Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Škola vaření: Dětská party, pozvánka

  vydáno  •  Škola vaření
  Čeká vás narozeninová oslava, chystáte party s kamarádkami po návratu z prázdnin? Máme pro vás několik nápadů, jak připravit originální pozvánku, jak ozdobit místo oslavy i několik receptů na zajímavé občerstvení. Všechno zvládnete vlastními silami.

  Pozvánka na party, © Tomáš Krist

  To první, co byste měli zvážit, je seznam pozvaných hostů. Neměli byste zvát více než dva až osm návštěvníků. Při větším počtu už si oslavu pořádně neužijete, pokud si zároveň nezajistíte pomoc, která vás během oslavy bude obsluhovat. Navíc při vyšším počtu návštěvníků už nebudete mít ani čas si s každým pořádně popovídat nebo pohrát.

  Zároveň zvažte, zda spolu všichni návštěvníci a návštěvnice bez problému vychází, není nic horšího než party plná rvoucích se kluků a nafouknutých holek.

  Takže seznam hostů máte připravený, je načase připravit pozvánky.  S trochou nápaditosti může být ta vaše skutečný originál. Pokud vás právě nic nenapadá, inspirujte se naší pozvánkou:

  Pozvánka na dětskou party

  Pamatujete si, jak jste z papíru skládali „Nebe - peklo“? Pokud ne, tak zde najdete video návod:

  Pozvánka na party
  • Tip 1:
   Použít můžete jakékoliv papírové skládačky, papírové lodičky, čepice, šipky, kterýkoliv z motivů origami.

  • Tip 2:
   Nejlépe budou skládanky vypadat, když použijete barevné papíry.

  Postup:

  • Poskládejte potřebný počet skládanek.
  • Doprostřed napište text pozvánky.

  Správná pozvánka by měla obsahovat:

  • Jméno toho, kdo zve
  • Při jaké příležitosti se oslava koná
  • Datum konání party
  • Čas konání party (ideálně i ukončení party, příklad: od 14:00 do 18:00 hodin)
  • Místo konání (můžete přiložit i vlastnoruční nákres nebo mapu)
  • Vhodné je doplnit i telefonní číslo
  • Na pozvánce si můžete vyžádat potvrzení účasti, formální

  Co obsahovat může:

  • Přehled programu
   (přípitek, krájení, připravené hry doma, připravené hry venku apod.)
  • Na jaké občerstvení se mohou pozvaní těšit
   (vypsat můžete úplné menu, které na oslavu připravujete, nebo jen poznámku: Připraveno je lehké občerstvení a dostatek nápojů.)
  • Další doplňující informace
   (Plavky s sebou, přezutí s sebou, s sebou šlehací metličku apod.)

  Potvrzení účasti:

  • Abyste měli představu, zda se všichni hosté dostaví, je dobré požádat hosty o potvrzení účasti. Stačí následující formulace:
   Svou účast potvrďte na telefon (a uveďte své telefonní číslo).
   Jen tak budete mít skutečnou představu o tom, kolik návštěvníků na vaši oslavu skutečně dorazí.

   Při oficiálních akcích se často objevují následující zkratky, ale ne všechny děti mají představu, co která zkratka znamená. Proto pro přehlednost:

   RSVP
   aneb "Repondes s'il vous plait" nebo RLO
   Pokud najdete na své poznámce tuto zkratku, jedná se o žádost o odpověď. Doslova: Račte laskavě odpovědět, potvrďte nebo se omluvte ze své účasti.

   Regrets only
   Tohle slovní spojení znamená doslova „pouze odmítnutí“. Pokud nehodláte pozvání přijmout, omluvte se na uvedené telefonní číslo.

   Pokud se rozhodnete na svou pozvánku uvést nekterou z uvedených zkratek, počítejte s tím, že ne každý bude zkratce rozumět. Může se tak snadno stát, že vám účast nikdo nepotvrdí ani neodmítne. Zkratka tak nesplní svůj účel.

