Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Silvestrovský výšlap aneb poslední výšlap roku 2019

  vydáno  •  Cestování · Zima

  Poslední den již loňského roku jsme absolvovali delší silvestrovskou procházku. Pokud patříš mezi turisty, pojď se podívat na tenhle článek! :-D

  Silvestrovský výšlap - obrázek 2, © vikinka28

  Jak už název napovídá, poslední den roku 2019 jsem byla s mojí rodinkou a kamarády na výšlapu. Dozvěděli jsme se o tom od mého trenéra na atletiku, který nám o této dlouhé zimní procházce říkal. Tento zájezd byl spojen i s českými turisty, již 22. rokem. Trasa vedla z Třeštíku (Moravskoslezský kraj) na Soláň – Čarták (Zlínský kraj), kde nás nakonec čekal autobus (viz foto).

  Trasa výšlapu, © vikinka28

  V ten den
  Sraz jsme měli na autobusovém nádraží v osm hodin ráno, bohužel se mi vůbec nechtělo vstávat. Měla jsem budíka na 6:45, ale i přesto jsem vstala až 7:20. :-> Po dlouhém vstávání a všem možném jsme všichni vyšli z domu, to bylo 7:50. :-> Naštěstí jsme stihli včas dojít na autobusové nádraží, kam ještě nepřijel ani samotný autobus s řidičem. Nakonec přijel krátce po osmé hodině a my jsme mohli vyrazit směrem na chatu Třeštík.

  Mimochodem, někteří si s sebou brali i běžky, týkalo se to především biatlonistů a některých dobrovolníků. Když autobus dorazil po necelé hodině do cíle, všichni účastnici zájezdu pomalu vyšli z autobusu a mohli jsme zahájit výšlap. Hned na začátku, u chaty Třeštík, jsem si musela vzít mikinu, protože byla velká zima. Na začátku to bylo hodně kopcovité, takže se naše nohy na úvod dost protáhly. Po malých zastávkách byla jedna velká, a to byl kopec Vysoká, kde jsme si vyndali svačinu z krosny a mohli jsme dále pokračovat ve výšlapu. Během pokračování v tůře se zapojila i akce koulování, jelikož bylo stráášně moc sněhu.

  Silvestrovský výšlap - obrázek 1, © vikinka28

  Najednou, když jsme já s mojí rodinou, kamarády a pár turistů s námi (jelikož každý šel jiným tempem, tak se udělaly malé skupinky) vyšli jeden veliký kopec, tak se objevila malá hospůdka a u ní stála turistická značka, kde bylo napsáno „Kotlová“ a pod tím 800 m n. m. Zde byla normální dřevěná chata, ale zároveň i menší restaurace. Opět jsme do ní nešli dovnitř, jelikož můj taťka nesl plnou krosnu svačiny a potřebovali jsme ten batoh vyprázdnit, takže jiné volby než domácí pochoutky nepřipadaly v úvahu. Tady se už celkem dlouho zdržovalo, protože pan organizátor výšlapu chtěl, aby se zde všichni účastnici tůry sešli. Během čekání na ostatní jsem se s kamarádkou trochu koulovala, ale to vůbec nikomu nevadilo.

  Silvestrovský výšlap - obrázek 3, © vikinka28

  Asi tak po 45 minutách se zase pokračovalo v turistice. Během pochodu mi bratr a jeho kamarádi házeli sníh do obličeje, což mě velmi naštvalo, ale po delší době přestali. Taky se malý roztomilý bráška od jednoho kamaráda nechal námi vézt na bobech, což mi dalo celkem zabrat. Závěrečná cesta od Kotlové na Soláň – Čarták byla zcela krátká. A jejda, teď nevíme kudy kam. Stáli jsme u turistické značky, bylo tam napsáno „Soláň“. Takže jsme ještě nebyli úplně v cíli, ale to mi vůbec nevadilo. Jenže, to nebyl ten problém. Problém byl ten, že tam od značky vedly dvě cesty, jedna vedla po žluté (Na Čarták) a druhá trasa pokračovala po červené. Jelikož jsme šli celou dobu po červené, což nám i organizátor turistiky říkal, tak jsme se vydali po červené, ale samozřejmě se to neobešlo bez zeptání kolemjdoucích (pro jistotu). Dále už zbývalo k chatce pouze necelých 1,5 km a bez komplikací. Také byla ještě malá sranda, protože ke konci trasy bylo na cestě náledí a moje kamarádka byla „velmi šikovná“, rozjela se po ledě a spadla. Velmi mě to rozesmálo, i pár dalších lidí.

  Silvestrovský výšlap - obrázek 4, © vikinka28

  A vida, jsme v cíli! Teď už pouze jít do restaurace a pořádně se najíst. Sice v restauraci nebylo zas tak hodně místa podle očekávání, ale my (rodina) jsme si místo našli. Jako oběd jsem si vybrala česnekovou polévku a napůl s mamkou halušky, které mě zcela zasytily. Byly výborné!

  Asi po hodině a čtvrt jsme museli odejít, aby nám neujel autobus, protože odjezd byl ve dvě. Ve čtyři hodiny autobus dorazil na místní autobusové nádraží, kde byl zájezd ukončen.

  Krásná a prospívající turistika se na konec roku vydařila. :-3
  Tak zatím pá. @)->-

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 2. února 2020 v 19:58.
  vikinka28 v něm napsala:

  VikiKlára: Dekuji, uzili jsme si to :)

  Příspěvek z 2. února 2020 v 9:37.
  VikiKlára v něm napsala:

  Krásný článek, doufám, že jste si to hodně užili.@)->-R^