Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Škola není holubník

  vydáno  •  Kamarádi
  Podle názvu článku vám možná připadá, že jsem si vymyslela povídku, ale ten název je vymyšlený. Příběh jsem opravdu zažila.

  Člověk a telefon - výstava v Národním technickém muzeu, © Mobil.iDNES.cz

  Ráno zazvonil telefon, právě jsem šla do koupelny a zvedla sluchátko: „Haló! kdo je tam?“ odpověděl mi povědomý hlas. „To jsi ty Světlanko? Tto je dobře, moc dobře maminka ještě spí viď?“ maminka opravdu spala a tatínek už asi odjel do práce.

  Hodiny odbyly půl sedmé a já pouze tušila kdo volá. Hlas byl podobný Rozině ale takhle brzy teta nevstává a už vůbec netelefonuje. Světlanko prosím tě, mohla bys pro mě něco udělat? Pro tetu Růženku bych udělala cokoliv, ale co když to teta není? Ještě jsem si stále nebyla jistá. Já nevím, nevím co a pro koho. Hlas ze sluchátka zněl docela zoufale. Světlanko neblbni, to jsem já Rozina a stal se mi hrozný malér, mám průšvih, rozumíš? Jen ty mě můžeš zachránit.

  To by mě tedy zajímalo, jak může jedenáctiletá holka zachraňovat dospělou tetu, která je navíc herečka a maminka o ní říká, že spolkla všechnu moudrost světa. Rozumím co mám dělat teti? Sluchátko se odmlčelo a vzdychlo, pak zašeptal tetin hlas: „Přijeď ke mně prosím tě co nejdřív.“

  Ručičky na hodinách se právě potkaly na sedmičce, je čas se obléknout a vyrazit do školy, každou chvíli vstane mamka a obsadí koupelnu a bude problém. Už budu muset vyrazit do školy píšeme písemku z matiky. První hodinu písemka z matiky mi nevadí, docela se na ni těším, protože kluky hrozně štve, když jsem hotová první. Paní učitelka moji práci obvykle opraví a okomentuje opět jednička. Světli takových kdyby bylo víc a Vaverka řekne šprtka a udělá nějaké nechutné gesto.

  Ty jsi Světlanko na matiku machr, ty přece počítáš bezvadně, máš jedničku viď? Jo to mám, tak můžeš přijet prosím tě chvátej a neříkej to mamince. Radši to neříkej nikomu. Co na tohle můžu říct? Teta si snad myslí, že bych neměla jít do školy? Že bych místo do školy měla jít k ní a zachraňovat jí a že by o tom nikdo neměl vědět ani maminka? Na druhém konci drátu někdo zakvílel, znělo to podobně jako když pláče miminko. Chtěla jsem tetě odpovědět, že nemůžu, že to se nedělá, že to nejde přece nebudu lhát a podvádět ale teta už asi nechtěla nic slyšet. Ze sluchátka se ozvalo bože... a telefon zmlkl. V ložnici zazvonil budík, víc vám řeknu příště.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (22)

  Příspěvek z 12. června 2018 v 16:00.
  světlušnej v něm napsala:

  Skončilo to že vlastně ty tetě někdo dal kozy no a pak se to ve škole zjistilo

  Příspěvek z 2. června 2018 v 19:28.
  Zuzkarebelka v něm napsala:

  Super článek, ale prosimtě, napiš mi do pošty jak to dopadlo.

  Jinak... znám básničku, která se jmenuje Škola není holubník!

  Příspěvek z 28. května 2018 ve 14:24.
  Gattina v něm napsala:

  Tak nám aspoň řekni, jak to skončilo