Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Skaut

  vydáno  •  Sport
  Jsem skaut. A vy?

  LETNÍ JÍZDA: Skautský tábor oddílu Pěnkavy, Mášovna pod Jelením vrchem, © MAFRA

  Do skautu chodím už 4 roky. Schůzky máme ve středu asi dvě hodiny. Na schůzkách hrajeme různé hry, učíme se různé šifry a uzly. Neříkáme si tam jménem ale přezdívkama např.: Vig vig, Fík, Krtek, Krokodýl, lasička.

  Výpravy

  Jednodenní výprava je výprava, na kterou jezdíme přibližně od 8:00 do 17:00 a vždy se sejdeme na nádraží. Vetšinou jedeme někam do města. Ve městě hrajeme hry a potom máme rozchod, pak se najíme a jedeme domů. Na jednodenní výpravy jezdíme v sobotu nebo v neděli.

  Vícedenní výprava je výprava, na které jsme asi 3-4 dny. Jezdíme vetšinou do větších měst. Tam se ubytujeme v jiné klubovně. Spíme na karimatkách a ve spacáku. Věci si nosíme v krosnách (velký batoh). Vedoucí nám na schůzkách rozdělí jídlo, které si máme vzít s sebou. Tam jim to dáme a oni z toho potom budou vařit jídlo. Na vícedenních výpravách chodíme na různé památky např.: hrady, zámky, muzea, výstavy, prohlídky. Na vícedenní výpravy jezdíme o prázdninách: jarních, podzimních a zimních.

  Tábor

  Na tábor jezdíme o velkých prázdninách. Většinou jezdíme do Dědova na 14 dní. Jsme rozděleni do tří skupin: sosny, jedle, břízy. V těch družinách různě soutěžíme (hrajeme táborovou hru) a ta družina, která vyhraje, dostane odměnu jako třeba výlet do kina. Sice skaut stojí 600-700 Kč na rok a výpravy se platí taky zvlášť, ale stojí to za to.

  Doufám, že vás článek bavil.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 9. října 2017 ve 23:02.
  TerinečkaTerezka v něm napsala:

  A za tabory tak priblizne 1500kc a spime v Teepkach

  Příspěvek z 9. října 2017 ve 23:01.
  TerinečkaTerezka v něm napsala:

  Taky chodim do Skaut a uz tak nejak osmym rokem a je to dobry :) vic nez dobry dobry je slabe slovo za vypravy platime vzdy jinak podle toho kam se jede apod.

  Příspěvek z 8. ledna 2016 ve 22:49.
  lelinča v něm napsala:

  vím ale na mne je 14 dnů moc já nechodim ani naskauta a na tábor jezdim na týden.:-) :) :-)