Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Skaut - nejlepší koníček na světě

  vydáno  •  Volný čas venku · Skauti · Kamarádství
  Když někomu řeknete slovo "skaut", okamžitě ho napadne les a soužití s přírodou. Ti, kteří do takovýchto oddílů nechodí, většinou moc nechápou, co nás na tom tak láká. Já vám to zkusím prozradit.

  Bambiriáda 2008, Střelecký ostrov Praha., © Radkaa

  Je to hora dobrých přátel, kteří vás dovedou podržet i v těch nejtěžších situacích a jsou vždy nápomocni. A co se v takových oddílech asi tak dělá?

  Je toho plno, co se naučíme - ať jsou to různé šifry nebo uzly. Náplní schůzek oddílu, který navštěvuji já, jsou hry a poučení. Ti, kteří oddíl navštěvují delší dobu, učí nováčky svým znalostem a předávají jim zkušenosti.

  Užíváme si hodně zábavy při hraní her, ale i na pramicích. Jako správní turisté chodíme na výpravy do lesů, kde se nádherně projdeme, ale i si něco zahrajeme, nebo se naučíme třeba rozdělat oheň či vylít stopy a určit jejich stvořitele. Nemáme jenom jednodenní výpravy, ale i puťáky, tábory a zimní lyžařský výcvik.

  nejbližší oddíl?

  Chtěli byste se také přidat ke skautům, ale nevíte, kde sídlí? Snadná pomoc. Pokud jste z Prahy 4, můžete chodit do oddílu Trilobit, o kterém píše autorka článku. Další oddíly najdete na www.skaut.cz v sekci Nejbližší klubovna.

  Jak probíhá letní tábor?

  Naše tábory trvají většinou tři týdny. Někteří starší jezdí ještě na předtábor, kde budují základní věci pro chod tábora. Když přijedeme na louku my děti, tak tam už je hangár, kuchyň a pár stanů. Jinak nic.

  Naším úkolem je si stany postavit, ale i dobudovat zbytek táborových staveb. Já mám na starosti kuchyň, což znamená, že vařím a starám se o jídlo. Během celého tábora je nějaká pěkná celotáborovka - letos byl Asterix a Obelix.

  Táborové vaření: Nic pro lenochy

  Naše středisko má tři dětské oddíly, které mají každý den směnu. Je nutné si uvědomit, že v našem tábořišti není elektřina ani vodovod. Nádobí myjeme v potoce a vaříme na kamnech v kotli. Vařit v polní kuchyni je velice náročné. Každý den se jezdí na nákup do města a děti se prakticky celé tři týdny nesetkají s civilizací.

  Není tam ani signál, takže dorozumívání se poštou je zde zcela normální. Ani rodiče na tábor nesmějí jezdit. Na táboře máme i putovní dvoudenní výlet a tři tradiční táboráky. Máme na sobě kroje, sedíme a zpíváme. Písničky prokládáme veselými scénkami a na oživení se podává koláč.

  Před odjezdem do Prahy musíme kompletně celé tábořiště sklidit. Poslední noc spíme pod plachtou a už se těšíme domů na teplé peřiny a normální postel. Spíme totiž na matracích na dřevěných postelích. Člověka z toho dost bolí záda, ale ty zážitky, co jsme prožili, nikdy neztratíme.

  Já navštěvuji oddíl sedmým rokem a jsem za to velice šťastná. Ono je těžké občas odejít, protože ti lidé, co tam jsou, se vlastně stanou vaší druhou rodinou, bez které nemůžete prostě vydržet ani týden. Já osobně bych s nimi byla každý, každičký den.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (20)

  Příspěvek z 7. ledna 2011 ve 20:44.
  Kiki777 v něm napsal:

  Reakce na 10Alex10:

  ano ...to je pravda

  Příspěvek z 7. ledna 2011 ve 20:41.
  Kiki777 v něm napsal:

  Skaut

  ahoj .moc souhlasím s autorem clanku.moje cela rodina jsou skauti.miluju to .opravdu ti co o tom nic nevi at to nekritizujou261

  maruska1998 v něm napsal:

  Reakce na maruska1998:

  Vlastně jsem tašla abych si našla kamarády . Žalostně selhalo . Dneska jezdím na koni a mám víc kamarádů než jsem měla tam .