Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Škola kouzel a magie: Mince, která zmizí pod sklenicí

  vydáno  •  volný čas doma · Škola kouzel
  Tentokrát mince zmizí pod prázdnou průhlednou sklenicí za pomoci pružného papírového pouzdra. Trik na letní party nás naučí kouzelník Pavel Kožíšek.

  Škola kouzel a magie Pavla Kožíška: Mizící mince, © Škola kouzel a magie Pavla Kožíška

  Kouzelníci jsou mistři podvodů. Přesto se rádi necháváme šidit. Alíkovu Školu kouzel vede mistr světa ze Světového poháru bavičů z roku 1996, Pavel Kožíšek.

  Jak bude kouzlo vypadat?

  Kouzelník ukáže divákům pružné papírové pouzdro z barevného papíru, sklenici a minci na podložce z barevného papíru. Pouzdro nasune na sklenici a zdvihne ji. Přiklopí sklenicí s nasunutým pouzdrem minci, pak sejme pouzdro. Mince zmizí. Opět nasune pouzdro na sklenici, přendá ji na původní místo a mince se opět objeví.

  Co potřebujeme?

  Barevné papíry, sklenici, nůžky, lepidlo, minci.

  Alíkova soutěž

  Do 18.8.2013 hrajeme o 5x DVD Škola kouzel a magie Pavla Kožíška.
  Více v sekci SOUTĚŽE

  DVD Škola kouzel a magie Pavla Kožíška

  DVD Škola kouzel a magie Pavla Kožíška

  Jak na to?

  Z barevného papíru vytvoříme pružné pouzdro na sklenici, okraje pouzdra slepíme lepidlem. Vystřihneme papírové kolečko ve velikosti odpovídající sklenici a barvě podložky. Kolečkem přelepíme vršek sklenice tak, aby přesně pasovalo na okraj sklenice. Připravíme si podložku pro rekvizity v barvě  kolečka, kterým jsme zalepili sklenici. Na podložku umístíme sklenici dnem vzhůru, minci a pouzdro. A jdeme čarovat.

  Diváky necháme zkontrolovat minci a pouzdro. Pak pouzdrem přiklopíme sklenici a přesuneme na minci. Řekneme kouzelné zaklínadlo a odstraníme pouzdro. Mince zmizela. Opět nasuneme pouzdro a proneseme kouzelné zaklínadlo. Sklenici přesuneme s pouzdrem na původní místo a mince se opět objeví.

  Kouzelníkem snadno a rychle?

  Pokud byste se kouzlení chtěli věnovat více, pak máte o prázdninách šanci zúčastnit se Kouzelnického tábora, kde vás Pavel Kožíšek každý den naučí nová kouzla.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 12. srpna 2013 v 10:55.
  polinka48 v něm napsala:

  kouzlení

  16192125191916107

  Příspěvek z 5. srpna 2013 v 15:12.
  julievetroff v něm napsala:

  Mkilo

  1327112711