Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Silvestr u nás doma

  vydáno  •  Volný čas venku · Zima
  A je to tady! Jako každý rok, tak i letos 31. prosince oslavíme Silvestra. Je to poslední den v roce, a aby nebyl smutný, tak ho oslavujeme slavnostním přípitkem a ohňostroji. Tento den mám moc ráda. Vždy se s tatínkem postaráme o ohňostroje, rachejtle a petardy. Maminka hledá zastání v kuchyni u chlebíčku a jednohubek. Já jí samozřejmě ráda pomáhám.

  Nový rok v Olomouci - Oslavy nového roku v Olomouci. (1. ledna 2007), © Luděk Peřina

  Když je vše nachystáno, posadíme se v obývacím pokoji na sedačku a vzpomínáme co nám ten uplynulý rok přinesl. Někdy se u toho zasmějem, někdy ukápne slzička. Vždy k večeru přijíždí strýc a teta. Pak trávíme večer společně. Koukáme se na televizi a pojídáme připravené chlebíčky a jednohubky. Popíjíme kolu nebo minerálku.

  Když se hodinová rafička přehoupne přes 11 hodinu večerní, jsem napjatá a už se moc těším, až vypukne ohňostroj! Oblíkneme se do teplého oblečení a jdeme za tatínkem k restauraci, kde už na nás čeká. Už tam netrpělivě vyčkává spousta dětí i dospěláků. Tatínek tam není sám, jsou tam i jeho kamarádi.

  Už několik let se vždy před půlnocí sejde každý, kdo má ohňostroj, rachejlte, petardy, nebo nějaké svítící ozdoby před naší restaurací. Všichni jsme napjati, nahlas všichni odpočítáváme zbývající vteřiny do půlnoci. Když řekneme nahlas JEDNA všichni se připraví a zapalují najednou ohňostroje. Je to nádhera. Zvuk petard a rachejtlí je vzrušující. Hned vítáme krásně nový rok.

  Tento rok to bude úplně stejné. Přijede strýc s tetou, připravíme ohňostroje a povídáme si. Každý poslední den v roce trávíme vždy trochu jinak. A jak? Vždy vzpomínáme na něco jiného a vždy mám větší radost z vítání nového roku.

  Také myslím na pejsky, kočičky nebo jiná zvířátka. Ti naopak Silvestra slaví neradi. Zvuku petard se děsí. Je mi jich moc líto, ale vždyť je to jen jednou do roka =)

  Já vám moc přeji, abyste si Silvestra pořádně užili, a strávili ho podle svého gusta!

  Vizitka autorky článku na Alíkovi Super---Girlska

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Příspěvek z 21. ledna 2009 v 19:33.
  fill-1256 v něm napsal:

  Reakce na fill-1256:

  Zapomněl jsem že jsou i petardy44425252525

  Příspěvek z 1. ledna 2009 v 17:50.
  Mikusha v něm napsal:

  Hmm

  Já silvestra nemám ráda,je to takový trapný a ohraný.A jelikož mám pejska tak vim jaký to je...Mě ty rány příjdou hrozně nahlas23

  Příspěvek z 31. prosince 2008 v 19:07.
  evikkkk v něm napsal:

  jutzutu

  gdegfghfhtrztzeratgeffwerdwdfetzrtetčrijdkjiojigrigjoihuzhudzwekjhdheskluidfiiijdfisuiufieeeitiowtj678107233212722116772122222622