Alíkoviny na téma Škola
Recenze – Woodwalkers: Caragova proměna
Zdá se vám, že nikam nezapadáte? Pohybujete se raději v přírodě než v ulicích velkoměsta? Máte neutuchající nutkání značkovat si svoje teritorium? Možná jste Woodwalkeři!
Pravidla pro digitální komunikaci. Zahrajte si na právníky
Internet je místo, kde se řada z nás cítí svobodně. I v digitálním prostoru však platí řada zákonů. Přinášíme pár překvapivých odpovědí na časté otázky.
Jaký je rozdíl mezi velkou a malou třídou?
Dnes bych se ráda zamyslela nad tím, jak vnímám rozdíl mezi velkou třídou a malou. Obě dvě možnosti jsem zažila, tak to můžu porovnat. Pokud vás zajímá, jak vnímám ten rozdíl, tak si přečtěte tenhle článek.
Kvíz – škola může být i zábava
Baví tě škola? Je fuk, jestli ano, či ne, tento kvíz je tady pro tebe, procvičování se hodí vždycky, že? Tak hurá na to!
Zákazy mobilů na školách. Jsou k něčemu?
Řada evropských zemí přistupuje v poslední době k omezování mobilů ve školách. Od září musí mobily odevzdávat i žáci ve Vsetíně.
Stargirl aneb Příběh, který vám něžně zlomí srdce
Stargirl je jedna ze skvělých knih, které bohužel nejsou tak slavné. Příběh vypráví o přátelství, první lásce a jakési jinakosti. Stargirl se stala jednou z mých srdcovek, a proto vám chci tuhle knihu doporučit. Pokud hledáte knížku, která vás pohladí po duši, ale zároveň vám svým způsobem zlomí srdce, přečtěte si tento článek.
Kahoot – zábavné kvízy
Posledních pár let se stává ve školách aplikace Kahoot stále oblíbenější, protože zvládá hodiny trochu ozvláštnit a učinit je o něco více zajímavými. O čem přesně Kahoot je?
Reforma dějepisu (a celkové výuky historie) pohledem nadšence do moderních dějin
Jak podstatný je dějepis? Jaká témata by se měla učit jako nejpodstatnější? Mohou za nechuť k dějepisu nudní učitelé? Jak začít se sebevzděláváním a nenechat se odradit?
Reforma literatury podle holky z osmiletého gymnázia
Jsem si jistá, že se každý učí český jazyk, ať už studuje jakoukoliv školu. Nedílnou součástí našeho jazyka je i literatura. Mám pocit, že její výuka není ideální a ráda bych to změnila.
Reforma dějepisu pohledem šesťáka
V dějinách se událo mnoho reforem, které změnily mnoho věcí. Napadlo tě, jaké by to bylo, kdyby přišla reforma výuky dějepisu, a co by mohla třeba změnit?
Reforma školství z pohledu středoškoláka
Povinná školní docházka funguje v naší zemi již od konce 18 století. Od doby jejího zavedení se však systém školství v naší zemi příliš nerozvíjí, řekl bych spíše, že celkově upadá.
Reforma matematiky podle holky, která doučuje ostatní
Matematika mi nikdy nedělala velké problémy. Prošla jsem jí obstojně jak na základní škole, tak i na gymnáziu. Bylo to však i díky štěstí na učitele, což jsem zjistila až později, když jsem sama začala matematiku doučovat. Jak je možné, že matikáři jsou často největšími strašáky škol? Proč je tolik žáků nemá rádo stejně tak jako matematiku?
Školní zeměpis teoreticky a prakticky (příklad zeměpisné exkurze)
Při výuce fyziky a chemie se většinou provádějí pokusy, aby žáci názorně viděli to, o čem se učí. Bylo by hezké, kdyby i v rámci zeměpisu žáci mohli osobně vidět aspoň něco z toho, o čem se učí. Asi tak před 20 až 30 lety jsem měl možnost o tom nejen teoretizovat, ale i si to zkusit v praxi. Přečtěte si příběh jedné takové zeměpisné exkurze.
