Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Škola není to nejhorší

  vydáno  •  Škola
  Když někdo vysloví slovo škola, tak se vám vybaví to namáhavé učení, zlí učitelé a další věci, co se vám na ní nelíbí.

  První část opravené školy slouží už od loňského dubna. Od té doby se pracovalo na dalších budovách. Jako celek se areál základní školy otevře 6. června, kdy se uskuteční i den otevřených dveří. Do té doby musí být vyřízena celá řada reklamací., © MAFRA

  Někomu už pči vyslovení slova „škola“ naběhne husí kůže. Ale škola není přece to nejhorší. Může být i spousta jiných, ještě horších věcí. To musíte sami uznat. Určitě, ale máte školu na seznamu těch nejhorších věcí na světě. Já ji taky považuju za jednu z nejhorších věcí. 

  Každý jste určitě slyšel, že škola je důležitá a bez ní byste nemohli snad nikde pracovat v dospělosti. Ale vy si řeknete, k čemu jsou tyhle zbytečné věci, když je stejně zapomenu. Za pár let už to v hlavě ani mít nebudu, tak proč ztrácet tímhle svůj čas? Omyl.

  Škola je vážně moc důležitá a všechno je opravdu pravda. Učit se na testy nikomu neuškodí kvůli dobré známce. A určitě to potěší i rodiče - snaha se cení. A za dobré známky vám rodiče třeba zvýší kapesné. A nic nevědět by nebylo nejlepší. Vědomosti jsou dobré do života. A určitě se vám budou hodit.

  Když jste na základní škole jako já, tak vás toho ještě hodně čeká. I když se vám to třeba nezdá. Střední školu hodnotím jako těžší a doporučovala bych vám, se nad ní zamyslet už na začátku druhého stupně. V osmé a deváté třídě byste se nemuseli rozhodnout hned nejlíp. Zhodnoťte pro vás tu nejlepší. A hlavně se jí nebojte, musíte si věřit, protože je to velký krok.

  Buďte rádi, že do školy chodíte. Kamarádi vás určitě podrží a pomůžou. Učitelé nemusí být jen zlí, ale i zábavní. Ve škole se toho dá spoustu zažít, třeba při výletech a nějaká hodina musí být vaše oblíbená. Alespoň ta jedna, například tělocvik, počítače, výtvarka, pracovky a někdy i jiné předměty.

  Nemáte rádi ranní vstávání v 5-7 hodin? Buďte rádi i za to. Ze školy odcházíte kolem 13 hodiny (podle toho na jaké jste škole, kolik máte hodin a kdy začíná), tak máte ještě plno času. S kamarády můžete jít ven, i když máte domácí úkoly. 

  Když to umíte, zvládnete to hned, pro vás žádný problém. Užívejte života.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 3. května 2015 v 19:13.
  a_u v něm napsala:

  Bez školy bych nepoznala přátelství. Bez školy bych nevěděla, co je to smutek. Bez školy bych nepoznala zklamání. Bez školy bych nevěděla, co je to zrada. Bez školy bych nevěděla, kdo to jsou LIDÉ. Bez školy bych nepoznala, co je to MÍT RÁD. A teď bych bez školy nevěděla, co je to LÁSKA :3

  Bez školy bych byla NULA.
  Proto svoji školu miluju, kvůli tady těm věcem. (a lidem)

  Zárověň ji ale nemám ráda, kvůli učení, učitelům, školníkovi a pochopitelně školní jídelně :D