Alíkovina

Škola kouzel a magie: Mince, která zmizí pod sklenicí

vydáno  •  Volný čas doma · Jak se stát... · Harry Potter · Škola kouzel
Tentokrát mince zmizí pod prázdnou průhlednou sklenicí za pomoci pružného papírového pouzdra. Trik na letní party nás naučí kouzelník Pavel Kožíšek.

Škola kouzel a magie Pavla Kožíška: Mizící mince, © Škola kouzel a magie Pavla Kožíška

Kouzelníci jsou mistři podvodů. Přesto se rádi necháváme šidit. Alíkovu Školu kouzel vede mistr světa ze Světového poháru bavičů z roku 1996, Pavel Kožíšek.

Jak bude kouzlo vypadat?

Kouzelník ukáže divákům pružné papírové pouzdro z barevného papíru, sklenici a minci na podložce z barevného papíru. Pouzdro nasune na sklenici a zdvihne ji. Přiklopí sklenicí s nasunutým pouzdrem minci, pak sejme pouzdro. Mince zmizí. Opět nasune pouzdro na sklenici, přendá ji na původní místo a mince se opět objeví.

Co potřebujeme?

Barevné papíry, sklenici, nůžky, lepidlo, minci.

Alíkova soutěž

Do 18.8.2013 hrajeme o 5x DVD Škola kouzel a magie Pavla Kožíška.
Více v sekci SOUTĚŽE

DVD Škola kouzel a magie Pavla Kožíška

DVD Škola kouzel a magie Pavla Kožíška

Jak na to?

Z barevného papíru vytvoříme pružné pouzdro na sklenici, okraje pouzdra slepíme lepidlem. Vystřihneme papírové kolečko ve velikosti odpovídající sklenici a barvě podložky. Kolečkem přelepíme vršek sklenice tak, aby přesně pasovalo na okraj sklenice. Připravíme si podložku pro rekvizity v barvě  kolečka, kterým jsme zalepili sklenici. Na podložku umístíme sklenici dnem vzhůru, minci a pouzdro. A jdeme čarovat.

Diváky necháme zkontrolovat minci a pouzdro. Pak pouzdrem přiklopíme sklenici a přesuneme na minci. Řekneme kouzelné zaklínadlo a odstraníme pouzdro. Mince zmizela. Opět nasuneme pouzdro a proneseme kouzelné zaklínadlo. Sklenici přesuneme s pouzdrem na původní místo a mince se opět objeví.

Kouzelníkem snadno a rychle?

Pokud byste se kouzlení chtěli věnovat více, pak máte o prázdninách šanci zúčastnit se Kouzelnického tábora, kde vás Pavel Kožíšek každý den naučí nová kouzla.

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (2)

Příspěvek z 12. srpna 2013 v 10:55.
polinka48 v něm napsala:

kouzlení

16192125191916107

Příspěvek z 5. srpna 2013 v 15:12.
julievetroff v něm napsala:

Mkilo

1327112711