Alíkovina

ŠIKANA - Linka Bezpečí

vydáno  •  Šikana

Přibližně 70 % dětí se dovolá na Linku Bezpečí tel: 116 111 (je zcela zdarma) ohledně šikany.
Mají nově zaveden online chat od pondělí do pátku 9:00 - 13:00 až 15:00 - 19:00 hod.

Šikana, © Linka Bezpečí

Někdo chodí do školy, rád či nerad. Buď je oblíbený/á, nezajímavý/á, nebo ten kterého/ kterou šikanují. Každý páté dítě či puberťák se setkal se šikanou. Buď šikanoval sám, spolupracoval, nebo byl ten, co se jen koukal.

Šikanování je prováděno mnoha způsoby (urážení osobnosti, pomlouvání, braní věcí, mlácení apod..)

Jak tomu můžete zabránit (zastat se a pomoci šikanovanému dítěti, zavolat okamžitou pomoc)

Můj příběh:
Od čtvrté třídy
Byla jsem ve třídě nová, byli jsme ještě děti. Rodiče se s některými znali. Takže jsme se navštěvovali, když se rodiče s rodiči pohádali a na něčem se neshodli. Tak maminka spolužáka mě a celou rodinu obrátila na špinavé lidi.
Tudíž se to odvíjelo i ve třídě, začaly kolovat pomluvy o tom, že žijeme v popelnici, házení odpadkových košů na hlavu, facky a rvačky.
Když jsem měla narozeniny, tak jsem každý rok nesla do třídy bonbony, abych se rozdělila, vzali ty bonbony a odhodili je na zem a odkopli k mé lavici. „My to žrát nebudeme,“ řekli.
Když jsem šla za třídní učitelkou, řekla jsem jí o celé situaci bylo mi odpovězeno „Tak jim je nedávej“.

Víte, poznala jsem, že jsem vadila i třídní učitelce, a to jsem ji měla strašně moc ráda. Ona však měla v oblibě spolužačku, která měla peníze a měla slušný rodiče. Učitelka mi nevěřila, rodiče mi nevěřili. Proto jsem neměla na výběr a vzala do ruky mobil a volala na Linku Bezpečí o pomoc.

Abych pravdu řekla, pomohli mi tím, že jsem se mohla vypovídat a konečně mě někdo poslouchal. Když mi dal jednou spolužák pěstí do nosu, tekla mi krev z nosu a nemohla jsem popadnout dech, hned mě dvě spolužačky, co se se mnou bavily, odvedly do ředitelny. Dostali jen vyhrožování od paní ředitelky, že ještě jednou, tak dostanou poznámku třídního učitele.

V půlce osmé třídy, se to zlepšilo. Spolužák, od kterého jsem dostala pěstí, řekl: „Lituji toho, že jsem uhodil holku a šikanoval ji.“
Sice to nebyla omluva, ale i to, že se člověk mění, a když roste a vyvíjí se, tak má jiný rozum.

UPOZORNĚNÍ!
Když uvidíte kohokoliv, že někoho šikanuje, neváhejte a hned to oznamte (Policii, lidem okolí o pomoc).
Protože někdy to nemusí dopadnout dobře.

Autorka:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (7)

Příspěvek z 18. května v 10:05.
Parníček512 v něm napsal:

Ta cizí máma by se měla stydět!
Mimochodem, s tímto článkem jsem proletěl i další tvoje články.... Život se s tebou opravdu nemazlil.. doufám, že už se budeš mít dobře, najdeš si slušného a milého kluka, založíte spolu rodinu a dáš svým dětem to, co jsi ty nedostala. Ech, zní to hloupě, ale musel jsem to napsat. :-)

Příspěvek z 15. května ve 21:32.
Slzaholička1 v něm napsala:

Moc krásný článek $> . Jediný co mě mrzí je to, že je na světě tolik nevinných lidí

Příspěvek z 13. května v 16:38.
Fandíček18 v něm napsala:

Šikaně jsem zažila a není to peříčko. Neuměla jsem se bránit a teď TO ŘEKNU NA ROVINU NĚCO PODOBNÉHO JSI ZAŽILA TED ZAŽÍVAM ALE DNESKA JSEM TO ŘEKLA MÁMĚ TAKŽE TO BUDE DO TÝDNĚ V POHO:-3.