Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Slušnost je dnes out

  vydáno  •  zdraví · kamarádství
  A teď se divte titulku článku. Ale nebojte, hned vám to vysvětlím, a ráda. Je mi 15 a chystám se tu pořádně vykřičet z toho, co se děje mezi námi mladými. Jsem slušná, až moc slušná na dnešní poměry u mládeže.

  Ilustrační fotografie - Děti a alkohol, © Profimedia.cz

  Nekouřím, nepiju (jen občas a v opravdu malinkatých dávkách) a ani nefetuju, jen mluvím trochu sprostě, k tomu se přiznám. To mě ale stejně za nějakou dobu přejde. Jsem vážně andílek, ale to mi u mých vrstevníků neprojde.

  Většina lidí co znám se celý pracovní týden těší na to, až se bude moct o víkendu opít na cáry, že si ani nebudou pamatovat, jak se jmenují. Já se celý týden těším na to, až si odpočinu od školy a vyspím se do sytosti. V pondělí pak ve škole poslouchám, kdo se jak opil, kdo kde upadl, koho odvezli na záchytku nebo kde se pozvracel a z toho je na zvracení mně! Copak by bylo špatně strávit víkend chozením na procházky nebo koukat na filmy? Ne, zřejmě ne.

  Jednou o pauze před odpoledním vyučováním jsem šla s bývalou kamarádkou a jedním děvčetem kousek pryč od školy, kde si ovšem to děvče muselo zapálit. Jako slušně vychovaná mi taky nabídla cigaretu, kterou jsem s odporem ve tváři odmítla, kamarádka ovšem ne. Hned si frajersky vzala, ačkoliv má astma. Koukala jsem na ni docela vyjeveně, protože mi ještě před týdnem říkala, že ona kouřit nikdy nesmí.

  Po dvou minutách, kde se vzali, tu se vzali, přišli naši další spolužáci, většina s cigaretou v koutku. Když viděli, že já nejsem zahalena v dýmu, posměšně se ptali proč. Odpověděla jsem, že jednak proto, že se mi to hnusí a stačí mi, že kouří můj táta, a jednak proto, že by mi maminka urazil ruce a hlavu (za tohle milé doporučení mamince velmi děkuji :) ).

  Jo, jsem jiná než většina mých vrstevníků. Nikdy nebudu chodit pít a kouřit "na štěrk", jak říkají spolužáci svému "in" a "cool" dětskému hřišti, nikdy nepůjdu na hromadný sraz v čajovně u vodní dýmky, nikdy nepůjdu na pořádnou party s alkoholem a drogami. Nepůjdu, protože chci, aby moje tělo vydrželo vcelku alespoň do padesáti. A teď přijde pointa. Ten, kdo dneska nekouří a nepije, je "out". Slušnost tedy padla, dnes je "in" chovat se jako dobytek. Prosím ale mladší děti než jsem já, ale i ty starší - nechovejte se tak, prosím, nemáte zapotřebí si takhle dobrovolně kopat hrob. Buďte radši "out".

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (~ 200)

  Příspěvek z 13. září 2011 v 19:45.
  Lentilka2 v něm napsala:

  Reakce na Horse-BarushQa:

  cista pravda416

  Příspěvek z 4. srpna 2011 v 9:38.
  Emulín123 v něm napsal:

  Reakce na háša:

  Ty jseš zvyklá, že jseš nej? Tak to ti teda věštim nešťastnej život, protože NIKDO kromě mámy a táty, který tě to naučili, ti neřekne, že jseš nej.
  Taky jsem doufala v dobrotu lidí, protože doma a ve školce mi říkali, jak jsem šikovná, když se mi něco povedlo, a když ne, tak že to nevadí. Ale ve škole jsem něco podělala a všichni se mi smáli. A když se mi něco povedlo, tak "no bóže", nebo "šprtko". Člověk se musí obrnit proti zlejm lidem, který se posmívaj jenom proto, že tím chtěj zakrejt vlastní slabost. Musíš bejt obrněná proti zlejm lidem a bejt hodná na hodný. Tak je to.

  Příspěvek z 3. srpna 2011 v 16:08.
  Darkgnes v něm napsala:

  Reakce na kukkik:

  vážně by mě zajímalo kolik ti je, protože tvá rakce odpovídá reakci malého dítěte