Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Šikana – o co jde?

  vydáno  •  Škola

  Každý již určitě slyšel o slově „šikana“, ať už ve škole, či na internetu. Tento článek by vám měl šikanu představit z jiného pohledu.

  je mi smutno, © magdička8

  Nejprve pár slov k obrázku. Je asi 4 roky starý, takže kdybyste tento obrázek nechápali, jde o toto: Moje kamarádka mě využívala, tak jsem vytvořila tento komiks. Mělo to vypadat, jakože teď si nemám s kým hrát a také bych ji chtěla mít jako kamarádku.

  Nyní již k tématu – ŠIKANA
  Je hodně druhů šikany, napíšu vám 3 nejznámější.

  Fyzická šikana
  To znamená, že agresor ubližuje oběti tělesně: mlácení, kopání, škrcení, škrábání atd. Tenhle druh je podle mě nejhorší, protože zdraví je jen jedno.

  Psychická šikana
  Tato šikana se asi nejvíce vyskytuje ve školách, ale třeba i v práci. Patří sem: nadávání, pomlouvání, posmívání se, ponižování atd. Tato šikana je hodně závažná, většinou se právě kvůli ní lidi pokouší o sebevraždu a to vůbec není dobré.

  Kyberšikana
  Kyberšikana je psychické šikanování přes počítač, mobil a další elektroniku. Jde o to, že vás agresor uráží a jinak obtěžuje přes sociální sítě, SMS, e-mail atd. Mezi kyberšikanu patří: Vyhrožování a vydírání přes internet, posílání ošklivých fotek a třeba i psaní o tvoji adresu domu či telefonní číslo, proto nikdy nezveřejňujte svoje bydliště a další důležité věci. A to ani v případě, že ti pisatel vyhrožuje. Toto šikanování je nejlepší vyřešit tak, že si agresora zablokujete, aby už vám už od něj nemohlo nic přijít. Dále o agresorovi hned řekněte rodičům a v případě nutnosti kontaktujete policii ČR.

  Mé vzkazy
  Pro agresory: Pokud někoho šikanujete, přestaňte. Mohli byste se dostat do těžké situace a skončit v polepšovně nebo ve vězení.
  Pro oběti: Šikanu si nenechte líbit! Hned se někomu svěřte! Rodičům, učitelům, spolužákovi nebo zavolejte na Linku bezpečí 116111. Žádný strach, je to zadarmo a 24 hodin denně a 7 dní v týdnu.
  Pro ostatní: Zamyslete se nad tématem šikana, třeba zjistíte, že se šikana vyskytuje ve vašem okolí.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (14)

  Příspěvek z 26. srpna 2018 ve 21:29.
  magdička8 v něm napsal:

  VeverkaČiperka123 jmenuju se tam jerri

  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  jak se jmenuješ na rexu

  Příspěvek z 30. června 2018 v 11:15.
  anavercadav v něm napsala:

  Někdy je to šikana že ti agresoři dělají všechny 3 položky najednou....