Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Šikana - neboj se o tom mluvit nahlas

  vydáno  •  Škola

  Bohužel asi každý z nás se setkal se šikanou, a to ať z pohledu blízkého, či z dálky. A neměli bychom se bát někoho se zastat, anebo se někomu postavit, i když je silnější.

  Školní třída, © Mari1

  Převyprávím vám můj příběh. Bylo mi asi tak 11 let, když jsem se se šikanou setkala poprvé. Ve třídě nás bylo 18 žáků a ne každý měl nejnovější mobil, anebo značkové boty či oblečení. Těch spolužáků, kteří měli trochu „bohatší“ rodiče, byla většina a nás, kteří jsme měli starší oblečení a neměli peníze na rozhazování, bylo méně. Nicméně jsem měla právě takovou spolužačku, která neměla úplně vše, a ještě k tomu byla trochu silnější a měla rovnátka. Byla tudíž středem posměchu.

  Seděla se mnou v lavici a i mimo školu jsme se docela dost kamarádily, ale ve škole jsem se jí nedokázala zastat. Často plakala na záchodě, anebo v nějakém rohu... Když jsem jí navrhovala, aby to řekla paní učitelce, tak mě vždy odmítla se slovy: „Pak to bude ještě horší.“

  Nevěděly jsme si rady a hrozně jsme se to bály říct někomu dospělému. Čím jsme byly starší, tím se to stupňovalo a bylo to horší a horší. Postupem času jí začali dělat i různé naschvály. Jako třeba když šla ze školy, tak si na ni počkali, sebrali jí batoh s učením a vysypali do kontejneru, roztrhali oblečení na tělocvik, počmárali a roztrhali sešity, zničili půjčené učebnice a spoustu dalších nepříjemných věcí.

  Zhruba po dvou letech jsem se s tím svěřila svojí mamince a ta hned utíkala do školy a začalo se vše vyšetřovat a řešit a my jsme se tolik bály, že vše bude ještě horší, ale bylo tomu naopak.

  Když se vše potvrdilo, tak dotyční spolužáci měli velké problémy doma i ve škole a paní ředitelka jim udělila ředitelskou důtku. A moje kamarádka z lavice? Ta byla najednou moc spokojená a šťastná.

  A proto všechny prosím, kdo kolem sebe vidíte špatné věci, anebo šikanu, tak nemlčte a řekněte to někomu, kdo s tím bude moct něco udělat. Nikdy nevíte, kdy tím terčem můžete být vy a budete potřebovat něčí pomoc.

  Autorka: (6 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (20)

  Příspěvek z 4. dubna 2020 v 18:00.
  Sonule v něm napsal:

  100 % souhlasím s uživatelem Morell, tehdy to byla jen taková dětská říkanka o neštěstí, nicméně dostávala jsem se do takových stavů vědomí, které dnes běžně dohledáš např. v buddhistických knihách.

  Příspěvek z 3. dubna 2020 v 11:36.
  Morell v něm napsal:

  I černá magie je užitečná ve zodpovědných rukou. Dobře, že se to proti tobě neobrátilo, praxe černé magie vyžaduje jasnou mysl a opatrnost.

  Příspěvek z 2. dubna 2020 v 10:06.
  Sonule v něm napsal:

  Zažila jsem na škole něco jako šikanu, nevím, jak to přesně popsat, protože těžko říct, kde je přesná hranice, tehdy se slovo šikana tak hojně nepoužívalo, říkalo se tomu dělání naschválů. Nevěděla jsem, kam se obrátit. Nakonec mne situace dohnala k provádění pravidelných černomagických rituálů. Výsledek pro šikanujícího: nemohu zde ani popisovat, ale VYŘEŠENO JEDNOU PROVŽDY. Ostatní z toho byli tak „zdrblí“, že nikoho ani nenapadlo na šikanu (dělání naschválů) vůbec pomyslet. Dnes bych raději volila jisté ochranné praxe než černou magii, abych si nevytvářela špatnou karmu.