Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Škola nemusí být vždy jen otravná

  vydáno  •  Škola a poznání · Čtenáři píší Alíkoviny
  Téměř každý prvňáček se těší do školy. I když mnozí ani nevědí přesně proč, láká je určitě bezmyšlenkovitě něco nového. Vždyť škola jim přece umožní si konečně přečíst jejich oblíbenou pohádku, spočítat si, kolik kuliček vyhráli, a nebo prostě napsat zamilovaný dopis kamarádce Zuzce, se kterou se seznámili ve školce.

  (ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  Po takovém úvodu mi nezbývá, než se zeptat: "Proč ten nevinný žáček změní po pár letech tak moc svůj názor? Co se stane?" Stačí si počkat na druhý školní den a milý žáček se do školy už loudá a třetí den by tam nejraději už nešel vůbec. Ale proč vlastně? Copak škola ztratila to slibné kouzlo prvního dne? A proč tak často slýchávám vtípky typu: "Když jsou prázdniny, tak vypadá škola docela neškodně," nebo "Školník zvoní hezky, ale mohl by to dělat častěji," a nebo "Ze školy mám nejraději zvonění a přestávky."

  Má zkušenost se školou je ovšem zcela jiná. Školu, i když si to nerada přiznávám, mám vlastně ráda. Našla jsem si v ní nejlepší kamarády. Dozvěděla jsem se řadu nových informací. Než jsem začala chodit do školy, neměla jsem ani ponětí o mocninách na třetí nebo o vidu dokonavém a představte si, že po osmi letech už můžu vítězoslavně prohlásit, že vím, o co se jedná. I když to zní asi legračně, je to skutečně tak.

  Škola nás připravuje na budoucí život. A je samozřejmostí, že ne všechny povinnosti, které jsou se školou úzce spjaty, se nám líbí. Proto se nám ale učitelé snaží co nejvíce školu zpříjemnit praktickými hodinami. A škola nemusí být vždy jen otravná. Většina žáků má ráda předměty podle toho, která paní učitelka je učí. I to je asi pravda. Je velký rozdíl mezi učitelkou, která nudně odhovoří danou látku monotónním hlasem, přičemž polovina žáků by nejraději usnula, a je také rozdíl mezi učitelkou, která odhovoří danou látku zábavně, občas se mile usměje a snaží se vybrat nejrůznější zajímavosti z daného oboru.

  Tak ale proč vlastně nemáme rádi školu? Já osobně si myslím, že je vše způsobeno velmi brzkým vstáváním. Když ráno vidím na hodinách kulatou šestku, doslova se zhrozím. A když se začíná ráno špatnou náladou, nebude ani večer o nic lepší. Proto mám také moc ráda večerníček s Bobem a Bobkem, kteří měli moc hezké rčení: "Vstávat a cvičit, práce šlechtí. No tak se neválej a koukej vyskočit, nasadit úsměv a vyrazit do školy."

  Článek napsala uživatelka pitrásek

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (30)

  Příspěvek z 17. listopadu 2008 ve 13:49.
  Brčko9 v něm napsal:

  Škola

  Mně se na škole líbí jen to, že se tam vidím se svými 2 kamarády.2411

  Příspěvek z 1. listopadu 2008 v 18:27.
  Kristýna_K v něm napsal:

  souhlasím s autorem ;)

  fakt nemusí být jen otravná...


  Příspěvek z 21. září 2008 v 18:19.
  luca100 v něm napsal:

  Reakce na malířka10:

  ahoj mas pravdu alwe me bavi jen naky1