Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Sledujte 1. ledna kdo získá Zlatý oříšek

  vydáno  •  Zlatý oříšek
  Už tradičně se první den nového roku diváci České televize setkávají s třicítkou velmi šikovných kluků a děvčat. Deset z nich v závěru pořadu získá cenu Zlatý oříšek. Loni mezi nimi byla také tanečnice a baletka Markéta Frajkowská z Karviné, která získala i Zlatý oříšek Alíka.

  2008, © archiv Markéty Frajkowské

  Když jsem Markétě Frajkowské v červnu předávala Zlatý oříšek Alíka, měla z něj velkou radost. Našla si čas a zodpověděla spoustu vašich dotazů.

  Protože od našeho setkání uteklo přes půl roku, zajímalo mne co je u ní nového, ale i to, jak slaví Vánoce a jestli bude vyhlášení dalšího ročníku Zlatého oříšku sledovat.

  Brzo to bude rok, co se diváci České televize dozvěděli, že patříš mezi desítku těch, kteří získali Zlatý oříšek. Pořad se ale natáčí počátkem prosince. To jsi musela až do vysílání o svém úspěchu před ostatními mlčet?
  Popravdě řečeno mlčela jsem o tom, že jsem se vůbec do Zlatého oříšku přihlásila. Ve škole to třeba nikdo nevěděl kromě pár dobrých kamarádek. Jediní, kteří věděli, že jsem v Oříšku, byli z rodiny, popřípadě z tanečního klubu Katlen. Dopředu jsem nikomu neřekla, že jsem vyhrála.

  Zlatý oříšek v televizi

  Zlatý oříšekSledujte v pátek 1. ledna 2010 od 12.05 na ČT1.
  Více v kalendáři akcí.

  Budeš letos sledovat vyhlášení dalších držitelů Zlatého oříšku?
  Ještě přesně nevím, kde budu na Nový rok a jestli vůbec vstanu z postele před 12. hodinou, takže uvidím. Těším se celkově na další ročník Zlatého Oříšku, protože představa kolik nadaných dětí chodí mezi námi a my si to vůbec neuvědomujeme je až zarážející. Proto strašně moc děkuji všem, kteří se na celé soutěži podílejí.

  Od doby, kdy jsem tě navštívila uběhlo přes půl roku. Máš za tu dobu nějaké další úspěchy či pokroky?
  Nějaké velké úspěchy momentálně nejsou. Jelikož se teďka více věnuji škole, tak už nechodím často do Katlenu. Doufám, že ještě někam pojedu na soutěž, ale momentálně nevím kdy kam a jestli vůbec.

  markéta Frajkowská

  Těším se celkově na další ročník Zlatého Oříšku, protože představa kolik nadaných dětí chodí mezi námi a my si to vůbec neuvědomujeme je až zarážející. Proto strašně moc děkuji všem, kteří se na celé soutěži podílejí.

  Čím tě nejvíc potěšil Ježíšek?
  Tak mě osobně Ježíšek potěšil ve všem, ale opravdu největší radost mám z nového foťáčku. Jsem strašně moc ráda, že ho mám. Aspoň můžu zachytit tolik úžasných okamžiků.

  Jaké máš nejraději Vánoce? Držíte doma nějaké tradiční zvyky?
  Vánoce mám strašně ráda. Nejraději mám Vánoce jako byly ty letošní. Vánoce, kde nejsme jenom já, mamča, taťka a bráška, ale také babičky. Letos jsme měli štěstí, že byly u nás obě dvě. Při Vánocích dodržujeme mnoho zvyků. Třeba krájíme jablíčko (abychom věděli jestli budeme zdraví). Nebo loupeme ořechy a pouštíme je jako lodičky se svíčkou (a podle toho ke komu se lodička připojí tak s tím budeme celý rok rádi). Nebo také házíme s papučí (to zase symbolizuje, jestli zůstaneme doma nebo vyrazíme do světa).

  V rozhovoru jsi prozradila, že ráda zdobíš byt. To znamená, že i teď na Vánoce máš vánočně nazdobený pokojíček?
  Ano, samozřejmě, že pokojíček mám nazdobený už dlouho. Moje oblíbené barvy pořád převažuji a to modrá společně s bílou a stříbrnou. Ale nezdobím jenom svůj pokojíček, ale i obývák. Letos jsem ho přestavěla, aby se tam vlezl stromeček, který je celý nazdobený zeleno bíle.

  Máš nějaké novoroční předsevzetí?
  Novoroční předsevzetí si tentokrát stoprocentně dám. Příští rok bych chtěla docílit pokrok v tanci. Takže se budu snažit co nejlépe vytrénovat různé kroky. Prostě dát do toho tance svůj život.

  Děkuji za rozhovor. Přeji za sebe, ale také za čtenáře Alíka všechno nejlepší do nového roku a také ať se ti podaří splnit tvé novoroční předsevzetí.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 28. prosince 2009 v 18:18.
  KLÁŠTERECnadOHŘÍ v něm napsal:

  ..no..nevim..jaký...by.měl..být.nadpis...

  já bych to asi nezvládla je fakt dobrá

  Příspěvek z 28. prosince 2009 v 16:04.
  denkovka v něm napsal:

  borka

  tak ty jseš fakt dobrá...

  cortik v něm napsala:

  je dobra!

  ja ji obdivuju !ja bych takove cviky jake jsou na fotkach nesvedla!4