Alík

  • Alíkoviny
  • Klubovna
  • Hry
  • Nástěnky
  • Soutěže
  • Vtipy
  • Poradna
  • Copak hledáme:
    Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
    Jsi tu poprvé?

    Alíkovina

    Skrýš na tajemství

    Máte nějaké tajné věci nebo deníky a chcete je mít dobře schované? Vytvořte si tajemnou truhlu a schovejte, co máte.

    Potřebujeme:

    • umytý prázdný obal od zmrzliny
    • lepidlo
    • nůžky
    • starý materiál, ze kterého budeme vystřihovat šestiúhelníky. Například staré tapety, noviny, časopisy – jednoduše to, co máme po ruce. 

    Postup:

    Vystřihneme si co nejvíce šestiúhelníků. Nejprve je začneme lepit na víčko tak, že začneme ve středu, šestiúhelníky skládáme co nejblíže k sobě a tak, aby se jednotlivé hrany dotýkaly. Pokud nám na krajích zůstane volné místo, ale šestiúhelník se tam už nevejde, vystřihneme tvar, který do mezery umístíme, tím ji zakryjeme. Taktéž pokračujeme i s tělem nádoby a jeho jednotlivými stranami. Nádoba by měla být oblepená celá. 

    Krabičku máme hotovou, už jen stačí vymyslet, co do ní ukryjeme.

    Autorka:

    Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

    » přejít do diskuze

    Diskuze k článku  (0)

    O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!