Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Šikana od mámy!

  vydáno  •  Vztahy
  Nikdy jsem s mojí mamkou neměla ten správný "kamarádský vztah" ani jsem se jí nikdy nesvěřovala.

  V sále Postřižinského pivovaru v Dalešicích proběhl přátelský turnaj v rapid šachu (28. února 2015)., © MAFRA

  Moji rodiče se rozvedli, když mi bylo asi pět (teď mi je šestnáct). Na tátu s té doby si moc nepamatuji, ale podle fotek co mi z té doby zbyly můžu usoudit, že to byl pohledný muž s jiskrou v očích.

  Teď už nemůžu říct jak vypadá, protože je už dva roky mrtvý, upil se k smrti. S mámou jsem bydlela na vesnici v činžáku. Měly jsme jen jeden pokoj, takže jsem musela spát s mámou v obýváku, tedy jestli se tomu dalo říkat obývák, protože jsme tam měly jen televizi a „gauč“. Na zdech zbyly jen tmavé fleky po skříních a mém milovaném piánu! To všechno jsme byly nuceni prodat, protože jsme měly málo peněz. 

  Jednoho dne se mamka vrátila z města a řekla mi, že si našla práci a když jsem se jí zeptala jakou, odpověděla mi jejím stylem: „To není tvoje věc, buď ráda, že máš co jíst a kde bydlet!!“ Takovou odpověď jsem slyšela už několikrát, máma totiž v práci nevydržela déle než měsíc, netuším proč!!!! 

  Druhý den se v „bytě“ rozječel telefon mé mamky. Ve skoro prázdném bytě to znělo dost strašidelně! Mamka se právě chystala do nové práce a vypadala trochu nervózně, což jsem u ní neznala. Chvilku aparát poslouchala a pak vyštěkla: „COŽE? JAK TO, ŽE TEN FLEK NEDOSTANU?“ A pak třískla sluchátkem. Otočila se a zamířila ven. Ani jsem se nemusela dívat z okna kam jde. Bylo mi to úplně jasné, že jde do hospody. Spadla do toho chvilku potom co táta umřel. Když tak přemýšlím, tak si pak ani žádného muže nenašla. Tedy jestli nepočítám zloděje Mirka, který nám ukradl všechny peníze za moje milované piáno!!

  Asi kolem půl jedenácté se máma konečně vrátila. Byla hodně opilá, protože se nemohla udržet ani na vlastních nohou!! Snažím se jí vyzout boty a bundu. A v tom! PLESK!! Dostanu facku (od mámy už několikátá!!) a druhou schytám od zdi v předsíni! Rozbrečím se. Ne kvůli tomu, že by to bolelo, ale kvůli tomu, že mi to udělala MOJE VLASTNÍ MÁMA!!! Chci utéct do koupelny a vybrečet se, ale ONA mě zachytí za rukáv pyžama a strhne mě na zem. Najednou ucítím strašnou bolest v zátylku hlavy. Víc si toho z té noci nepamatuji.

  Ale za několik dní jsem se probudila v nemocnici, nebo už v nebi? Najednou si začínám vzpomínat co se stalo! Chce si mi brečet! Ve dveřích se objeví nějaká žena. Anděl?? „Ahoj Verunko, už si konečně vzhůru, spala si celé 3 dny, ale ani se ti nedivím. Potom cos musela prožít!“ Rozpláču se a nejsem schopná slova. Žena pokračuje, „tvoje máma, jestli se dá ta osoba tak nazvat, je umístěná ve vazbě a co nejdřív bude odsouzena nejméně na deset let. Podmínky ve kterých jste žily, byly úděsné, ale neboj v našem sociálním zařízení ti bude líp, to ti slibuji!!“ 

  PS: PŘÍBĚH JE VYMYŠLENÝ, ALE JE MI STRAŠNĚ LÍTO TĚCH KTEŘÍ TOTO MUSÍ PROŽÍVAT!!!!

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (18)

  Příspěvek z 16. října 2020 ve 20:33.
  konemy v něm napsala:

  Janču: Zřejmě ho prodali a peníze za něj jim následně byly odcizeny.

  Příspěvek z 16. října 2020 v 17:49.
  Janču v něm napsala:

  celkem fajn příběh (málem jsem tomu věřila), jen nechápu proč nejdřív píšeš o pianu že ho prodali a potom že ho ukradli

  Příspěvek z 30. prosince 2018 v 18:54.
  číča800 v něm napsala:

  Myslela jsem si že je to pravda. ... naštěstí ne;-)