Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Škola vaření: Dětská party, zábava

  vydáno  •  Volný čas doma · Volný čas venku · Škola vaření
  Na správné oslavě je spousta zábavy. Nevíte si rady? Tady je pár nápadů, jak se pobavit s pomůckami, které najdete v každé kuchyni.

  Šlehání bílků, © Tomáš Krist

  Tip 1.Šlehání bílků


  Nejprve své hosty rozdělte na dva týmy. Každému týmu dejte misku s bílkem a metličku na šlehání. Úkolem týmů je vyšlehat bílek do tuhého sněhu tak, aby bylo možné obrátit misku dnem vzhůru a bílek zůstal v misce. Prohrává ten tým, kterému bílek vyteče na hlavu.

  U této hry je potřeba myslet na pomůcky předem, jen málokdo má doma dvě a více metliček na šlehání. Proto je dobré předem myslet na potřebné pomůcky a doporučit hostům, aby si vlastní metličky přinesli s sebou na oslavu.

  Tip 2.Popelky

  Která z holek se někdy nechtěla stát Popelkou? Jenže nejsou to jen krásné šaty a krásný princ, co dělá Popelku Popelkou. Popelka je sympatická i proto, že si uměla poradit se škodolibými nápady své macechy. Poradíte si také?

  Do malé misky nasypte luštěniny, například rýži, čočku, hrách, doplnit je můžete třeba i kořením, pepřem nebo hřebíčkem. Obsah pořádně zamíchejte a rozdělte do misek pro své hosty. Tým nebo dítě, které první rozdělí poctivě celý obsah své misky vyhrává.

  Tip 3.Krmení naslepo

  Vytvořte dvojice. První z dvojice si zaváže oči šátkem tak, aby neviděl. Druhý z dvojice si sedne na židli, dá ruce za záda, otevře pusu a nehýbe se. První nabere na lžíci jogurt nebo třeba oříškovo-nugátový krém a pokusí se co nejrychleji dopravit obsah do úst svého protihráče. Po úspěšném pokusu se dvojice vystřídá a to i několikrát po sobě.

  Vhodné je krmit se takovým jídlem, které má každý rád a které je dostatečně tekuté a barevné, aby na obličejích a tělech protihráčů vytvořilo zajímavé kreace.

  Tip 4.Výprava za pokladem

   Vytvořte vlastnoruční mapku místa konání oslavy. Mapa by měla obsahovat snadno identifikovatelné prvky, například nábytek doma - televize, pohovka, křeslo, dveře, okna nebo ze zahrady - studna, branka, dům, strom, keř.

  Pak pro každého hosta vytvořte jeho pytlík s překvapením. Může obsahovat váš vlastní výrobek nebo několik drobných sladkostí. Pytlík schovejte tak, aby na první pohled nebyl vidět a zakreslete místo uložení do mapky zvoleným symbolem, například červeným kolečkem.

  Tip:

  Další hromadu nápadů, jak se s kamarády i kamarádkami pobavit na své party najdete mezi kouzly v naší Škole kouzel nebo mezi efektními pokusy seriálu Zábavná fyzika.

  Vaříme s Lukášem Neckářem

  Recepty v seriálu Vaření s Chefparade pro vás připravuje šéfkuchař Lukáš Neckář. Vaření je odmalička jeho velký koníček. Vařit začínal v hotelu Corinthia Towers, po maturitě strávil 2 roky ve Francii v hotelu Le Colombier. Francouzské kuchyni se pak věnoval i v Praze, v La Scéne. Chuť poznat další kuchyně ho přivedla do Duplexu a pak do společnosti Barock k mistrům asijské kuchyně. Momentálně se kromě asijské a francouzské kuchyně věnuje trendu sushi v Sushitime. V Chefparade učí vařit děti i dospělé, věnuje se kurzům i oslavám.

  Šéfkuchař Lukáš Neckář, Chefparade

  Šéfkuchař Lukáš Neckář

  Necítíte se na vlastní organizaci? Už teď se děsíte představy, co uvařit, kam všechny usadit a jak hosty zabavit? Už teď chce maminka volat uklízečce? Řešením je oslava na klíč. Profesionálové pro děti zorganizují výjimečnou oslavu. Spojení jídla, hudby a zábavy vytvoří příjemnou atmosféru nejen pro narozeninovou oslavu, může se stát i nápadem, jak strávit společné rodinné dopoledne trochu jinak.

  A jak taková profesionální oslava vypadá?

  Spolu se šéfkuchařem si děti připraví jednoduché menu. To si potom také společně vychutnají. Vlastnoručně si ozdobí vlastní narozeninový dort. A kromě toho mohou hrát kulinářské hry s kamarády. Experimentům se meze nekladou.

  Škola vaření Chefparade

  Kurzy vaření pro děti a dětské narozeninové oslavy pořádá Chefparade pro děti ve věku od 4 nebo od 10 let. Oblíbené jsou i speciální akce jako letní dětská párty, akce na Mikuláše či Halloween. Vedou je zkušení lektoři, kteří děti výborně zabaví. Naše vaření zajistila Dominika, která se ráda postará i o vaši oslavu. Vy budete potřebovat jenom dobrou náladu, chuť bavit se, vařit, tančit a jíst.

  Chefparade

  Jak vypadá hraní v kuchyni? Tak schválně, třeba hra na poznávání chutí. Poznáte poslepu různé chuti, které si pro vás kuchař nachystá? Zkoušeli jste už přebírat hrách a čočku jako Popelka? Velmi oblíbené je krmení Nutellou „poslepu“. Z dalších třeba malování na tvář nebo kulinářský kvíz.

  Oslava může mít i svou tematickou výzdobu a menu. Už jste ochutnali mini pizzy Ninja želv, domácí těstoviny se špenátem ala Shrek, fazole všech chutí Harryho Pottera, či mexické quesadillas?

  Na pravé oslavě nesmí chybět ani dětské šampaňské, ovoce nebo oblíbené domácí limonády. Zpestřením mohou být zástěrky se jménem oslavence, kuchařské čepice, vařečky nebo diplomy za dobře uvařené jídlo.

  K oslavě se mohou přidat i rodiče, dostanou občerstvení a mohou přihlížet. Dětská party s vařením trvá asi 2,5 hodiny, ale dobu oslavy si můžete i prodloužit.

  Dětské oslavy neprobíhají jenom v českém jazyku. Vaří se i ve francouzském, anglickém či ruském jazyce. Samozřejmostí je zaslání receptů a fotek po oslavě.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!