Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Skutečné přátelství se nedá koupit. Ale někteří to zkoušejí

  vydáno  •  Škola a poznání · Kamarádství
  Už dlouho jsem přemýšlela nad tím, proč se alespoň ve třídě nemůžou všichni spolu bavit. Vždycky se najdou minimálně dvě nebo tři holky, které jsou spolu nejlepší kamarádky a na ostatní kámošky se vykašlou. Taky je u nás ve třídě jedna holka, která si kamarádky "kupuje".

  Ilustrační foto, © Profimedia.cz

  Když k nám přijede pouť, třeba řekne: "Hele, Simčo, pojď se mnou na houpačky, já ti to zaplatím." A Simča s ní jde. Pak jdou třeba ještě na zmrzlinu. Když pak druhý den přijde Simča do školy, ona do ní začne rýpat: "Hele, Simi, nebav se s Luckou. A víš co? Budeme nejlepší kamarádky, každý den budeme chodit na zmrzlinu a něco ti koupím." Pak z nich "vypáčí" tajemství a ta potom rozkecá.

  Většinou jí podlehnou, ale ne na dlouho. Takže ona (Linda) má kamarády jen na chvíli. Na mě to už taky zkoušela, ale já se koupit nenechala. Linda nemá moc dobrých vlastností. Třeba se promenáduje před klukama jenom ve spodním prádle, když se převlékáme před tělocvikem. Ale kluci ji ignorují. Taky pomlouvá spolužáky. To už jsem zažila na vlastní kůži a není to nic příjemného.

  Takže vám radím: pokud máte také podobnou spolužačku, nenechte se koupit!

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (25)

  Příspěvek z 1. června 2010 ve 20:15.
  babygaga v něm napsala:

  baby gaga

  my mame ve skole taky takovou holku přišla k nám do školy letost a už si tu  přivlastnila všecko i kámošky třeba šly jsme na výstavu koupila tam toho straštně  moc  a pak to rozdala a řekla že komu to dá bude její kamarád všichni krom pár dětí souhlasilo a nejhorší je taky že i ju oblíbyla učitelka 323

  Příspěvek z 26. května 2010 v 15:03.
  bagarova1 v něm napsal:

  je to pravda

  taky jsme měly ve třídě takovou holku která kamarádila jen s holkama který měly každý den sladkosti a potom na ní přišel mráz t holky se s ní už nebavili protože je využívala . Apotom prosila mě abych se s ní bavila a já řekla neé protože všechny využíváš

  Příspěvek z 21. května 2010 v 18:33.
  expert007 v něm napsal:

  duša

  jám tolyk napadu