Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Slowly: Dopisování s kamarády jiných kultur a států

  vydáno  •  mobilní aplikace · cizí jazyky

  Chceš poznat nové lidi a novou kulturu? Máš rád/a dobu, kdy se posílaly dopisy? Tak to se ti rozhodně bude líbit aplikace Slowly. Pojď si něco o ní přečíst.

  Slowly, © Anonym_654

  Slowly je aplikace, kde se můžeš seznámit s úžasnými lidmi. Ale nebudeš si s nikým posílat jen tak zprávy, ve Slowly se posílají dopisy. Doba, za kterou odeslaný dopis přijde, záleží na tom, jak daleko od sebe bydlíte. Psala jsem si s kamarádkou z Austrálie a než dopis přišel, uběhly dva dny. Slowly je mobilní aplikace, ale samozřejmě můžeš psát lidem i přes webovou stránku.

  Jak to vlastně funguje?

  Ze začátku si stáhni aplikaci a zaregistruj se. Až se zaregistruješ, musíš si vyplnit profil. Určitě nezapomeň na své zájmy a jazyky. U jazyků můžeš označit na jaké úrovni jsi. A hned mám pro Tebe jednu malou radu: Až budeš vyplňovat své „bio“ (něco o tobě, co uvidí člověk jako první, když klikne na Tvůj profil), tak rozhodně nezapomeň svůj text napsat jak svým rodným jazykem, tak v angličtině. Protože komu by se to furt chtělo házet do překladače, že ano.

  No a teď máš tři možnosti:

  1. Můžeš počkat než si tě někdo najde a zalíbíš se mu natolik, že ti pošle dopis. Pozor ale! Může to trvat opravdu dlouho.
  2. Můžeš poslat otevřený dopis. To znamená, že pošleš dopis s neutrálním obsahem, a až si ho někdo přečte, tak ti může odpovědět. Bohužel je málo lidí, kteří je čtou.
  3. Buď ty sám ten, kdo udělá první krok. Napiš někomu, kdo se ti podle profilu zamlouvá. Tady uvidíš, proč je profil tak důležitý. Když je málo propracovaný, tak si s tím člověkem asi nenapíšeš. Můžeš dokonce filtrovat odkud chceš, aby byli a podobně. A nebo můžeš někomu odpovědět na otevřený dopis, myslím, že pisatel bude moc rád.

  Co dál na Slowly můžeš dělat?

  Nejenže tu můžeš posílat dopisy, ale také můžeš sbírat známky. Ano, čteš dobře. Sbírají se známky za různé úspěchy, z míst, také se sbírají za různé svátky. Některé známky si musíš koupit za jejich měnu a měna jde získat za přivedení nového kamaráda, v pravidelném dárku a podobně. Také si můžeš zaplatit Slowly plus, ale nemyslím si, že to je úplně nutné.

  Někteří lidé píší krásné příběhy o tom, jak si s někým psali, pak za ním vycestovali a seznámili se osobně. Máte zde dokonce takzvaný světoběžník, kde se vždy píše o nějakém známém místě.

  Slowly je skvělé v tom, že potkáš fakt milé lidi, můžeš si procvičit jazyky a hlavně, budeš se mít na co těšit. Třeba když ráno uvidíš, že ti dopis přijde až za sedm hodin, tak ti škola uteče rychleji. A věř mi, je to z vlastní zkušenosti.

  Obdržené dopisy, © lékařský

  Mé zkušenosti

  Co se týče mých zkušeností, stoprocentně mohu doporučit. Psala jsem si zde s kamarádkou z Turecka a moc jsme si rozuměly. Daly jsme si na sebe instagramy, jenže v tu chvíli jsme si přestaly psát. Hodně dlouho jsem si pokládala otázku proč, ovšem teď na ni znám odpověď –⁠⁠⁠⁠ už to není takové to kouzlo. Takže to nedoporučuji.

  Teď si píši s jedním klukem z Česka a moc si s ním rozumím. Posíláme si třeba až deset dopisů denně, píšeme si, co se nám stalo, v co doufáme, a také se svěřujeme.

  Mimochodem, vždy když si s někým píšeš, budeš získávat nové informace a budeš si procvičovat jazyk. Mně to třeba pomohlo právě s angličtinou. Na angličtině jsem měla mít prezentaci na Austrálii. Rozhodovalo to o tom, jakou budu mít známku na vysvědčení, a když jsem se ptala učitelky, jak to mám udělat, tak řekla, ať ji prostě překvapím. To jsem udělala, připravila jsem si psaný rozhovor s jednou holčinou právě z Austrálie. Paní učitelka byla ohromená a já díky tomu měla známku jasnou.

  Bezpečnost

  K online světu se váže také bezpečnost. Důvěřuj, ale prověřuj. Pokud si o daném člověku nejsi jist, nepiš si s ním. Pokud chce po tobě intimní fotku, nahlas ho. Pokud se chce sejít, musíš si být stoprocentně jistý, že budeš v bezpečí. Třeba mu napiš, že si s sebou chceš vzít kamaráda. Také pokud si posíláte foto, řekněte si určitou polohu, kterou na devadesát procent nemůžete najít na internetu. Třebaže oba dva budete mít zvedlou pravou ruku a v levé budete držet botu nebo cokoliv jiného. Musíš dbát na svou bezpečnost. Také mu nesděluj své přesné bydliště. Ano, když řeknete například Praha, tak je to něco jiného, ale pokud bydlíte v nějaké malé vesnici, tak ji nezmiňujte. Nemyslím si, že na Slowly někoho takového potkáte, ale vždy buďte obezřetní.

  Poznámka redakce

  Jelikož se jedná o službu, která zpracovává vaše osobní údaje, měli byste mít na paměti, že do 15 let by o vaší aktivitě (nejen) na Slowly měli vědět vaši zákonní zástupci (tedy mnohdy rodiče), jelikož do dovršení uvedeného věku rozhodují o vašich osobních údajích oni.

  Do diskuze pod článkem se můžete podělit s vlastními zkušenostmi s touto aplikací a uvést, v čem vám třeba pomohla a v čem možná zase tolik ne. ;-)

  Autorka: (14 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 28. ledna ve 20:40.
  Andulen v něm napsala:

  Taky jsem stáhla a poslala pár dopisů 8-D

  Příspěvek z 26. ledna v 9:18, upravený po 4 minutách.
  panglaq v něm napsal:

  Ahoj, to zní úžasně! Zrovna jsem něco hledal, že bych si dopisoval s někým z Německa (ale v AJ) a tohle mi padlo do noty, Německo mi vždy přišlo jako zajímavá a krásná země s krásným jazykem, navíc můj zaměstnavatel hodně spolupracuje s německými pobočkami. To by se mohlo hodit pro pochopení jejich povahy. Ještě bych přihodil jeden nejmenovaný národ.

  Nicméně koukám na Google Play na varovné recenze, tak nevím8-o

  Příspěvek z 25. ledna v 18:41.
  Jančulka v něm napsal:

  Zajimavy clanek! Urcite stahuju