Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Škola kouzel Pavla Kožíška: Zmizení krabičky od zápalek

  vydáno  •  Škola kouzel
  Před zraky diváků přímo v dlani kouzelníka zmizí krabička od zápalek.. Alíkovu Školu kouzel vede mistr světa ze Světového poháru bavičů z roku 1996, Pavel Kožíšek.

  Škola kouzel a magie Pavla Kožíška - Kouzlo 10, © Škola kouzel a magie Pavla Kožíška

  Kouzelník je nejpoctivější řemeslo na světě. Od začátku přiznává, že vše, co předvádí, je jen iluzí. A přesto mu nevěříme. Naše oči vnímají jen kouzlo. Pokud chcete umět čarovat i vy, učte se s Alíkem od toho nejlepšího.

  Jak bude kouzlo vypadat?

  Kouzelník ukáže divákům krabičku zápalek, zatřese s ní, aby se ozval specifický zvuk chrastících zápalek. Pak krabičku skryje v dlani. Vystrčí ven vnitřek krabičky se zápalkami. Zbytek ponechá v dlani. Pronese kouzelnou formuli a otevře dlaň. Svrchní krabička zápalek zmizela.

  Co potřebujeme?

  Zápalky, lepidlo, nůžky.

  Jak na to?

  Nejprve si připravte kouzelnickou rekvizitu, speciální zápalky.

  Slepte k sobě jednu vrstvu zápalek tak, aby zakryla plochu krabičky od jedné k druhé straně. Vytvoří jakýsi umělý strop, pod kterým skryjete několik samostatných sirek tak, aby krabička při pohybu pěkně chřestila.

  Alíkova soutěž

  V nové soutěži hrajeme o 3x 2 vstupenky na vánoční představení Pavla Kožíška.
  Více v sekci SOUTĚŽE

  DVD Škola kouzel a magie Pavla Kožíška

  DVD Škola kouzel a magie Pavla Kožíška

  Pro snadnější popis si zápalkovou krabičku rozdělíme na vnější obal (se škrtátkem) a vnitřní krabičku (se zápalkami). Teď vyjměte vnitřní krabičku.  Do ní vložte několik volných sirek. Dovnitř nahoru vlepte umělý strop ze zápalek. Přilepte ho tak, aby se volné zápalky v krabičce mohly hýbat a vytvářet typický rachtavý zvuk.

  Posledním krokem je odstřižení části vnějšího obalu. Odstřihněte vrchní stranu s jedním škrtacím bokem. Vše pak přilepte na spodní stranu a jeden bok vnitřní krabičky s vlepenými zápalkami.

  Při provádění kouzla kouzelník nejprve ukáže divákům krabičku ze spodní strany (vypadá jako krabička zápalek) a zatřese krabičkou tak, aby zarachtala. Pak krabičku skryje v dlani. Odvede pozornost povídáním a krabičku v dlani otočí, zápalkami nahoru. Pak z dlaně vysune krabičku tak, jakoby vysouval pouze vnitřní krabičku z vnějšího obalu.
  Vnitřní krabičku odloží, pronese kouzelné zaříkalo a otevře dlaň, která je samozřejmě prázdná..

  Kouzelníkem snadno a rychle?

  Pokud byste se kouzlení chtěli věnovat více, pak už nyní doporučujeme přihlásit se na letní Kouzelnický tábor, kde vás Pavel Kožíšek každý den naučí nová kouzla. Více na www.kouzelnickytabor.cz.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.