Alíkovina

Školní akce Moje zvířátko

vydáno  •  Zvířata

Taky máte ve škole akci moje zvířátko? V naší škole je to každý rok, a proto jsem se rozhodla napsat o této akci článek :).

Fous, © magdička8

Tato školní akce mi nikdy nebyla moc sympatická. Ano, asi si myslíte, že nemám ráda zvířata, ale mám k tomu 3 důvody:

1. Děti nejsou ohleduplné. Křičí, běhají a zvířata z jejich chování mají šok.

2.Né každý má zvířátko – může být alergický, zvířátko mu zemřelo a nebo se zvířete bojí. V tomto případě paní učitelky neberou ohledy a rovnou si píší velké mínus pro třídu dotyčného:(.

3. Dojíždění: Hodně žáků dojíždí – autobusem nebo vlakem (jinak se do školy nemohou dostat) a tam zvířátka obvykle nesmí, pouze výjimečně to někdo dovolí.

Já svoje morče Fouse do školy nikdy nebrala, je totiž plachý a nevím, jestli by to zvládnul, ovšem plno dětí na zvíře nebere ohledy. Klidně si vezmou plaché zvíře v papírové krabici a navíc mu ani nevezmou krmení či pití a k tomu ho ještě strčí pod gauč. Ano, opravdu tohle někdo svým zvířátkům dělá:(. To mě vážně mrzí:,(. Měli byste si uvědomit, že zvíře není věc, je to živý tvor jako my - lidi. Jak by se líbilo vám, kdybyste byli celý den zavření v papírové krabici, bez pití, bez jídla, bez přístupu ke vzduchu? Doufám, že jste si uvědomili, jaké to je pro vaše zvířátko, a pokud se někdo takhle „stará“ o svoje zvíře, tak přestane.

Máte ve škole akci moje zvířátko?
Myslíte, že je správné toto starání o ně?
Máte doma zvířátko?

Autorka:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (9)

Příspěvek z 31. července 2019 v 11:16.
číča800 v něm napsala:

Lékařský : není pojmenovaný po tobě :DD moje činčila xD

Příspěvek z 31. července 2019 v 8:44.
lékařský v něm napsal:

číča800: Koho že? :DD

Příspěvek z 31. července 2019 v 8:32, upravený po 3 minutách.
VikiKlára v něm napsala:

My tu akci měli asi dva roky předtím, než jsem nastoupila do školy. Teď už jsme ji asi šest let neměli a paní učitelka o tom něco říkala, ale nakonec se to neuskutečnilo. Ale Vikinku bych na na tu akci asi vzala,chtěla bych zkusit, jaká ta akce na naší škole je.