Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Školní výlet do Olomouce

  vydáno  •  Cestování

  Viděli jste někdy Olomouc nebo už jste tam někdy byli? My jsme tam byli v pátek 31. 5. 2019, jeli jsme na školní výlet do Olomouce.

  OC šantovka , © marbo1212

  V pátek 31. 5. 2019 jsme jeli na školní výlet do Olomouce. Jely 4. třídy z druhého stupně. 6., 7., 8. a 9. třída a pět dětí z 5. třídy z prvního stupně jelo taky.

  Odjezd
  Vstávala jsem v 5:00 hodin ráno, hodinu před odjezdem jsem si vzala kinedryl, protože mi v autobuse bývá špatně. V 6:15 hodin jsme se sešly s kamarádkami Natálkou, Luckou a Beatou na asfaltovém hřišti. Šly jsme čekat dolů na náměstí.

  V 6:30 hodin jsme nastoupili do autobusu my – 8. třída a 7. třída a do druhého autobusu 6. třída a 9. třída. Já jsem si sedla dopředu, jelikož nebylo v autobuse dostatečné místo, aby si sedli i učitelé, tak si ke mě sedl pan učitel Mondek, kterého nemám až tak v oblibě, protože nás všechny holky zajímavě otravuje, ale jinak jsme si povídali a já si prohlížela i časopis. Když bylo venku něco pěkného vidět z autobusu, tak jsem si to rychle vyfotila. Autobus nikde nezastavoval, takže jsme to museli vydržet 2 hodiny se záchodem do Olomouce.

  Foceno z autobusu, © marbo1212

  9:00 – 11:30 = Laser aréna
  Vystoupili jsme z autobusu a šli jsme do laser arény. Já si hned vyfotila zvenku laser arénu. Když jsme došli úplně nahoru do budovy, tak jsme si sedli na gauče ke stolu. Tam jsme se rozdělili do 12 skupin. Já byla v týmu s Denisou, Jakubem, Luckou, Natálkou a druhou Natálkou a druhý tým proti nám byl: Natálie, Elena, Adéla, Valérie, Aneta a Linda. Nasadili jsme si tvrdé vesty a laserové pistole. Vešli jsme do prostorů, kde byla tma a bylo tam takové svítivé bludiště, kde jsem se mohla schovat a počkat, až se někdo objeví z druhého týmu a pak ho střelit laserem. Hra trvala 15 minut a k tomu nám pouštěli moc pěknou hudbu. U první hry jsem byla 5 z 12, skóre jsem měla: 1900 a 339 výstřelů. U druhé hry jsem byla 3 z 12, skóre jsem měla: 4150 a 508 výstřelů. Ani jsem si nemyslela, že budu tak dobrá. Hodně moc mě to bavilo. $> Užila jsem si to.

  Laser arena v Olomouci, © marbo1212

  12:30 – 15:30 = Lanové centrum
  Šli jsme pěšky do lanového centra. Vytáhla jsem si foťák a vyfotila jsem lanovky a přírodu okolo. Vstoupili jsme do lanového centra. Bylo nás tam celkem 80 dětí + učitelé. Nejdřív se nám představil jeden pán, který se jmenoval Milan. Vypadal zajímavě. Já, Natka, Lucka, Romča, Nicol a jeden kluk ze 7. třídy jsme nelezli, protože já nemám ráda výšky. Dívali jsme se, jak ostatní lezou, a šlo jim to. Seděli jsme na lavičkách pod dřevěnou střechou. Povídali jsme si o všem možném. Kousek od nás byla zahrada s plotem, kde jsme zahlédli krocany v trávě, a o něco dál jsme viděli koně. Na stůl jsme si rozdělili solené brambůrky a jedli jsme. Celkem jsem si to lanové centrum užila, i když jsem nelezla.

  LANOVÉ CENTRUM , © marbo1212

  15:45 – 17:15 = Prohlídka města
  Šli jsme přes město Olomouc. Viděli jsme projíždět tramvaje. Fotila jsem město Olomouc. Vyfotila jsem sochu lva, paneláky, některé domy, tramvaj a červený kostel.
  Bylo celkem pěkné vedro, tak jsme byli zpocení a hodně nás bolely nohy z chození.

  Červený kostel v Olomouci, © marbo1212

  Socha Lva v Olomouci, © marbo1212

  17:30 – 21:00 = OC Šantovka
  Když jsme přišli k obchodnímu centru Šantovka, vyfotila jsem ji zvenku, což vidíte i na úvodní fotce. Venku jsme si udělali předem 4 skupinky, abychom se neztratili – já, Natka, Lucka a Bára z 5. třídy. Vešly jsme dovnitř a šly jsme na záchod. Potom jsme šly do obchodu s názvem Pepco. Hledaly jsme legíny, ale moc legín tam nebylo, spíš to bylo na staré báby. Tak jsem si koupila dvoje hezké kraťasy – svítivě oranžové a černobíle pruhované, tmavě modrou sukni, velký deníček A4, propisky a svítivé gelovky. Pak jsme jely dolů po jezdících schodech a šly jsme se najíst do McDonald ́s. Já jsem si koupila zmrzlinový dezert a pití s pomerančovou šťávou. Moc jsem si pochutnala.

  Vyděli jsme dorty, © marbo1212

  Šly jsme doprovodit Báru do kina na film Godzilla, který začínal v 18:30. Pak jsme šly do obchodu s názvem New Yorker, koupila jsem si modrobílé pruhované tílko a řetízek. Když jsme šly z obchodu, uviděly jsme červené a stříbrné auto na výstavě.

  Auto v Šantovce, © marbo1212

  umělý strom v Šantovce, © marbo1212  Stříbrné auto jsem si vyfotila. V 19:03 jsme šly směrem nahoru ke kinu čekat, než nám začne film, sedly jsme si na gauč, který byl udělaný z umělé trávy. Opodál byl umělý bílý strom zasazen v umělé trávě, tak jsem si to vyfotila. V 19:16 nám paní učitelka rozdala lístky do kina. Šly jsme do kina, sedly jsme si a čekaly jsme, až to v 19:30 začne. Šly jsme na horor thriller (Máma) a u toho jsme jedly karamelový popcorn.

  Kino, © marbo1212

  Přijeli jsme až nějak po 12:00 hodině večer.

  Výlet jsem si užila. Bylo to cool. R^ Škoda, že jsem si nekoupila víc oblečení, ale už mi nezbyly peníze. Ale jsem ráda, že mám krásný velký deníček a ty kraťasy.
  Bylo to prostě žůžo. $>$>>X<-

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Příspěvek z 2. července 2019 v 19:00.
  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  Pěkné

  Příspěvek z 2. července 2019 v 17:06.
  wyvern v něm napsala:

  ,,Vypadal zajímavě." xDDD

  majdula2000 v něm napsala:

  Záleží na tom, co je podmětem. Autorka se v předchozích větách zmiňuje o děvčatech, případně paní učitelce, tedy to jsme vyjadřuje ženský rod, což znamená, že tvrdé.;-)

  A název obrázku si určuje autor, to není záležitost redakce.