  Preman v něm napsal:

  :-(

  Je mi líto, že se tohle vůbec děje, že děti dokáží být tak zlý. V první třídě mě starší kluk taky šikanoval, řekl jsem to doma mamce. Řešila to s tím klukem a moc mi pomohla. Nevím, co mu přesně řekla, ale už mně nechal být. Teď jsem hodně vysoký a mám sílu, tak to na mně nezkoušejí. Řekni to doma, určitě ti pomůžou.