Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Škola vaření: Dětská party, výzdoba

  vydáno  •  Škola vaření
  Rozeslali jste pozvánky na svou party a teď je čas začít připravovat místo, kde svou oslavu uspořádáte. K výzdobě stačí několik girland a nadýchané pom-pony.

  Dětská party, © Tomáš Krist

  Co je to pom-pon?

  Pompon pochází z francouzského pom pon. Setkat se také můžete s výrazy jako pom pom, pom-pom i pom-pon. Je to bambulka nebo bambule, načechraná, dekorativní koule nebo chomáč vláknitého materiálu. Pompony mohou mít bezpočet barev a velikostí, vyrobené jsou z nejrůznějších materiálů, včetně vlny, bavlny, papíru, plastu nebo peří.

  Často je používají roztleskávačky nebo taneční týmy. Malé bambulky mohou být připevněny k oblečení, mohou také sloužit jako dekorace.

  Roztleskávačky na utkání Phoenix - Memphis.

  Pom-pon z ubrousků

  Co budete potřebovat?

  • papírové ubrousky, třívrstvé 4-6 ks na 1 středně velký pom-pon
  • nůžky
  • nitě, provázek, drátek nebo mašle

  Postup výroby:

  • Ubrousky rozložíme a naskládáme 4 až 6 kusů na sebe.
  • Celou hromádku ubrousků pak složíme do harmoniky a uprostřed svážeme nití, provázkem či drátkem. Pozor, moc neutahujte, aby šly vrstvy dobře oddělit od sebe.
  • Konce harmoniky zastřihneme do kulata nebo do špičky.
  • Pak už se jen oddělujte jednotlivé vrstvy ubrousků od sebe a načechrávejte do správné podoby.

  Pom-pon můžete zavěsit na provázek a položit na talíř každému z hostů, můžete je zavěsit na provázek jako girlandu a zavěsit nad místo oslavy, můžete s nimi ozdobit zdi, okna, cokoliv uznáte za vhodné.

  Fotogalerie

  Girlanda z papírových vlaječek

  Z barevného nebo vzorovaného papíru nastříhejte vlaječky (trojúhelníky) a pomocí lepicí pásky je připevněte na špejle anebo na provázek. Získáte tak další efektní a jednoduchou girlandu.

  • Tip: Girlandu můžete vyrobit i z pom-ponů.

  Fotogalerie

  Na správné oslavě je spousta zábavy. Nevíte si rady? Pár nápadů na zábavu s vařením najdete v dalším článku.

  Vaříme s Lukášem Neckářem

  Recepty v seriálu Vaření s Chefparade pro vás připravuje šéfkuchař Lukáš Neckář.  Vaření je odmalička jeho velký koníček. Vařit začínal v hotelu Corinthia Towers, po maturitě strávil 2 roky ve Francii v hotelu Le Colombier. Francouzské kuchyni se pak věnoval i v Praze, v La Scéne. Chuť poznat další kuchyně ho přivedla do Duplexu a pak do společnosti Barock k mistrům asijské kuchyně. Momentálně se kromě asijské a francouzské kuchyně věnuje trendu sushi v Sushitime. V Chefparade učí vařit děti i dospělé, věnuje se kurzům i oslavám.

  Šéfkuchař Lukáš Neckář, Chefparade

  Šéfkuchař Lukáš Neckář

  Necítíte se na vlastní organizaci? Už teď se děsíte představy, co uvařit, kam všechny usadit a jak hosty zabavit? Už teď chce maminka volat uklízečce? Řešením je oslava na klíč. Profesionálové pro děti zorganizují výjimečnou oslavu. Spojení jídla, hudby a zábavy vytvoří příjemnou atmosféru nejen pro narozeninovou oslavu, může se stát i nápadem, jak strávit společné rodinné dopoledne trochu jinak.

  A jak taková profesionální oslava vypadá?

  Spolu se šéfkuchařem si děti připraví jednoduché menu. To si potom také společně vychutnají. Vlastnoručně si ozdobí vlastní narozeninový dort. A kromě toho mohou hrát kulinářské hry s kamarády. Experimentům se meze nekladou.

  Škola vaření Chefparade

  Kurzy vaření pro děti a dětské narozeninové oslavy pořádá Chefparade pro děti ve věku od 4 nebo od 10 let.  Oblíbené jsou i speciální akce jako letní dětská párty, akce na Mikuláše či Halloween. Vedou je zkušení lektoři, kteří děti výborně zabaví. Naše vaření zajistila Dominika, která se ráda postará i o vaši oslavu. Vy budete potřebovat jenom dobrou náladu, chuť bavit se, vařit, tančit a jíst.

  Chefparade

  Jak vypadá hraní v kuchyni? Tak schválně, třeba hra na poznávání chutí. Poznáte poslepu různé chuti, které si pro vás kuchař nachystá? Zkoušeli jste už přebírat hrách a čočku jako Popelka? Velmi oblíbené je krmení Nutellou „poslepu“. Z dalších třeba malování na tvář nebo kulinářský kvíz.

  Oslava může mít i svou tematickou výzdobu a menu. Už jste ochutnali mini pizzy Ninja želv, domácí těstoviny se špenátem ala Shrek, fazole všech chutí Harryho Pottera, či mexické quesadillas?

  Na pravé oslavě nesmí chybět ani dětské šampaňské, ovoce nebo oblíbené domácí limonády. Zpestřením mohou být zástěrky se jménem oslavence, kuchařské čepice, vařečky nebo diplomy za dobře uvařené jídlo.

  K oslavě se mohou přidat i rodiče, dostanou občerstvení a mohou přihlížet. Dětská party s vařením trvá asi 2,5 hodiny, ale dobu oslavy si můžete i prodloužit.

  Dětské oslavy neprobíhají jenom v českém jazyku. Vaří se i ve francouzském, anglickém či ruském jazyce.  Samozřejmostí je zaslání receptů a fotek po oslavě.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!