  Pozvánku můžete předat osobně, vhodit do schránky nebo odeslat poštou. Pozvání samozřejmě může být jen ústní, telefonické nebo emailové, zvát můžete i prostřednictvím aplikací na sociálních sítích.

  V dalším dílu si povíme, jak snadno a levně vyzdobit prostor oslavy.

  Vaříme s Lukášem Neckářem

  Recepty v seriálu Vaření s Chefparade pro vás připravuje šéfkuchař Lukáš Neckář. Vaření je odmalička jeho velký koníček. Vařit začínal v hotelu Corinthia Towers, po maturitě strávil 2 roky ve Francii v hotelu Le Colombier. Francouzské kuchyni se pak věnoval i v Praze, v La Scéne. Chuť poznat další kuchyně ho přivedla do Duplexu a pak do společnosti Barock k mistrům asijské kuchyně. Momentálně se kromě asijské a francouzské kuchyně věnuje trendu sushi v Sushitime. V Chefparade učí vařit děti i dospělé, věnuje se kurzům i oslavám.

  Šéfkuchař Lukáš Neckář, Chefparade

  Šéfkuchař Lukáš Neckář

  Necítíte se na vlastní organizaci? Už teď se děsíte představy, co uvařit, kam všechny usadit a jak hosty zabavit? Už teď chce maminka volat uklízečce? Řešením je oslava na klíč. Profesionálové pro děti zorganizují výjimečnou oslavu. Spojení jídla, hudby a zábavy vytvoří příjemnou atmosféru nejen pro narozeninovou oslavu, může se stát i nápadem, jak strávit společné rodinné dopoledne trochu jinak.

  A jak taková profesionální oslava vypadá?

   Spolu se šéfkuchařem si děti připraví jednoduché menu. To si potom také společně vychutnají. Vlastnoručně si ozdobí vlastní narozeninový dort. A kromě toho mohou hrát kulinářské hry s kamarády. Experimentům se meze nekladou.

  Škola vaření Chefparade

  Kurzy vaření pro děti a dětské narozeninové oslavy pořádá Chefparade pro děti ve věku od 4 nebo od 10 let. Oblíbené jsou i speciální akce jako letní dětská párty, akce na Mikuláše či Halloween. Vedou je zkušení lektoři, kteří děti výborně zabaví. Naše vaření zajistila Dominika, která se ráda postará i o vaši oslavu. Vy budete potřebovat jenom dobrou náladu, chuť bavit se, vařit, tančit a jíst.

  Chefparade

  Jak vypadá hraní v kuchyni? Tak schválně, třeba hra na poznávání chutí. Poznáte poslepu různé chuti, které si pro vás kuchař nachystá? Zkoušeli jste už přebírat hrách a čočku jako Popelka? Velmi oblíbené je krmení Nutellou „poslepu“. Z dalších třeba malování na tvář nebo kulinářský kvíz.

  Oslava může mít i svou tematickou výzdobu a menu. Už jste ochutnali mini pizzy Ninja želv, domácí těstoviny se špenátem ala Shrek, fazole všech chutí Harryho Pottera, či mexické quesadillas?

  Na pravé oslavě nesmí chybět ani dětské šampaňské, ovoce nebo oblíbené domácí limonády. Zpestřením mohou být zástěrky se jménem oslavence, kuchařské čepice, vařečky nebo diplomy za dobře uvařené jídlo.

  K oslavě se mohou přidat i rodiče, dostanou občerstvení a mohou přihlížet. Dětská party s vařením trvá asi 2,5 hodiny, ale dobu oslavy si můžete i prodloužit.

  Dětské oslavy neprobíhají jenom v českém jazyku. Vaří se i ve francouzském, anglickém či ruském jazyce. Samozřejmostí je zaslání receptů a fotek po oslavě.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  mirahukr v něm napsal:

  pozdrav

  ahojky lidičky26