Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Šimon a Matouš jedou na Riviéru – můj názor a děj

  vydáno  •  Filmy

  Pozor, tento článek obsahuje spoilery. Napsal jsem část děje, abych vás nalákal na film.

  Šimon a Matouš, © Giuliano Carmineo

  Toto je můj oblíbený film. Je to komedie a myslím, že by se i vám mohla líbit. Je to sice už starší film, ale stojí za to!

  Děj:
  Hlavními hrdiny jsou dva chlapi – Šimon a Matouš. Šimon je tlustší a Matouš je zase hubenější. Tito dva chlapi na začátku filmu utíkali před policejním autem, které ale nakonec vlastně nešlo po nich... Šimon ukradl kuře. Šli na šrotiště, kde se rozhodli, že ho snědí. Ale ukázalo se, že je gumové.

  Jelikož potřebovali peníze, chtěli prodat řidičské průkazy. To se jim nepovedlo, protože si jich všiml člen pašerácké bandy, který jim nabídl převoz bombiček proti hmyzu. Nejdřív se do toho dvojici moc nechtělo, ale potom, co jim řekl, kolik peněz za to dostanou, do toho šli. Měli náklad dovézt do Francie do Marseille.

  Cestou pro náklaďák jedli chleba a uzeninu. Když nasedli do náklaďáku, chtěl řídit Šimon, jenže ten si omylem zařadil zpátečku a naboural do krabic. Vyměnili se a řídil Matouš, který zničil sloup, ale nikomu to nevadilo.

  Za cestu se vyměnili asi 3x a potom potkali „kolegy“ a začali do sebe vrážet. Když dojeli na hranice, chtěl jejich náklad zkontrolovat celník. Tak zjistili, že nevezou bombičky, ale zbraně.

  Nechali si jednu a potom zastavili. Ze srandy dělali, že na sebe střílí. Když Šimon utíkal, tak Matouš stiskl spoušť! A prostřelil gumu u náklaďáku. Potom vyjeli zpět na cestu.

  O jejich kšeftu se dozvěděla konkurenční banda, která je začala pronásledovat. Měli celkem fajn auto, ale jednou jeli přes křižovatku na červenou a jejich auto dvě další auta rozdělila na dvě části. Zasáhl zákon schválnosti a auto přestalo jezdit přesně na kolejích. A samozřejmě jel vlak.

  Když dovezli náklad, tak se dostali na loď, kde se dozvěděli o tom, že ten podraz udělal šéf organizace. Poslal své lidi (ten šéf), Šimon a Matouš vyhráli a skončil film.

  A teď přichází čas na plusy a mínusy!

  Plusy:
  Pokud máte DVD s tímto filmem, tak výhodou je, že tam jsou i různé dodatky. Film je podle mého názoru hrozně vtipný.

  Mínusy:
  Občasné záseky, ale s tím by se mělo počítat, když je to film z roku 1975.:-D

  Autor: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!