Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Škola kouzel Pavla Kožíška: Džu džu karetní kouzlo

  vydáno  •  Škola kouzel
  Díky tajemného rituálu džu džu karty odhalí tu jedinou správnou. Alíkovu Školu kouzel vede mistr světa ze Světového poháru bavičů z roku 1996, Pavel Kožíšek.

  Škola kouzel a magie Pavla Kožíška - Kouzlo 1, © Škola kouzel a magie Pavla Kožíška

  Alíkova soutěž

  V nové soutěži hrajeme o Fantastickou magii, sadu 100 kouzel a 5x DVD Škola kouzel a magie Pavla Kožíška.
  Více v sekci SOUTĚŽE

  Fantastická magie, 100 kouzel a triků

  Fantastická magie, 100 kouzel a triků

  Kouzelník je nejpoctivější řemeslo na světě. Od začátku přiznává, že vše, co předvádí, je jen iluzí. Chcete-li podfukem. A přesto mu nevěříme. Naše oči vnímají jen kouzlo. Pokud chcete umět čarovat i vy, učte se s Alíkem od toho nejlepšího.

  Jak bude kouzlo vypadat?

  Kouzelník ukáže divákům balíček karet a vypráví příběh tajemného rituálu džu džu. Nechá diváka vybrat jednu kartu z balíčku. Divák si ji prohlédne tak, aby ji kouzelník neviděl. Pak vloží kartu zpět do balíčku opět tak, aby ji kouzelník neviděl. Kouzelník přikryje balíček šátkem, provede magický rituál. Zvedne balíček karet a rozprostře do vějíře. Divákova karta je jediná otočená ve vějíři.

  Co potřebujeme?

  Balíček karet, šátek.

  Jak na to?

  Kouzelník ukáže divákům balíček karet. Nechá diváka vybrat jednu kartu z balíčku. Divák si ji prohlédne tak, aby ji kouzelník neviděl. Mezitím kouzelník odvádí pozornost vyprávěním o tajemném džu džu rituály, otočí se tak, aby nebylo vidět na karty. Balíček otočí lícem nahoru. Vrchní kartu z balíčku otočí rubem navrch a vrátí zpět k balíčku. Balíček tedy leží lícovými kartami nahoru a jen jeho vrchní karta je otočená rubem navrch. Pak divák vsune kartu kamkoliv do balíčku. Kouzelník přikryje karty šátkem, provede džu džu rituál: Otočí pod šátkem vrchní kartu tak, aby ležela stejně jako ostatní a pak celý balíček pod šátkem otočí. Odkryje šátek, karty leží rubem vzhůru. Pak uchopí balíček a rozprostře ho do vějíře. Divákova karta je jediná otočená ve vějíři.

  Chceš vidět velká kouzla?

  Co třeba čtyřmetrovou skluzavku času, která promění postavu dospělého člověka v malé dítě, záhadné čtení myšlenek divákům v publiku, nebezpečné prostoupení obřím ventilátorem nebo vystřelení kouzelnice z děla? Vidět je můžete v show Magická esa spolu s řadou dalších velkolepých iluzí. Divadlo kouzel Pavla Kožíška je určené především dětem. Více na www.divadlokouzel.cz

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Katy62 v něm napsala:

  :D

  To video xD Mám ráda jeho kouzla :)