Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Slovanské hradiště v Mikulčicích, místo plné historie

  vydáno  •  volný čas venku · cestování
  Jednou jsme si naplánovali, že pojedeme do muzea Slovanské hradiště v Mikulčicích. Tak jsme se tedy vydali na cestu ze Strážnice do Mikulčic. Jeli jsme po dálnicí, až jsme dorazili k bílé budově. Vystoupili jsme z auta, vytáhli kočár, do kterého jsme dali naši malou sestru, a šli dovnitř.

  Zaplatili jsme vstupné do muzea a šli na prohlídku. Byla tam obrovská místnost, ve které byly lebky, šperky, zbraně a obrovské vyřezávané čluny. Nejvíc mě zaujaly lebky, tak jsem si o nich přečetl pár zajímavostí.

  Potom nás čekala průvodkyně. Ukázala nám mapu celého muzea, abychom viděli, jak to tam vypadalo kdysi. Vyšli jsme ven a tam se k nám připojila i mamka. Putovali jsme k budově, která ještě nebyla opravená. Byli tam obrovské těžké dveře se středověkým nápisem. Paní nám ho přeložila do češtiny. 

  Potom je otevřela a hned zase zavřela. Byla tam tma jako v pytli. Strašně jsem se bál. Když paní průvodkyně rozsvítila, nevěřil jsem vlastním očím. Byly tam starověké hroby s malými kamennými ohrádkami. Byly to hroby pro děti, dospělé i příslušníky královského rodu. Nad nimi jsme se mohli projít po skleněných mostech. Sedli jsem si na židle a paní průvodkyně nám pustila dokument o mikulčickém hradisku. Potom jsme vyšli ven a zbytek muzea už jsme si prohlédli sami.

  Šli jsme směrem k lužnému lesu kde bylo dvanáct kamenných základů mikulčických kostelů. Všechny jsme si je prohlédli a já jsem do nich i lezl. Potom jsme došli k obrovské díře, u které byly kyblíky s kostmi. Dál jsme šli k jediné známé světské stavbě z 9.století.

  Cestou jsme narazili na stánek se suvenýry, kde jsem si koupil dva náhrdelníky. Jeden pro štěstí a druhý se lvem bojujícím proti hadovi. Nakonec jsme šli k restauraci, kde jsme si dali kofolu, odpočinuli a potom jsme jeli domů.

  Strašně se mi to líbilo. Byl tam někdo z vás taky?

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 30. března 2014 ve 20:57.
  sukupová v něm napsala:

  :O :D

  AHoj, já tady v MIkulčicích bydlím :D A teď se to celé opravuje :)

  Příspěvek z 28. března 2014 v 11:10.
  -radzden- v něm napsala:

  po dálnici

  dálnice ze Strážnice do Mikulčic žádná nevede