Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Škola kouzel Pavla Kožíška: tři uzly

  vydáno  •  Divadlo · Rodina
  Láká vás kouzlení a nevíte jak ne to? Kouzelník Pavel Kožíšek pro vás připravil malé nahlédnutí do říše kouzel. Dnes vám prozradí jak je možné jedním pohybem vykouzlit na provaze tři uzly najednou.

  Tři uzly - 1. krok, © Divadlo kouzel Pavla Kožíška

  Připravte si asi 70 centimetrů dlouhý provaz. Pak už můžete začít trénovat. Pro větší názornost si všechno můžete důkladně prohlédnout na fotografiích v galerii.

  Dopředu si tajně před vystoupením uvážeme na každém konci jeden uzel. Při předvedení do levé ruky uchopíme levý konec provazu tak, aby konec provazu směřoval nahoru. Druhý konec provazu přehodíme přes hřbet pravé ruky tak, aby konec visel přes pravou dlaň. Oba připravené uzly tak schováme za ruce. Hřbety rukou držíme směrem k divákům.

  Když dáme ruce k sobě pravý ukazovák a prostředník uchopí levý konec provazu. Současně s tím ukazovák a prostředník levé ruky uchopí konec, který visí přes pravou dlaň. Nakonec ruce rychle roztáhneme od sebe a na provaze se objeví tři uzly najednou.

  Tři uzly - 2. krokTři uzly - 3. krok

  Kouzelníkem snadno a rychle?

  DVD Škola kouzel a magie Pavla Kožíška

  Máte chuť se naučit další kouzla? Pak vám představíme DVD Škola kouzel a magie Pavla Kožíška, které můžete vyhrát v naší soutěži tento týden.

  Všechna kouzla a pomůcky jsou vybrána tak, aby byla lehká na nácvik a vše s čím budete čarovat, si snadno obstaráte nebo najdete doma. Naučíte se krok za krokem jednoduchá, ale přitom velice efektní kouzla, která na začátku své kariéry používali i nejslavnější kouzelníci světa, počínaje Harrym Houdinim a konče Davidem Copperfieldem. Iluzionista Pavel Kožíšek ve spolupráci modelek Hanky Mašlíkové a Martiny Dvořákové z vás během pár chvil udělá opravdové kouzelníky.

  Součástí DVD je vstupenka do Divadla kouzel Pavla Kožíška na show Magická esa, která je určená pro celou rodinu. Více na www.divadlokouzel.cz

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (26)

  nemkacka v něm napsala:

  Reakce na ivčanejedlá:

  TO TEDA JSOU , MÁŠ PRAVDU.444444444444

  nemkacka v něm napsala:

  Reakce na pepinka11:

  4444

  teenagers v něm napsal:

  jo

  žádná blbost,ale umění.164