Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Slova bolí

  vydáno

  Hodně lidí tvrdí, že je společnost dnes mnohem tolerantější, než bývala kdysi. Že můžeš být sám sebou a všechno bude v pořádku. Že máš dělat, co tě baví, a budeš šťastný. Ale co když to není pravda?

  Neznám nikoho, kdo se narodil se sebenenávistí, kdo se už jako malé dítě styděl za to, kým je a přetvařoval se. Ne, to lidé nás učí nesnášet sami sebe a chtít být někdo jiný. Děti se nebojí něco říct nahlas, nebojí se, že je lidé budou soudit. Jsou bezprostřední a upřímné, nebojí se být samy sebou. Jenže když jim někdo řekne, že se za to, co dělají, stydět mají, tak budou.

  Ovšem, že někdy je to k užitku. Například když se někdo šťourá v nose a jiný člověk mu řekne, ať toho nechá. Ale co když vám budou opakovaně říkat, ať sklapnete, že to, co říkáte, nikoho nezajímá a máte si to nechat pro sebe?

  Tolerance? Když jste sami sebou, nemáte ve společnosti šanci. Nezáleží na tom, jak úžasní lidé jste, pokud se lišíte, jste automaticky špatní. Stereotypy, posuzování a škatulkování. Aneb: „Buďte sami sebou!... Ne, takhle ne.“

  Podívejte se, kolik přibývá psychických poruch a nemocí. Vždyť se dnes skoro každý sebepoškozuje, má anorexii, bulimii, depresi nebo úzkost. A takové věci často začínají tím, že někomu řeknete, že je bezcenný, že vás zklamal, že je tlustý, že nikdy nebude dost dobrý, že je zbytečný a přejete si, aby se býval nikdy nenarodil. Slova bolí, nemyslete si, že ne. A i když něco říkáte jen tak, z legrace, někoho to může zranit a ublížit mu. Vtipy nemusí být vždy vtipné pro obě strany, a něco, co jen tak plácnete, toho člověka třeba dostane na dno, i když se směje s vámi.
  Někdy se mě lidi ptají, proč tak málo mluvím. Ale lidé mi vždycky říkali, že mám být zticha. Ptají se mě, proč se držím zpátky. Lidé mi říkali, že překážím. Ptají se mě, proč některé věci nedělám. Možná to bude tím, že mi všichni říkali, abych toho nechala, protože jsem levá. Je trochu ironie, že tenhle článek píšu, zatímco čekám, až se uvolní chat na lince bezpečí. A nechci, aby takhle dopadli i ostatní. Proto se
  snažím dávat pozor, co komu říkám. Každý člověk má svou cenu, každý je krásný, nikdo není dokonalý a dokonalost neexistuje. Snaha o ni vám život spíš zhorší. Nikdy nikomu neříkejte, že je tlustý, hnusný, hloupý nebo se má zabít. Co když to udělá?

  Autorka: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (13)

  Příspěvek z 8. ledna 2018 ve 13:38.
  kajca v něm napsala:

  Mě je jedno co o mě lidi říkají jsou to k jsou to zlí lidi

  Kozesinka v něm napsala:

  Někteří lidé jsou sami sebou jen tehdy, pokud neustále přemýšlí, jestli jejich chování nebude někomu vadit. Vypadají tak, jak se od nich očekává, říkají to, co se od nich očekává a dělají to, co se od nich čeká. To je naplňuje a jedině tak jsou šťastní.

  Příspěvek z 10. července 2017 v 7:58.
  Gattina v něm napsala:

  To věřím