Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Skvělé prázdniny

  vydáno  •  Volný čas venku · Prázdniny · Soutěže
  Letos se již třetím rokem spolu s dalšími mladými snažíme pomáhat dětem. Tento rok jsme pomáhali ve Stráži pod Ralskem, loni a předloni ve Cvikově.

  © Iveta Lhotská, MAFA

  Celé prázdniny ve čtyřech turnusech se ve vybraných městech scházejí mladí lidé a snaží se vyplňovat místním dětem, které se nudí, volný čas. Řeknete si, to mohly jet na tábor a měly by to podobné. Ale toto není tábor!

  Každý den docházejí na faru. Při špatném počasí jsme tam, a když je hezky, jdeme s nimi ven. Se starostou či starostkou města se mohou domluvit různé výjimky, jelikož i ona je velmi ráda, že se děti nebudou poflakovat po městě, rozbíjet věci, kouřit a kdovíco ještě.

  Znáte hrdinu?

  Připomínáme, že se blíží uzávěrka letošního kola projektu Dětský čin je 25. září. Více na www.detskycinroku.cz
  Letos se nám podařilo domluvit si školní hřiště, za které se normálně platí 1 000 Kč za celou plochu. Děti však vůbec nic neplatí. V devět ráno často nedočkavě zvoní a buší na faru a v půl dvanácté je zase posíláme domů na oběd. Mezi tím probíhají různé hry. Stejně tak i odpoledne od 14 do 17 hodin.

  Kromě hraní her, pořádáme i diskotéky, táboráky, bojovky, výlety, hrajeme divadlo, ale hlavně utužujeme vztahy mezi místními dětmi a vytváříme nová přátelství. Tato naše aktivita však není jen pro děti! :)

  Letos k nám přišla i babička mongolských dětí, takže jsme to měli takové mezinárodní :) Na mém turnuse se objevilo 8 mladých :) Nyní zbývá jen doufat, že toto budeme moci zorganizovat znovu za rok :)

  Dětský čin roku

  Příběh, který poslala Marie Barkmanová z Nového Boru, získal ocenění v letní soutěži Hrdina letních prázdnin, kterou vyhlásil server Alík.cz ve spolupráci s projektem Dětský čin roku.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Bonaqadog v něm napsal:

  HMM

  celkom sa da. ale aj tak to je trochu divne5

  Příspěvek z 1. října 2011 v 17:55.
  michalsenk v něm napsal:

  michalsenk

  26Já jsem  měl  hezké  prázdniny.Měl jsem  hodně  výletu.26Všechny  výlety se  mě líbili,ale  prázdniny  byli krátké.13
   

  Příspěvek z 17. září 2011 v 10:39.
  Cockatiel v něm napsal:

  Reakce na anička999:

  Píše se "hezký" a ne "heský"