Alíkovina

Skaut

vydáno  •  Sport
Jsem skaut. A vy?

LETNÍ JÍZDA: Skautský tábor oddílu Pěnkavy, Mášovna pod Jelením vrchem, © MAFRA

Do skautu chodím už 4 roky. Schůzky máme ve středu asi dvě hodiny. Na schůzkách hrajeme různé hry, učíme se různé šifry a uzly. Neříkáme si tam jménem ale přezdívkama např.: Vig vig, Fík, Krtek, Krokodýl, lasička.

Výpravy

Jednodenní výprava je výprava, na kterou jezdíme přibližně od 8:00 do 17:00 a vždy se sejdeme na nádraží. Vetšinou jedeme někam do města. Ve městě hrajeme hry a potom máme rozchod, pak se najíme a jedeme domů. Na jednodenní výpravy jezdíme v sobotu nebo v neděli.

Vícedenní výprava je výprava, na které jsme asi 3-4 dny. Jezdíme vetšinou do větších měst. Tam se ubytujeme v jiné klubovně. Spíme na karimatkách a ve spacáku. Věci si nosíme v krosnách (velký batoh). Vedoucí nám na schůzkách rozdělí jídlo, které si máme vzít s sebou. Tam jim to dáme a oni z toho potom budou vařit jídlo. Na vícedenních výpravách chodíme na různé památky např.: hrady, zámky, muzea, výstavy, prohlídky. Na vícedenní výpravy jezdíme o prázdninách: jarních, podzimních a zimních.

Tábor

Na tábor jezdíme o velkých prázdninách. Většinou jezdíme do Dědova na 14 dní. Jsme rozděleni do tří skupin: sosny, jedle, břízy. V těch družinách různě soutěžíme (hrajeme táborovou hru) a ta družina, která vyhraje, dostane odměnu jako třeba výlet do kina. Sice skaut stojí 600-700 Kč na rok a výpravy se platí taky zvlášť, ale stojí to za to.

Doufám, že vás článek bavil.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (6)

Příspěvek z 9. října 2017 ve 23:02.
TerinečkaTerezka v něm napsala:

A za tabory tak priblizne 1500kc a spime v Teepkach

Příspěvek z 9. října 2017 ve 23:01.
TerinečkaTerezka v něm napsala:

Taky chodim do Skaut a uz tak nejak osmym rokem a je to dobry :) vic nez dobry dobry je slabe slovo za vypravy platime vzdy jinak podle toho kam se jede apod.

Příspěvek z 8. ledna 2016 ve 22:49.
lelinča v něm napsala:

vím ale na mne je 14 dnů moc já nechodim ani naskauta a na tábor jezdim na týden.:-) :) :-)