Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Škola skončila, bude se mi stýskat

  vydáno  •  Škola a poznání · Prázdniny
  Na svůj poslední den na základní škole jsem se nikdy moc netěšila. A najednou je to tady. Jsem v deváté třídě a čeká mě přechod na střední školu. Na jednu stranu se těším na prázdniny, ale představa, že se s některýma už nikdy neuvidím není moc hezká.

  © Radek Miča, MAFA

  Nikdy bych tomu sice nevěřila, ale bude se mi stýskat jak po spolužácích a škole tak dokonce i po učitelích. Moje škola mi sice někdy hodně ublížila, ale vychovala mě a dala dobrý start do života. Poslední den, rozdáme si vysvědčení, předáme dárky učitelům a pak nás čeká závěrečné rozloučení. Všichni deváťáci budeme ve sborovně a čeká nás loučení.

  Vím, že slzy se mi budou drát do očí. Rozloučíme se všichni spolužáci i učitelé a rozejdeme. Bude se mi hodně stýskat. Měla jsem ve své třídě hodně kamarádů a kamarádek. Zažila jsem hodně věcí na které nikdy nezapomenu. I když jsme nebyli zrovna nejhodnější třída, ba naopak, nikdy bych svoji třídu se kterou jsem strávila devět let za jinou nevyměnila.

  Do této školy už se jako žák nevrátím. Je to smutné, ale změna je život. Takových změn v životě ještě zažijeme hodně.

  Další zajímavé články:

  Autorka: (14 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (57)

  Příspěvek z 4. srpna 2011 v 16:40.
  AnFaFe v něm napsal:

  8. leté gymnázium

  Já jsem tento rok vyšla na Základní škole pátý ročník a po prázdninách jdu na osmileté gymnázium21 Už se tam moc těším, doufám, že to tam bude lepší, než na základce. Ale taky se mi bude stýskat po lidech, které jsem těch dlouhých pět let (některé i více) znala. Je to zvláštní, vědět, že už (někoho) třeba ani neuvidím. Samozřejmě, že se někdy přijedu podívat, ale ten pocit, že s nimi už nebudu chodit do školy, scházet se před školou, a prostě nic14 To mi je upřímně líto. Ne vždycky jsme byli dobří kamarádi, ale přecejenom. Když člověk ví, že už je třeba nebude tolik vídat, hůř, že už někoho třeba neuvidí, je zdrcující. Po někom se mi stýskat nebude, ale po někom hodně. Ale s někým se budu moct vídat díky ZUŠ-ce (Základní umělecké škole), takže to je dobré25 Ale na gymnázium se už moc těším16

  Příspěvek z 1. srpna 2011 ve 14:01.
  činčulka v něm napsal:

  nechci opustit kluka ktereho miluju

  ja prestupuju na jinou skolu  protoze tahle skola je jen do 5.tridy .ale vubec se mi tam nechce protoze se mi tam libil jeden kluk z 3.tridy  je fotbalista no jo jenomze kdo by chtel tlustou holku vazim 58,5 a merim 152. ale me to pripada jako by jsem ho uz nevidela rok a ne jen mesic. jenze mu bude v zari 10  a me 12 on se narodil 10 zari a  ja 9.me pripada ze jsem se poprve zamilovala do toho spravneho. a vymazala jsem si jeho telefoni cislo,abych na nej zapomela jenomze nezapomela .jo a on miluje nekoho jineho . ALIKU PROSIM NAPIS ME111

  Koková v něm napsala:

  nechci je ztratit

  jdu do 5 třídy
  pármích kámošek se rozhodlo že příští rok půjdou na nižší gimpl
  a já jenechci ztratit
  tak jestlibistemi mokli mohli poradit jestli mám jít nanižší gimpl nebo zůstat na škole
  pište odpovědi do pošty koková
  15151615