Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Skateboard jízda, výběr, bezpečnost

  vydáno  •  Sport
  Poslední dobou jezdí hodně lidí na skateboardu a ty co se to učí, ať čtou dále.

  Ivan Pelikán, jeden za zakladatelů skateboardingu u nás, je aktivním sportovcem i dnes, s pěti křížky na krku., © Jakub Halfar

  Skateboard se dělí na druhy skateboard, waweboard atd. Obyčejný skateboard si vyberete hlavně podle kvality. Ty z číny jsou nekvalitní, takže se nehodí! Dále si nevyberte ty, co mají moc vrstev a dávejte si pozor na malé skateboardy, ty vám budou max na pomalé ježdění.

  Skateboard musí mít dobrá kolečka, aby jste nespadali pořád. Skateboard je vhodný od 145 cm a 10 let. Pokud na skatu začínáte, doporučuji helmu a dobré chrániče. Taky doprovod dospělé osoby. Než se naučíte jezdit, nedělejte triky a jízdu trénujte na rovině. Zabočíte tak, že nohou přenesete váhu na směr jízdy. Na skateboardu nejezděte na křižovatce a v silnici. na Jednu nohu dejte do středu skateboardu a druhou se odrazte. Potom nohu na skateboard dejte šikmo a natáhněte ruce. Než začnete jezdit na skateboardu měli byste umět jezdit na ledních a kolečkových bruslích, na kole, na lyžích nebo snowboardu a umět bez problému udržet rovnováhu.

  Nejvhodnější oblečení na skateboard jsou tenisky, šortky nebo tepláky, tričko, popřípadě mikina. Doufám, že se ke skateboardingu přidáš i ty .

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 16. srpna 2016 v 7:40.
  Charlie_Chaplin v něm napsala:

  Sk8

  Ahoj, pěkný článek. ;) Já sice nejezdím, ale myslím, že je to popsané tak, že to pochopí každý. Jaký je tvůj názor na jiné druhy "prken"? Já mám nejraději klasický skateboard, možná ještě longboard. Jezdíš ve sk8parku?

  Příspěvek z 15. srpna 2016 ve 12:19.
  lulu68 v něm napsala:

  mam to taky

  mam taky skate ale.zlomila jsem si na nem ruku:-)
  jeste mam waveboard

  Příspěvek z 9. srpna 2016 ve 22:09.
  fyrefli v něm napsala:

  I tak…

  I tak vy co umíte na skateboardu doporučuju helmu můj kámoš si rozflákal hlavu prostě normálně jel na chodníku byla trochu nadzvednutá kostička a bum