Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Školní projekt – třiďte odpad

  vydáno  •  ekologie · příroda

  Ve škole jsme dostali za úkol udělat projekt o znečišťování přírody. Já a moji kamarádi jsme se rádi zúčastnili. Co jsme si vybrali? Jak jsme byli úspěšní?

  Nálepka na popelnici, © Kaktusek

  Na projekt jsme měli jeden týden. Já jsem byla s Terkou a Adamem. Rozhodli jsme se pro třídění odpadků, protože víme, že v našem okolí se jich nachází spousta. Udělali jsme si takový plán.

  Pondělí – příprava

  Po škole jsme se sešli s Adamem a Terkou před Billou. Nakoupili jsme odpadkové pytle, rukavice, dezinfekci, svačinu a pití. Pondělní úkol jsme splnili.

  Úterý – výprava do lesa

  Kolem druhé hodiny odpoledne jsme se potkali před lesem u hájenky. Jelikož ten les dobře známe, nepotřebovali jsme mapu. Nachystali jsme si pytle a oblékli si rukavice. Začali jsme sbírat. Já jsem asi za prvních deset minut našla zhruba 6 kusů odpadků. Pak jsme pokračovali. V pět hodin jsme svou práci dokončili. Odpadky jsme odnesli do Adamovy kůlny.

  Středa – sčítání odpadků

  Ze školy jsme společně šli rovnou do kůlny. Dohromady jsme nasbírali 2,5 pytlů + starou pneumatiku. Náš les byl znečištěný celkem dost. Začali jsme počítat. Všichni jsme se shodli na konečném výsledku. Napočítali jsme 53 kusů odpadků. Vážily přibližně 8 kg.

  Čtvrtek – černá skládka

  Ve čtvrtek jsme se vydali uklidit černou skládku nedaleko rybníka. Začalo nám sněžit i pršet dohromady, což nám trochu naši práci zkomplikovalo. Na černé skládce se válelo strašně moc věcí. Ležely tu například pneumatiky, plechy, konzervy, ostnaté dráty, starý moli prožraný koberec a plastová židle. Všechno jsme naložili na kolečko a odvezli do kůlny.

  Pátek – rozhovory + soutěž

  Tento den byl takový odpočinkový. Chodili jsme se ptát lidí na tyto otázky: Třídíte odpad? Co si myslíte o znečišťování životního prostředí? Znáte někoho, kdo se chová k přírodě škaredě? A nakonec jsme vyhlásili soutěž. Kdo uhodne kolik odpadků jsme nasbírali v lese, vyhraje od nás čokoládu. Většinou si lidi tipovali: 20, 100, 47, 59, 61, 33, 86. Až čtrnáctá tázána osoba si tipla správně. Vyhrála od nás čokoládu.

  Sobota – sběrný dvůr

  V sobotu jsme všechny odpadky odvezli tam, kam patří – sběrný dvůr. Pracovníci sběrného dvora se nás ptali, kde jsme přišli k tolika odpadkům. My jim řekli, že to je do školního projektu.

  Neděle – zpracování prezentace

  Kolem desáté k nám přišli Terka s Adamem. V PowerPointu jsme to všechno zpracovali a stáhli na flešku.

  Náš projekt byl úspěšný. Dostali jsme známku 1.

  Třiďte odpad, má to smysl.

  Související Alíkoviny:

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 3. února 2023 v 17:02.
  Lívaneček v něm napsal:

  Článek opravdu povedený za mě. :-)ok
  Opravdu se mi líbí, jak jste projekt zpracovali
  Pět tlapek