Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  Skrytá moc drahých kamenů

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 2. prosince 2021 v 16:42.
  MarvelHead v něm napsala:

  Super článek :-P Kamenů mám doma několik a brzo pojedu zas na nákupy. Celkově se o „Čarodějnictvý“ (jak tomu říká kámoška) nezajímám, ale např. kameny mě lákají. Pokud je tu někdo kdo by chtěl kameny, ale neví kde je sehnat a bydlí někde odkud se muže dostat na Chvaly, tak přímo naproti autobusové zastávce je obchod MineralMetal který doporučuju. Článek je zajímavý a dávám 5tlapek

  Příspěvek z 1. listopadu 2021 v 6:23.
  vikiliky v něm napsala:

  Barevné kameny se mi líbí, ale obdivuji i jiné výtvory přírody, krápníky, zkameněliny, podivné tvary balvanů v krajině. To všechno je zajímavé samo o sobě a na někoho to může působit i jinak.

  Příspěvek z 31. října 2021 v 15:30.
  Kralinda35 v něm napsal:

  Já mám krystal jeden doma. Nevím jestli mi nějak pomáhá, ale je to už takový můj talisman

  Příspěvek z 30. října 2021 v 16:23.
  –MM– v něm napsal:

  duseditete: Samozřejmě, že můžeš věřit, čemu chceš. Nikdo nemá právo, potřebu a vlastně ani možnost ti myšlenky zakázat. ;-)

  Samotná důvěra v léčebné účinky čehokoliv může mít určitý omezený efekt – říká se mu placebo efekt – a ten je prokázaný. Mysl do jisté míry umí povzbudit tělo k odvážnějšímu boji s nemocí. Chemické látky a postupy, které mají skutečnou skrytou moc, účinkují i bez toho, aby v ně člověk musel věřit. Fungují i na lidi v bezvědomí a často i na zvířata, kterým chybí lidská představivost.

  Pokud terapie pomocí kamenů není jen placebo efekt, na jakém principu tedy podle tebe funguje? Čím jde ta energetická hodnota kamenů a člověka změřit? V článku píšeš, že bývá stejná, jak se to pozná? (Mě to skutečně zajímá, neber to prosím jen jako řečnické otázky. O:-))

  Předpokládáš, že ve vědeckém bádání existuje nějaké rozsáhlé spiknutí, které vytrvale zamlčuje tyto fascinující skutečnosti? Proč o tom podle tebe nevycházejí seriózní studie ve vědeckých časopisech? Proč za popis čaker zatím nikdo nedostal nobelovku? Nemůže to být tím, že jsou podobné teorie už spoustu století překonané?

  Příspěvek z 29. října 2021 v 18:35.
  duseditete v něm napsala:

  Ať si každý věříme na co chceme. To však neznamená, že pokud něčemu nevěříme, že to doopravdy nefunguje. Jestliže to někomu dělá radost a bere to jako něco, čemu se chce věnovat po celý jeho život, proč mu to kazit, že ano? Důležité pro mě v tuto chvíli je, že já jsem si vědoma toho, že mi tyto pro některé obyčejné kameny pomáhají. Ovšem děkuji všem těm, kteří se k mému článku vyjádřili a napsali názor. Každý názor respektuji, ať už je jakýkoliv.

  Příspěvek z 29. října 2021 v 17:59.
  Killercow v něm napsala:

  Já ničemu takovému nevěřím, navíc, když se tyhle kameny prodávají v obchodech, tak jsou některé jen kousky skla - sama jsem to doma testovala. Jinak moje spolužačka je do tohohle úplně blbá a neustále si to kupuje. Už do toho investovala minimálně dva tisíce. 8=

  Příspěvek z 29. října 2021 v 10:25.
  Anež v něm napsala:

  Souhlasím s -MM-, jinak moc hezký článek, 5 tlapek

  Příspěvek z 29. října 2021 v 5:38.
  –MM– v něm napsal:

  Věří-li autorka léčivým schopnostem kamení, měla by své věty formulovat jako domněnky, ne jako objektivní tvrzení, které je zaměnitelné se zdravotním doporučením. :-(

  není potřeba tento druh léčení zbytečně znehodnocovat a znevažovat
  Pokud nefunguje, tak není znevažování zbytečné, ale naopak velmi potřebné, ne? To, jestli to funguje, nebo ne, by mělo jít poměrně snadno prověřit sérií nezávislých pokusů. Proč zatím žádný seriózní experiment žádné skutečné výsledky nezaznamenal? Proč o tom nevycházejí vědecké články, které by zkoumaly fyzikální princip, na kterém to funguje?

  Myslím si, že to, že se to používá po staletí, jen ukazuje ohromnou sílu lidské důvěřivosti a bezpečností díry v naší psychologii. Lidé ve starověku tisíce let obětovali prvorozené dítě, aby se měli dobře, a přesto se měli zřetelně hůř než současní lidé, které podobné barbarství nenapadne. Některé historické moudrosti si uznání zkrátka nezaslouží.

  Není to přeci jen otázka víry, ale i jakési duševní hygieny. Na světě běhá spousta podvodníků. Mohl bych vám třeba já začít prodávat svoje vlastní kameny? Můžu tvrdit, že křišťál a ametyst mají přesně opačný efekt, než je napsaný v článku? Pokud ne, proč ne? Jak se to pozná, že můj popis nepasuje, když nikdo nikdy nenašel popis, který pasuje?

  Omlouvám se, pokud vyznívám nepřátelsky. Nemám nic proti pěkným pohádkám… pokud nezapomínáme, že to jsou jen pohádky.

  předchozí 1 další