Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Škola aneb co nás trápí

  vydáno  •  Škola a poznání · Škola
  Škola je součástí našeho života. Asi každý z nás někdy toužil, aby nebyla. Ukážu vám jinou stránku školy než tu špatnou.

  René Magritte: The Face of Genius, 1926 , © Brüssel, Musée d'Ixelles © Charly HERSCOVICI Brussels - 2011 © VBK Vienna, 2011

  Škola je něco, co nás trápí. Každý si aspoň jednou řekl: Proč se to musíme učit, vždyť to nevyužijeme! Ale není to pravda. Kdyby nebylo školy, neuměli bychom si ani spočítat, kolik stojí tužka a fixy. Také bychom neměli doma co dělat.

  Každý si asi teď řekl, že by dělal, co ho baví.

  Ale kdyby nebylo školy, tak bychom nemohli jít s kamarády ven. Asi si teď říkáte,proč bychom nemohli, umíme všechno, ale není to pravda. Člověk by se mohl dorozumívat, ale většinou by to bylo sprostě a celý svět by byl potom sprostý.

  Také bychom nenašli moc přátel, protože bychom je nikdy nemuseli poznat. V každém z nás je kousek géniua, jenomže si to neuvědomujeme. Někdo je chytrý od přírody, někdo ne.

  V mé třídě jsou chytří žáci, kteří svou chytrost objevili, jiní zase ne. Třeba i ten, který dostává samé pětky, dostane jedničku a to jenom proto, že se zamyslel, vzal do rukou učebnici a alespoň chviličku se učil. Jedničku dostane dokonce i žák, který už má malou šanci postoupit do další třídy, když se vzchopí a začne se aspoň trošičku učit.

  Myslím, že nikdo z nás nechce být pro posměch. Stačí vzít aspoň na chvilku učebnici a učit se.

  Jsou žáci, kteří nenajdou svou geniální část, neobjeví, v čem jsou výjimeční. Zůstanou stejní. Myslím si ale, že mnohdy se, s trochou píle, i hloupější žák může vzchopit, začít se učit a dostat se například na vysokou školu.  Já, bych také tam chtěla jít.

  Myslím si, že každý má dostat šanci. Ať už se jedná o přátelství, lásku  nebo školu. Když se neumíte učit, poproste svého chytřejšího kamaráda nebo spolužáka, aby vás doučoval. Já bych to tak udělala, kdybych potřebovala.

  Zkuste objevit svého génia a vypustit ho ven. Věřím, že v každém dřímá génius.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 27. srpna 2014 v 16:37.
  Mistr25 v něm napsal:

  Můj názor

  No... máš vcelku pravdu, ale i když je člověk chytrý nebo není naprostý neuměl, tak zde

  máme žáky kteří jsou líní. Například můj spolužák je chytrý, ale strašně liný. Takže nic neumí a moc by mě zajímalo  jak skončí