Recenze na knihu Ročenka
Příběh vypráví „neviditelná“ Paige Vickersová z pohledu zbabělé studentky střední školy, která díky své první lásce a slušné dávce odvahy najde sílu vynést na světlo všechnu šikanu a pomluvy odehrávající se na její střední škole, kde jsou přehlíženy. Jste zvědaví? Pusťte se do článku!
Reforma informatiky pohledem kyberneťáka
Svět se rychle a jistě stává digitálním a ovládat technologie je čím dál tím více důležité. Bohužel informatika ale na základní škole často bývá jen „nudné učení v Excelu“. Pojďme se podívat, co s tím!
Reforma dějepisu podle někoho, kdo si po 8 letech výuky nepamatuje téměř nic
Dějepis jsem se učila na základní škole a gymplu dohromady asi tak osm let. Dokázala jsem se naučit na testy, ale stejně tak i rychle zapomenout kvanta dat a jmen spojených s danou historickou epochou. Teď po pár letech mi přijde, že si pamatuji jen pár základních událostí a těch osm let jako by bylo úplně zbytečných. Kde nastala chyba?
Ach, to ráno!
Krátký vymyšlený fejeton z roku 2013, psaný ještě v době, kdy jsem chodila do školy.
Květiny místo známek aneb Luční známky
Přemýšleli jste někdy o tom, že bychom se učili na louce? A dostávali něco jiného než známky, poznámky a pochvaly napsané na papíře? Co třeba květiny?
Co ti uniklo z české a světové literatury? (tajenka)
Ačkoliv je školní rok téměř za námi, je tu tajenka na nejznámější díla české a světové literatury. Pojď si zopakovat významné osobnosti literatury a pokud historii literatury ještě moc neznáš, je skvělý čas se do ní s chutí ponořit.
Braň se šikaně!
V tomto článku bych se chtěl zabývat problémem šikany, protože to je velmi vážný společenský jev, který může mít negativní dopady na psychiku lidí a často i následky na celý život.
Byl by zimní konec školního roku nesmyslný?
Napadlo vás někdy, že by hlavní vysvědčení bylo v zimě? Místo prázdninových měsíců července a srpna bychom měli třeba leden a únor. Záměnou moře a letního plavání by se celé dva měsíce běžkovalo. To je ale představa, že? Chcete se ponořit hloub do moří mých myšlenek na toto téma? A zapřemýšlet si, jaké by to bylo, kdyby to bylo? Tak pokračujte ve čtení!
Ako Nina s Klárou pomohli Eme
Tento príbeh je vymyslený, ale zároveň tak trochu inšpirovaný skutočnosťou. Je o šikanovanej Eme, ktorej sa Nina s Klárou rozhodnú pomôcť.
Jak Anička zjistila, k čemu jsou školní projekty
V současném školním systému se občas setkáváme s tím, že učitelé zadávají žákům domácí projekty. Musí to být vždycky pro žáky i učitele strašná otrava, nebo jde tady k těmto projektům přistupovat jinak?
Jak to chodí na vysoké škole?
Určitě se tady najde spousta lidí, kteří by jednou rádi studovali „vejšku“. Základní a střední školy fungují dost podobně, ale ty vysoké se už v lecčem liší. Jenže v čem? Co studium na nich obnáší? Tenhle článek vám může pomoci to pochopit.
Školní tajenka
Pomalu začíná září a s ním i školní rok. Jelikož byly 2 měsíce prázdniny, tak možná někdo z vás zapomněl, jak škola vypadá a co jste se v ní učili. A pokud si myslíte, že si to pamatujete, nebo chcete zjistit, jestli si to pamatujete, můžete si zkusit tuto tajenku!
předchozí | 123456 | další |