Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Skřítkové zavítají do Rudolfina: Představí dětem Bedřicha Smetanu

  vydáno  •  Volný čas venku · Kultura · Hudba
  O skladbách Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka a Bohuslava Martinů nebo o tom, jaké je to tančit na hudbu Leoše Janáčka, povypráví koncerty por rodiče s dětmi, které pořádá PKF – Prague Philharmonia. Koncerty s podtitulem Já jsem muzikant a přicházím k vám z České země začínají ji tuto sobotu, 8.11.2014.

  Skřítkové v Rudolfinu, © Praque Philharmonia

  Cyklus koncertů pro rodiče s dětmi, který začal orchestr pořádat již před 16 lety, naváže na loňskou sezonu. Tehdy  se nejmladší posluchači poprvé setkali se skřítky, které je koncertem provázeli. První koncerty s názvem Smetana není jen do kávy! se odehrají již v sobotu 8. listopadu od 10 a 12 hodin.

  „Nová koncertní sezona připraví pro děti a jejich doprovod čtyři komponované pořady v prostranství Dvořákovy síně Rudolfina, kde se konají ty nejvýznamnější koncerty vážné hudby. Průvodci, hudební skřítci Šíma a Lupi v podání herců Filipa Sychry a Nikoly Pádivé, je zasvětí do tvorby našich nejproslulejších hudebních skladatelů. Poznají je nejen jako na hudební génie, ale také jako obyčejné lidi. Děti se dozví, jaké měli skladatelé dětství, čím byli výjimeční, jak vypadali a co jim daly sudičky do vínku. Hlavní bude nejen hudba, ale také spolupráce dětí a orchestru,” přibližuje dramaturg a režisér Vladimír Jopek.

  První koncerty zvou již tuto sobotu na nejlepší díla Bedřicha Smetany. Pod taktovkou japonského dirigenta Chuheie Iwasakiho zazní například předehra či Proč bychom se netěšili z opery Prodaná nevěsta, ukázky ze symfonických básní Vltava a Vyšehrad, Louisina polka a další.

  Další koncerty jsou naplánovány na 29. listopad, 14. březen a 6. červen vždy v čase od 10 a od 12 hodin. Vzhledem k velké úspěšnosti v minulých sezonách a k příležitosti oslav 20. výročí uspořádá PKF – Prague Philharmonia opět Mimořádný koncert pro děti s názvem Nebojte se JOHOHO, pojďte s námi do ZOO aneb Plyšoví mazlíčci jsou v Rudolfinu vítáni! Koncert se uskuteční v neděli 3. května od 17.00 ve Dvořákově síni Rudolfina.

  Vstupenky je možné zakoupit v kanceláři PKF – Prague Philharmonia, Husova 7, Praha 1 nebo hodinu před koncertem v pokladně Rudolfina. Další informace jsou k dispozici na čísle 224 267 644, na e-mailové adrese vstupenky@pkf.cz, prostřednictvím webových stránek www.pkf.cz.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!