Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Skrytá moc drahých kamenů

  vydáno

  Zdraví, životní energie, duševní rovnováha, citová vyváženost, to vše je odvěké přání lidí všech kultur. Během staletí byly přirozeným způsobem vypracovány desítky metod, jak tohoto tolik žádoucího stavu docílit. Jednou z nich je právě terapie drahými kameny, ověřená staletími, stará jako lidstvo samo.

  Krystaly, © mineralism_aus

  Upozornění od Alíka

  Článek prezentuje názory a dojmy autorky, jako kdyby to byla prověřená fakta. Ve skutečnosti zatím žádný nezávislý pokus léčivou moc drahých kamenů nepotvrdil, ani dosud nebyl odhalený žádný fyzikální princip, kterým by byl podobný účinek vysvětlitelný.

  Kameny na nás mají v zásadě trojí vliv: oslabují nadbytečné, posilují oslabené a odstraňují blokády, jež brání průtoku životodárné energie, a tedy harmonické souhře veškerých procesů v těle. Takto nás kameny doslova učí zachovávat rovnováhu a hlavně udržovat ve všech rovinách střed. Kameny jsou sice mlčenliví svědkové všeho dění v přírodě, ale mrtvé rozhodně nejsou. Kameny i minerály mají svůj vlastní vývoj. Pravda, nerostou jako třeba květiny či zvířata, ale přesto si žijí svým vlastním rytmem, který však lidstvo nedokáže vnímat běžnými smysly, jde to pouze vnitřním cítěním. Léčení drahými kameny samozřejmě nelze považovat za náhradu klasických léčebných postupů, ale na druhou stranu není potřeba tento druh léčení zbytečně znehodnocovat a znevažovat. Říká se, že nerost má stejnou energetickou hodnotu jako sám člověk.

  Z vykopávek a starých rukopisů jsou již známé léčebné postupy starověkého Egypta, ale ne jen to. Dnes se postupně dovídáme i o běžném používání drahých kamenů při léčbě u indiánů a dalších ras dosud neovlivněných civilizací. Tyto kameny člověka fascinovaly vždy, zpočátku například jako posvátný kámen či amulet, nebo šperk. Mayové pokládali do úst mrtvým oblázek jadeitu, ve Starém Egyptě a Mezopotámii byl nesmírně ctěn tyrkys a amazonit, který byl také nalezen v hrobce Tutanchamonově. Dokonce i celá křesťanská historie je v zásadě i historií drahého kamene, ať se již jedná o prsteny s ametystem symbolizujícím duchovní čistotu či biskupské prsteny kardinálů se safírem, kamenem víry a moudrosti.

  Do kamene často vkládáme víc energie, nevyřešených konfliktů a bolestí, než zvládne unést, proto je potřeba kámen čas od času vyčistit. Dokonce jsou i případy, kdy kámen explodoval, neboť nebyl včas sejmut z těla. Pokud není kámen včas očištěn, ztrácí své účinky, bledne a rozpadá se. Nejznámější a nejčastější metodou je očištění kamene sluncem či vodou, která je nutná, získáme-li kámen z druhé ruky. Jestli kámen najdeme my sami v přírodě, pochopitelně očista není zapotřebí. Většinu kamenů je možné umýt pod proudem vody, ale jsou i kameny, které pod vodu nesmí. Kameny neustále pracují a každým dnem nám dodávají energii, proto je dobré je pravidelně vyčistit a nabít (např. při měsíčním svitu, při slunečním svitu), tak se kámen zbaví veškeré negativní energie.

  Ametyst eliminuje naši někdy až nezdravou touhu po vlastnění pozemských statků, uklidňuje a dokáže se poprat až s hysterií. Může zlepšit kvalitu spánku, proto ho mnoho lidí vkládá pod svůj polštář.
  Křišťál je naprosto univerzální kámen, který má dle mého názoru každý sběratel ve své sbírce. Projasňuje mysl, nabíjí novou energií, zklidňuje, odstraňuje negativní emoce a chrání auru. Křišťál dokáže nabíjet ostatní kameny.
  Zdravotní účinky růženínu se projevují především v oblasti srdce, neboť růženín je kamenem srdeční čakry. Díky jeho zbarvení a díky jeho schopnostem je právě růženín považován za kámen lásky a srdce. Mnoho lidí tento kámen používá, aby získali sebelásku, aby sami se sebou byli spokojení, a právě tento kámen jim to dost umožňuje.

  Jestliže chcete, aby váš kámen pracoval a byl stále s vámi, pořiďte si šperky z kamenů. Ať se již jedná o náramky či náhrdelníky, existuje opravdu velký výběr různých šperků a různých zpracování, určitě si vyberete ty správné šperky, které vám přinesou do života mnoho štěstí a úspěchů. Kameny se mohou kupovat přes internet, ale v různých městech jsou také kamenné obchody s kameny. Ať už zvolíte nákup přes internet či zajdete do kamenného obchodu, vyberete si.

  Zdroj: Některé informace jsem čerpala z knihy Skrytá moc drahých kamenů, Josef Pavel Kreperát

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 2. prosince v 16:42.
  MarvelHead v něm napsala:

  Super článek :-P Kamenů mám doma několik a brzo pojedu zas na nákupy. Celkově se o „Čarodějnictvý“ (jak tomu říká kámoška) nezajímám, ale např. kameny mě lákají. Pokud je tu někdo kdo by chtěl kameny, ale neví kde je sehnat a bydlí někde odkud se muže dostat na Chvaly, tak přímo naproti autobusové zastávce je obchod MineralMetal který doporučuju. Článek je zajímavý a dávám 5tlapek

  Příspěvek z 1. listopadu v 6:23.
  vikiliky v něm napsala:

  Barevné kameny se mi líbí, ale obdivuji i jiné výtvory přírody, krápníky, zkameněliny, podivné tvary balvanů v krajině. To všechno je zajímavé samo o sobě a na někoho to může působit i jinak.

  Příspěvek z 31. října v 15:30.
  Kralinda35 v něm napsala:

  Já mám krystal jeden doma. Nevím jestli mi nějak pomáhá, ale je to už takový můj talisman